• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

NATO generalinis sekretorius Jaapas de Hoopas Schefferis (Japas de Hopas Scheferis) pirmadienį perspėjo sąjungininkes Europoje nesiskųsti dėl Afganistano misijos „amerikonėjimo“, jeigu jos neprisidės prie JAV misijos Afganistane.

REKLAMA
REKLAMA

„Šis karas nėra prezidento (Baracko) Obamos,- žurnalistams sakė J.de Hoopas Schefferis.- Sąjungininkai turi garantuoti, kad jie padarys viską, kas jiems priklauso“.

REKLAMA

„Nesiskųskite dėl šios misijos „amerikonėjimo“, jeigu kitos sąjungininkės neatliks savo vaidmens“, - perspėjo sekretorius.

J.de Hoopas Schefferis tai pareiškė prieš penktadienį prasidedantį ir dvi dienas truksiantį Aljanso viršūnių susitikimą ir po JAV prezidento paskelbtos naujos strategijos, kaip nuslopinti Talibano pasipriešinimą ir paskatinti šalies atkūrimą.

REKLAMA
REKLAMA

B. Obamos planas numato papildomai į Afganistaną nusiųsti 4 tūkst. kariškių. Jame taip pat numatoma per penkerius metus patrigubinti JAV pagalbą Pakistanui iki 7,5 mlrd. dolerių, nuosaikiųjų pažiūrų Talibano narius atskirti nuo fanatiškų kovotojų ir paskatinti „civilinį šalies atkūrimą“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Planas taip pat numatė gaires Jungtinėms Valstijoms, jos sąjungininkėms ir Pakistanui, kurio netvirtai vyriausybei reikia tarptautinės pagalbos ir padrąsinimo kovojant su Talibano kovotojais, įsitvirtinusiais genčių regionuose prie Afganistano sienos.

REKLAMA

Anksčiau B. Obama jau buvo pranešęs apie papildomą 17 tūkst. JAV karių siuntimą į Afganistaną.

„Manau, kad Obamos planas yra realus, nes jis įgyvendinamas per tam tikrą laiką, - nurodė J.de Hoopas Schefferis. - Tai reiškia, kad per keletą metų Afganistano nepaversime Šveicarija“.

REKLAMA

Tačiau pripažino, kad kitos sąjungininkės negali varžytis su JAV karine galia, ir jis paragino jas prisidėti teikiant civilinę pagalbą ar padėti apmokyti policininkus.

„Suprantama, NATO sąjungininkės negali varžytis su JAV, - sakė NATO sekretorius ir pridūrė, kad kiekviena šalis turi atlikti savo vaidmenį bei paragino jas „daugiau prisidėti prie šios misijos“.

Nuo 2003 metų NATO šalys mėgina padėti šiai konfliktų kamuojamos šalies vyriausybei, kuri susiduria su stipriu Talibano sukilėlių pasipriešinimu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų