• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Alex Goldfarb kartu su Marina Litvinenko „Disidento mirtis“ : Aleksandro Litvinenkos nunuodijimas ir KGB sugrįžimas.

REKLAMA
REKLAMA

Buvusio Rusijos saugumo pareigūno Aleksandro Litvinenkos nužudymas 2006 m. lapkritį sukėlė tarptautinę sensaciją. Ir ne tik dėl mirties aplinkybių - nunuodijimo retu radioaktyviu elementu poloniu-210. Polonis, ko gero, yra toksiškiausia medžiaga Žemėje: vieno gramo užtenka nužudyti milijoną žmonių.

REKLAMA

Bet naudotis juo nepavojinga, kol neįtrauki į plaučius ar nenuryji. Po susitikimo sušių bare su pora buvusių KGB agentų per kelias savaites sveikas keturiasdešimt trejų metų vyras mirė ligoninėje išsekęs, nuplikęs nuo „mini atominės bombos“. Mirties patale Litvinenko žudikais įvardijo buvusius darbdavius: Rusijos FST, KGB įpėdinę, ir V. Putino režimą. Polonio pėdsakų rasta Vokietijoje ir lėktuvuose, iš kurių galima atsekti, kaip Rusijos vežėjai atgabeno mirtiną nuodą. Bet kas nutiko iš tikrųjų? Ką žinojo Litvinenko? Kodėl jis buvo nužudytas?

REKLAMA
REKLAMA

Visą Sašos Litvinenko gyvenimo ir mirties istoriją Kremlius norėtų užkasti kartu su juo. Artimiausias disidento draugas Aleksas Goldfarbas ir jo našlė Marina – vieninteliai, galintys ją papasakoti iš pirmų lūpų, neaplenkdami dramatiškų scenų Maskvoje, Londone ir Vašingtone.

„Disidento mirtį“ skaitysite kaip politinį trilerį, tačiau Litvinenkos istorija gerokai fantastiškesnė ir baisesnė už bet kokį romaną. Ne veltui perskaičiusios vos 22 puslapius rankraščio, dėl teisės ekranizuoti šią istoriją ėmė varžytis net kelios kino kompanijos. Aukcione už Disidento mirties ekranizacijos teises Columbia Pictures paklojo pusantro milijono dolerių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Apie autorius

Filosofijos mokslų daktaras Alexas Goldfarbas yra mokslininkas disidentas, kuris paliko Rusiją aštuntajame praeito amžiaus dešimtmetyje ir pradėjo dirbti Kolumbijos universitete. Kai 1991 m. sugriuvo Sovietų Sąjunga, jis pradėjo dirbti George Soroso fonde, vadovavo labdaros projektams Rusijoje.

REKLAMA

Tada susidraugavo su Aleksandu Litvinenko, padėjo jam įsikurti Anglijoje ir rėmė jo pastangas memuaruose atskleisti Rusijos saugumo tarnybos „darbo“ metodus. Šiuo metu A. Goldfarbas yra Boriso Berezovskio įkurto tarptautinio Piliečių teisių fondo direktorius.

Marina Litvinenko susipažino su Aleksandu per savo trisdešimt pirmąjį gimtadienį 1993 m. Tuomet jis buvo jaunas FST pareigūnas. Jie susituokė, netrukus gimė sūnus. 2000 m. visi trys pasiprašė politinio prieglobsčio Jungtinėje Karalystėje. Šiuo metu Marina gyvena Londone su dvylikamečiu sūnumi.

456 psl., iliustruota.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų