Italija recesijoje skendi nuo praėjusių metų vidurio. Ekonomikos būklė susilpnėjo po M. Mončio vyriausybės įgyvendintų taupymo priemonių.
Nedarbas išaugo iki aukščiausio lygio nuo tada, kai mėnesiniai duomenys buvo pradėti rinkti 2004 metais, o profsąjungos rengia naujus protestus dėl nesutarimų su kompanijomis, nes šios uždaro gamyklas ir atleidžia vis daugiau darbuotojų.
M. Montis apgynė vyriausybės taupymo priemones ir sakė tikįs, kad jo vyriausybę ateityje prisimins dėl pagalbos šaliai įveikiant gilią ekonomikos krizę savomis jėgomis, be išorinės finansinės paramos.
„Tikiuosi, kad vieną dieną galėsime sakyti, kad mūsų dėka Europa Italijos nekolonizavo ir vis labiau integruotoje Europoje šalis išsaugojo savo orų suverenumą“, - sakė M. Montis.
Tuo tarpu dešimtys tūkstančių žmonių šeštadienį Romoje protestavo prieš vyriausybės taupymo politiką ir didelį nedarbą. Žmones į mitingą sukvietė didžiausia Italijos profsąjunga CGIL. Jos vadovė Susanna Camusso kaltino premjero M. Mončio vyriausybę vykdant aklą taupymo politiką. Ši politika esą yra ne tik klaida, „bet ir kalta dėl sunkumų šalyje“.