Konservatoriai apie Ž. Pavilionį kai kuriais atvejais jau atsiliepia net nelabai pagarbiai, sakydami, kad jam „atsisuko varžtai“.
Taip jie reagavo į tai, kad Užsienio reikalų komiteto pirmininkas „varo ant savų“ dėl nesugebėjimo pritaikyti sankcijų Baltarusijos kalio trąšų eksportuotojui „Belaruskalij“.
Kaip žinoma, JAV pritaikė sankcijas „Belaruskalij“, tačiau gavę avansinį apmokėjimą „Lietuvos geležinkeliai“ toliau sėkmingai praleidžia trąšas geležinkelių transportu, o vėliau jos pakraunamos Klaipėdoje Birių krovinių terminale ir eksportuojamos toliau. 30 proc. Birių krovinių terminalo priklauso Baltarusijos įmonei „Belaruskalij“.
Pasak konservatorių atstovų, po žinios apie tai, kad vertybinė užsienio politika nuėjo vėjais Ž. Pavilionis prarado kantrybę ir vidiniame partijos kolegų susirašinėjime ėmė kritikuoti savo Vyriausybę, tuo metu nei I. Šimonytė, nei G. Landsbergis kritikos esą nepakenčia. Juolab, kad kritika pradėjo lietis ir viešai.
Negana to, Ž. Pavilionis blogina ir taip blogus santykius su prezidentu Gitanu Nausėda, užsipuldamas jo patarėją užsienio politikos klausimais Astą Skaisgirytę. Pasirodo, Ž. Pavilionis aiškinosi, kaip ir kodėl Prezidentūra tinkamai neinformavo užsienio reikalų ministro apie buvusios Vokietijos kanclerės Angelos Merkel skambučius Aleksandrui Lukašenkai bei domėjosi dėl ambasadorių skyrimų.
Viešai jis aiškino turintis įrodymų, kad prezidento patarėja kiršina prezidentą G. Nausėdą ir užsienio reikalų ministrą G. Landsbergį.
Prezidentūra netgi raštu kreipėsi į Ž. Pavilionį ir Seimo Etikos ir procedūrų komisiją teigdama, jog komiteto pirmininkas vyriausiajai prezidento patarėjai siekia daryti psichologinį spaudimą ir mesti šešėlį jos reputacijai.
Pats Ž. Pavilionis ketvirtadienio rytą po frakcijos posėdžio buvo labai nusiminęs, nors savo atsakomybės nematė, tik kalbėjo, kaip svarbu pasiekti užsienio politikos vienybę. Paklaustas, kas buvo svarstoma frakcijoje politikas buvo nekalbus: „Nenorėčiau sakyti. Aš tikiuosi, kad mes visi kaip valstybė surasime sprendimus dėl sunkių, jautrių, brangiai kainuojančių, bet labai svarbių sprendimų dėl sankcijų. Mes negalime atsistoti tarp Europos Sąjungos ir Amerikos“, - aiškino Ž. Pavilionis.
Tiesiai paklausus, ar neketina trauktis iš komiteto pirmininkų, politikas vėl nenorėjo sakyti tiesiai, bet iš esmės patvirtino, kad susilaukė pykčio už tai, jog pasakė tiesą dėl „Belaruskalij“ krovinių gabenimo po JAV sankcijų įvedimo: „Aš nenorėčiau apie tai sakyti. Matote, galbūt yra labai lengva siūlyti aukoti žmones, kurie tą teisybę pasako, vietoje to, kad spręstume problemas, kurias tu turi spręsti“.
Tai ne primas kartas, kai Ž. Pavilionis patenka į skandalų sūkurį. Vieną kartą jis sukėlė skandalą Sakartvele, kai nuvykęs į vizitą ėmė grasinti šios šalies valdantiesiems sankcijomis, jeigu bus suimtas opozicijos lyderis.
Kitą kartą Užsienio reikalų komiteto pirmininkas pakliuvo į Rusijos provokatorių pinkles, kai jie nuotolinio vaizdo skambučio metu apsimetė rusų opozicionieriaus Aleksejaus Navalno bendražygiu Leonidu Volkovu. Šiame pokalbyje Ž. Pavilionis aptarinėjo Vašingtono politiką, gyrėsi gerais ryšiais su JAV Kongresmenais, menkino Lietuvos prezidento vaidmenį pabrėždamas, kad Lietuva yra parlamentinė respublika ir siūlė neklausyti, ką kalba Lietuvos prezidentas.
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė taip pat negalėjo nuslėpti, jog dauguma konservatorių yra pasipiktinę Ž. Pavilionio veiksmais ir vieša komunikacija.
„Kad tų klausimų ir pasvarstymų kolegoms kyla, tai tikrai taip yra“, - teigia frakcijos seniūnė.
„Komiteto pirmininko darbas turėtų būti skalndesni ir atsakingesnis. Žinome kolegos būdą, visi esame skirtingi ir netobuli, kai kuriuos dalykus darome labai gerai, kai kur pritrūksta kažko. Iki šiol komiteto darbas buvo pakankamai sklandus, bet jeigu yra polinkis kartotis tokio pobūdžio pareiškimams tai nėra labai gerai“, - pabrėžė R. Morkūnaitė-Mikulėnienė.
„Politikoje galima ginti savo pozicijas, vertybes, programą, kalbėti, bet tai negali pereiti į asmeniškumus. Politinis teatras turi plačias ribas, bet ribas turi. Tai čia kalbu ir apie santykį su prezidentu. Tai tampa pertekliniu apsižodžiavimu. Dėl skubaus ir griežto vertinimo dėl to, kas vyksta su „Balruskalij“ tranzitu, irgi manau, kad tokio lygio politikui derėtų kalbėti rezervuočiau ir nuomonę derinti su Vyriausybės nariais, koalicija“, - teigė ir krikdemų sparno lyderis konservatorių frakcijoje Paulius Saudargas.