„Aną kadenciją absoliutus aiškumas buvo dedamas ant kiekvieno kampo ir niekuo nesibaigė. Gali išsitraukinėti iš mokesčių pertvarkos po vieną dalį ir užsikasti tose diskusijose. 4 metus mes jau praradome diskutuodami anoje kadencijoje“, – penktadienį „Žinių radijui“ kalbėjo F. Jansonas.
„Arba galima paimti visą sisteminę peržiūrą ir pateikti visą kartu, kaip tai buvo padaryta su antrąja pensijų pakopa“, – pridūrė jis.
Prezidentūros atstovas teigia, kad diskusijos apie atskirus pasiūlymus neleidžia tinkamai atsižvelgti į bendrą vaizdą.
„Pažadas yra, kad per artimiausias savaites bendras vaizdas bus pateiktas. Prezidentas visada sakydavo, kad traukti iš mokesčių dalį po vieną dalį ir ją aptarinėti yra beprasmis dalykas, nes tie visi sprendimai turi vienas su kitu sukibti“, – aiškino jis.
F. Jansonas sukritikavo finansų ministro Rimanto Šadžiaus sprendimą atskleisti planuojamus nekilnojamojo turto (NT) mokesčio pakeitimus viešojoje erdvėje. Pasak jo, tokie klausimai turi būti aptariami tik sisteminių pakeitimų fone.
„Šiuo atveju, matyt, tai yra pavyzdys, kad taip daryti nereikėtų. Traukti po vieną dalyką ir jį makaluoti viešojoje erdvėje – tai niekur neveda. Arba pateiki visą sistemą ir ją aptarinėti visumoje – kaip žmogus vienoje vietoje daugiau mokesčių mokės, o kitoje susigrąžins per vienokias ir kitokias lengvatas“, – pažymėjo jis.
ELTA primena, kad premjeras Gintautas Paluckas yra sakęs, kad šiemet vyks diskusijos ir bus rengiami projektai dėl mokestinių pakeitimų, o dėl pokyčių bus siekiama plataus konsensuso, kalbant ir su opozicija. Anot jo, priimti sprendimai turės atsispindėti 2026–2027 metų biudžetų pajamose.
Centro-kairės Vyriausybės programoje yra numatyta didinti gyventojų pajamų mokesčio (GPM) progresyvumą, suvienodinti sąlygas Lietuvos ir užsienio investuotojams bei mažinti biurokratizmo naštą.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!