Trečiadienį Paryžiaus olimpinėse žaidynėse įspūdingą medalių kraitį papildė 27-erių amerikietė Katie Ledecky.

1500 m laisvuoju stiliumi rungties pasaulio rekordininkė finalą įveikė per 15 min. 30.02 sek. ir pagerino savo pačios Tokijuje pasiektą olimpinį rekordą. Antra buvo Prancūzijai atstovaujanti rusė Anastasija Kirpičnikova (15:40.35), trečia – vokietė Isabel Gose (15:41.16).

K.Ledecky tapo pirmąja moterimi plaukike istorijoje, kuri laimėjo medalius keturiose olimpinėse žaidynėse. Amerikietė medalius ėmė skinti dar 2012 m. Londone, o olimpine čempione jau yra tapusi 8 kartus.

„Šį vakarą plaukti buvo linksma. Labai gerai jaučiausi ir stengiausi visą laiką palaikyti vienodą tempą. Didžiuojuosi savo pasirodymu“, – sakė amerikietė.

Prestižinę moterų 100 m plaukimo laisvuoju stiliumi rungtį laimėjo Švedijos legenda Sarah Sjostrom – 52.16 sek. Ji aplenkė amerikietę Torri Huskę (52.29) iš Honkongo atstovę Siobhan Bernadettę Haughey (52.33). Įdomu tai, kad per šlovingą karjerą šioje rungtyje S.Sjostrom anksčiau nebuvo laimėjusi nei olimpinio, nei pasaulio čempionato aukso.

Vyrų 200 m plaukime peteliške vietinius gerbėjus pradžiugino prancūzas Leonas Marchandas (1:51.21), pagerinęs olimpinį rekordą ir laimėjo jau antrą auksą Paryžiuje. Antras liko po psichologinių problemų grįžęs pasaulio rekordininkas vengras Kristofas Milakas (1:51.75), trečias – Kanados atstovas Ilya Kharunas (1:52.80).

Sunku tuo patikėti, bet tą patį vakarą L.Marchandas nuskynė ir dar vieną aukso medalį, kai laimėjo 200 m plaukimą krūtine (2:05.85). Negana to, jis pagerino dar vieną olimpinį rekordą. Antras atplaukė australas Zacas Stubblety-Cookas (2:06.79), trečias – olandas Casparas Corbeau (2:07.90).

L.Marchandas tapo pirmu žmogumi istorijoje, laimėjusiu 200 m plaukimo krūtine ir 200 m plaukimo peteliške aukso medalių „dublį“.

Lyg visų įspūdingų plaukimų dar nebūtų užtekę, paskutiniame vakaro finale krito pasaulio rekordas. Kinas Zhanle Panas plaukė greičiausiai istorijoje ir prestižinę 100 m laisvuoju stiliumi rungtį baigė per 46.40 sek. Kinas net 0.40 sek. pagerino sau priklausiusį pasaulio rekordą. Nors rimtų konkurentų netrūko, Zh.Panas visus triuškino daugiau nei sekunde. Antras liko australas Kyle‘as Chalmersas (47.48), trečias – rumunas Davidas Popovici (47.49).