Kreipdamasis į Jungtinių Tautų Generalinę Asamblėją F. Kishida sakė, kad Japonija tebesilaiko diplomatijos kurso, kurį prieš du dešimtmečius per savo istorinį vizitą į Pchenjaną pradėjo tuometinis ministras pirmininkas Junichiro Koizumi.
„Japonija yra pasirengusi užmegzti dialogą abiem šalims rūpimais klausimais“, – sakė F. Kishida.
„Esu pasiryžęs susitikti su pirmininku Kim Jong Unu be jokių sąlygų ir nepraleisiu progos imtis veiksmų su visišku atsidavimu“, – sakė jis.
Kim Jong Unas tris kartus susitiko su buvusiu JAV prezidentu Donaldu Trumpu sušvelnindamas įtampą, tačiau taip ir nebuvo pasiekta jokio galutinio sprendimo dėl Šiaurės Korėjos branduolinės programos.
Japonija yra artima JAV sąjungininkė, tačiau Tokijuje kai kas nerimavo dėl ryšių su Šiaurės Korėja – nesutaikoma prieše, kuri 7-e ir 8-e dešimtmetyje grobė Japonijos piliečius, kad apmokytų savo šnipus.
Šiaurės Korėja neseniai priėmė įstatymą, kuriuo paskelbė esanti pasirengusi vykdyti prevencinius branduolinius smūgius, todėl susirūpinimą kelia tai, kad ši nuskurdusi valstybė netrukus gali atnaujinti ginkluotės bandymus.
JAV prezidento Joe Bideno administracija išreiškė pasirengimą darbinio lygio diplomatijai su Šiaurės Korėja, tačiau iš jos nesulaukė didelio susidomėjimo.