mokesčių pakeitimai
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „mokesčių pakeitimai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „mokesčių pakeitimai“.
Dėl keičiamų mokesčių daliai gyventojų sumažės išmokos
Oficialiai registravus numatomus mokesčių įstatymų pakeitimus aiškėja, kad priėmus juos nemažai gyventojų gaus mažesnes išmokas, negu gauna pagal dabartinę tvarką.
Šiuo metu galiojantis įstatymas numato, kad ligos išmokos, motinystės, tėvystės, vaiko priežiūros ir ilgalaikio darbo išmokos yra apmokestinamos 15 proc. dydžio gyventojų pajamų mokesčiu (GPM) neatsižvelgiant į metinių pajamų sumą.
Gyventojai pinigų gaus mažiau: štai iš ko paims 164 eurus ar daugiau
Ketvirtadienį oficialiai registruotos mokesčių įstatymų pataisos. Tarp jų – ir gyventojų pajamų mokesčio (GPM), kuriuo apmokestinamos Lietuvoje gyvenančių žmonių darbinės ar kitokios pajamos.
Jei Seimas pritars Finansų ministerijos pateiktam projektui, jau nuo kitų metų didesnė dalis gyventojų mokės daugiau mokesčio.
Skaičiuojama, kad dėl GPM pakeitimų 181 tūkst. gyventojų papildomai sumokės 242 mln. eurų.
Mokesčių pakeitimai: valdantieji pasakė, dėl kokių mokesčių galiausiai sutarė
Pirmadienį valdančiosios koalicijos atstovai, regis, paskutinį kartą už uždarų durų aptarė, kaip reikėtų keisti kai kuriuos mokesčius. Jau šią savaitę turėtų būti aiškūs jų sutarimo vaisiai – Finansų ministerija žada oficialiai registruoti mokestinių įstatymų pakeitimus.
Panašu, kad valdžia turėtų keisti gyventojų pajamų mokestį, pelno mokestį, dar žadamas naujas vadinamasis cukraus mokestis saldiems gėrimams, draudimo sutarčių apmokestinimas.
Pakėlusi mokesčius, valdžia planuoja surinkti po 172 eurus iš kiekvieno gyventojo?
Antradienį valdančiosios koalicijos atstovai iš Socialdemokratų, „Vardan Lietuvos“ ir „Nemuno aušros“ partijų dar kartą susitiko tartis būsimų mokesčių pakeitimų.
Po susitikimo ministras pirmininkas Gintautas Paluckas sakė, kad keičiant mokesčius siekiama papildomai surinkti 500 mln. eurų per metus. Juos padalijus visiems 2,9 mln. Lietuvos gyventojų išeitų po 172 eurus.
Mokesčių pakeitimai Lietuvoje: Paluckas ir Skvernelis galvoja apie drakoną
Trečiadienį valdančių partijų koalicinei tarybai pristatomi būsimi mokesčių pakeitimai, kurie Seime gali būti priimti jau kovą prasidedančioje pavasario sesijoje.
Iki šiol nei Finansų ministerija, nei Vyriausybės viešai neatskleidė detalių, kam ir kaip keisis mokesčiai.
Jansonas: diskusijos apie atskirus mokesčių pakeitimus yra neproduktyvios
Prezidento vyriausiasis patarėjas Frederikas Jansonas teigia, kad Vyriausybė elgiasi teisingai, vengdama iš anksto pristatyti, kokie mokesčių pakeitimai yra ruošiami. Pasak jo, diskusija apie atskirus pasiūlymus yra neproduktyvi – kaip pavyzdį šalies vadovo patarėjas pateikė nepavykusią praėjusios Vyriausybės mokesčių reformą.
„Aną kadenciją absoliutus aiškumas buvo dedamas ant kiekvieno kampo ir niekuo nesibaigė.
Naujausi pasiūlymai dėl mokesčių: Vyriausybė atsitraukia ir juos didins silpniau?
Trečiadienį, likus kelioms valandos iki Vyriausybės posėdžio, kuriame ministrai turėtų apsispręsti dėl mokesčių pakeitimo, Finansų ministerija registravo atitinkamų įstatymų pataisų projektus.
Iš jų aišku, kad Gintarės Skaistės vadovaujama ministerija, panašu, siūlo dar labiau atsitraukti nuo kelerius metus ruošto mokesčių didinimo kai kuriems asmenims.
Pristatė mokesčių skaičiuoklę: pažiūrėkite, kiek pinigų turėsite mokėti pasikeitus mokesčiams
Trečiadienį Finansų ministerija publikavo specialią skaičiuoklę, kuri rodo, kaip individualią veiklą vykdantiems gyventojams pasikeis mokesčiai, jeigu Seimas priims ministerijos ir Vyriausybės siūlomus mokesčių pakeitimus.
Sprendžiant iš skaičiuoklės, jeigu žmogus kas mėnesį gaus, pvz., 1 tūkst. eurų pajamų ir atskaito preziumuojamas fiksuotas 30 proc. išlaidas, palyginti su dabar mokamais mokesčiais, po pakeitimų jo mokėtina mokesčių suma išaugs 8,27 euro per mėnesį arba 99,22 euro per metus.
Patikslino mokesčių pakeitimus: uždirbantiems mažiausiai žada papildomus 76 eurus per mėnesį
Pirmadienį finansų ministrė Gintarė Skaistė pristatys galutinę versiją mokesčių pakeitimų, kurie bus teikiami svarstyti Seimui. Pasak ministrės, jei pakeitimai bus priimti, samdomą darbą dirbantys ir minimumą uždirbantys gyventojai gaus 76 eurais per mėnesį daugiau. Tačiau kai kurie savarankiškai dirbantys turės sumokėti daugiau mokesčių.
Štai kodėl dalis teisininkų ir kitų specialistų nenori mokesčių pakeitimų – nepatikėsite, kiek jie uždirba
Finansų ministerijos pasiūlytiems mokesčių pakeitimams bene garsiausiai priešinasi savarankiškai dirbantys asmenys. Tarp tokių yra nemažai teisininkų, draudimo brokerių, reklamos agentūrų darbuotojų. Dalies šių specialistų pajamos kelia daug klausimų.
Asmeninėje „Facebook“ paskyroje dėmesį į tai atkreipė Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas, konservatorius Mindaugas Lingė.
REKLAMA
REKLAMA
Skaistė paaiškino, kodėl mokesčių dabar nekeis: daug neapibrėžtumo
Antradienį Finansų ministerijoje pristatyta, kaip bus diskutuojama apie būsimus mokesčių pakeitimus artimiausią pusmetį ar metus. Naujoji valdžia žadėjo dėl mokesčių pakeitimų apsispręsti šiemet, tačiau persigalvojo ir sprendimus nukėlė tolyn.
Finansų ministrė Gintarė Skaistė spaudos konferencijoje sakė, kad pandeminė situacija sukelia daug neapibrėžtumo, o mokesčių pakeitimai jų gali sukelti dar daugiau. Taigi mokesčius keisti nebus skubama.
Majauskas: mokesčių pertvarka – nuo 2023 metų
Seimo valdančiųjų atstovas tikina, kad pavasario sesijoje nebus priimti jokie mokesčių pakeitimai.
Parlamentinio Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas konservatorius Mykolas Majauskas sako, kad esminiai mokesčių pakeitimai galėtų būti tik nuo 2023 metų, nors jis neatmeta, jog kai kurie pokyčiai įsigaliotų ir 2022 metais. Be to, anot komiteto vadovo, dėl mokesčių pertvarkos turi būti rastas sutarimas tarp Seimo, Vyriausybės ir Prezidentūros, taip pat tarp valdžios ir visuomenės.
Numatomi mokesčių pakeitimai – kam liks daugiau pinigų, o kas su jais atsisveikins
Antradienį Finansų ministerija pristato, kokius pakeitimus siūlys mokesčių srityje – kokių lengvatų reikėtų atsisakyti, kad mokesčiai būtų teisingesni?
Po diskusijų su visuomene ir interesuotomis grupėmis, atitinkami teisės aktų pakeitimai bus siūlomi Vyriausybei, o vėliau juos turės patvirtinti Seimas.
Buvo planuojama, kad mokesčių pakeitimai bus priimti iki šių metų liepos 1 d., o įsigalios – nuo kitų metų pradžios.
Premjerui grįžus iš atostogų, rengiamas pasitarimas dėl mokesčių
Ministrui pirmininkui Sauliui Skverneliui pirmadienį grįžus iš atostogų, kitą savaitę rengiamas pasitarimas dėl planuojamų mokesčių pakeitimų. Vyriausybė siūlo nuo kitų metų didinti neapmokestinamųjų pajamų dydį ir prilyginti jį minimaliai mėnesio algai, įvesti tiesiogines fiksuotas išmokas už vaikus, atsisakyti dalies mokesčių lengvatų.
Ar mokesčių pakeitimai padės šeimoms su vaikais?
Vyriausybė žada skirti vaikams ir mažai uždirbančioms šeimoms per 190 mln. eurų. Tai pranešta pristatant mokesčių pakeitimus. Ekonomistai naujas priemones vertina nevienareikšmiškai – vieni sako, kad mažiausiai uždirbančios šeimos pajus finansinį palengvėjimą, kiti kritikuoja pačią vaiko pinigų sistemą. Vyriausybė siūlo atsisakyti dabar taikomo papildomo 200 eurų NPD už vaikus. Jį pakeistų tiesiogiai mokamos išmokos už vaikus.
Ekspertas: mokesčių pakeitimams iki reformos toli – nepalietė skaudžiausios problemos
Vyriausybėje pristatyti mokesčių sistemos pakeitimai, kuriuos finansų ministras Vilius Šapoka skambiai pavadino „reforma“. „Nordea“ ekonomistas Žygimantas Mauricas sako, kad iki reformos šiems pakeitimams dar labai toli. Be to, pamiršta didžiausia mūsų valstybės mokesčių sistemos opa – „Sodra“. Ekspertas giria Vyriausybę už kai kuriuos gerus siūlymus, tačiau nevengia ir kritikos, kad pabijota reformuoti sistemą iš esmės. „Kai kurie pakeitimai tikrai geri, kryptis tinkama.
Ekonomistas: valdžios planai geri, jei neišvirs į didesnius mokesčius
Šiuo metu aktyviai diskutuojama apie galimybę ant darbuotojo pečių perkelti visas socialinio draudimo įmokas. Ministerija aiškina, kad dirbantieji nuo to nenuskurs nei centu, o mokesčių sistema taps aiškesnė. Ekspertai sveikina tokią idėją, bet priduria, jog ji atveria galimybę „pasipinigauti“ keliant mokesčius.
Kaimo sodybų verslą temdo mokesčių naujovės
Kaimo turizmo sodybose pernai sulaukta vidutiniškai 11 procentų daugiau poilsiautojų nei užpernai. Panašių srautų tikimasi šiemet.Tačiau optimistines verslininkų nuotaikas temdo gegužę įsigaliosiantys mokesčių pasikeitimai, praneša LTV „Panorama“.
Pernai kaimo turizmo sodybas aplankė pustrečio šimto tūkstančių poilsiautojų, iš jų beveik dešimtadalis – užsieniečių. Daugiausiai svečių sulaukta iš Lenkijos, Rusijos, Vokietijos ir Latvijos.
Vienam žmogui nakvynė kainavo nuo 30 iki 50 litų.
Atsargiai – naujų mokesčių džinas jau laisvėje!
Nuo sausio pirmosios įsigaliojo Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pataisos, kurios nepaprastai išplečia natūra gautų pajamų apmokestinimą. Šie pakeitimai turėjo įsigalioti dar prieš metus, tačiau kilus nepasitenkinimui dėl Finansų ministro patvirtintos įmonių automobilių ir darbdavio paskolų apmokestinimo tvarkos, galiojimas buvo atidėtas metams.
Metai netruko prabėgti ir štai absoliuti dauguma gyventojų vėl yra tikroje aukštos įtampos apmokestinimo zonoje.