Ateities gelbėtojas, kurį mokslininkai pakrikštijo tarakonu kiborgu. Nors skamba neįtikėtinai, tačiau būtent jie netolimoje ateityje padės surasti žmones, nukentėjusius nuo gamtos stichijų ir kitų katastrofų. Tarakonas keliauja ten, kur jam reikia.
Tačiau vos japonų mokslininkas paspaudžia mygtuką, vabzdys iškart pasuka kairėn. Impulsas, kur šis turėtų ropoti, jam perduodamas per mikroschemą ir blizgantį sijonėlį ant tarakono nugaros.
„Pagrindinis mūsų tikslas, kad jis galėtų ieškoti išgyvenusių per katastrofas. Visų pirma, ten, kur įvyko žemės drebėjimai, o žmonės palaidoti pastatų griuvėsiuose“, – tvirtina japonų mokslininkas Kenjiro Fakuda.
Tarakonai yra tokie maži ir greiti, kad jiems patekti net į mažiausius tarpelius – vieni juokai. Skirtingai nei robotams, kurie griuvėsiuose tikrai ne visur gali praeiti. O ir robotų baterijos greitai išsikrauna. Savo ruožtu tarakonai juda patys, tad energijos tiek daug nereikia – paieškas gali tęsti valandų valandas.
Tiesa, vargu, ar greitai nelaimės vietose išvysime mažylius gelbėtojus – pirmiausia mokslininkams reikia sugalvoti, kaip sumažinti komponentų, esančių tarakonui ant nugaros, kiekį ir dydį. Mat jie nori įtaisyti ir jutiklius bei kameras, pranešiančias žmonėms apie surastus sužeistuosius.