RŠL išsikėlė ambicingą tikslą – pradėti sudėtingas procedūras Šiauliuose ir padaryti jas prieinamesnėmis Šiaurės Lietuvos pacientams, rašoma ligoninės pranešime spaudai.
Šios operacijos yra minimaliai invazyvios, atliekamos be anestezijos ir didelių pjūvių. Pacientai atvyksta ryte, per kraujagysles įvedami kateteriai, sudaromas elektroanatominis žemėlapis, surandamas ektopijos židinys ar kritinės grįžtamojo sužadinimo sritys. Vėliau identifikavus šias zonas, atliekama abliacija t. y. prideginimas, kuris pašalina širdies ritmo sutrikimą.
Yra aprašoma daugybė skirtingų aritmijų iš įvairių lokalizacijų. Jei paminėti keletą, tai būtų prieširdžių virpėjimas, prieširdžių plazdėjimas, kuris gali būti tipinis ar atipinis. Taip pat supraventrikulinės tachikardijos sindromas, kurio dažniausi tipai yra atrioventrikulinio mazgo grįžtamojo sužadinimo tachikardija, įgimtų papildomo laidumo takų tachikardijos, židininės prieširdinės tachikardijos, jungties tachikardijos.
Atskira grupė yra skilveliniai ritmo sutrikimai, kurie susiję su struktūrine širdies liga arba idiopatinės kilmės, sukeliantys tachikardijas ar pavienius permušimus. Kiekvienas atvejis, žinoma, individualus, tačiau abejonių nėra – abliacijų efektyvumas yra itin aukštas.
Operacija vidutiniškai užtrunka nuo 2 iki 4 valandų. Diagnostinė procedūros dalis intrakardinis-elektrofiziologinis ištyrimas, o gydomoji dalis – širdies radiodažnuminė energijos abliacija (prideginimas).
„Kol kas pradėsime be širdies žemėlapių, o vėliau ketiname plėsti paslaugą ir į sudėtingesnes procedūras. Šiauliams skirti dalį savo darbo laiko pakvietė mano profesinis autoritetas – Lietuvos kardiologų draugijos prezidentė profesorė Jelena Čelutkienė. Jau atvykęs sutikau ir kitų jaunų, jau pažįstamų kolegų. Respublikinė Šiaulių ligoninė sužavėjo gerosiomis permainomis, itin šiuolaikišku įstaigos direktoriumi“, – sako gydytojas kardiologas-elektrofiziologas Justinas Bacevičius, per metus pats atliekantis apie 180 širdies aritmijų operacijų.
Jo tikslas ne tik atlikti modernias širdies aritmijų operacijas, bet ir perduoti savo patirtį ir žinias entuziastingiems kolegoms, kad finale laimėtų – pacientai ir elektrofiziologinės operacijos Lietuvoje taptų prienamesnės.