• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimo pavasario sesija žada daug įdomių įstatymų projektų. Vienas iš jų galėtų padėti apkaltos būdu pašalintam iš prezidento pareigų Rolandui Paksui rudenį dalyvauti Seimo rinkimuose. Kol kas Seime apie tai kalbama atsargiai ir daugelis Seimo narių dar nėra apsisprendę, kaip balsuotų tokio įstatymo projekto svarstymo metu.

REKLAMA
REKLAMA

Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkas Stasys Šedbaras parengė įstatymo projektą, kuris numato, kad „Seimo nariu negali būti renkamas asmuo, kurį Seimas apkaltos proceso tvarka pašalino iš einamų pareigų ar panaikino jo Seimo nario mandatą, jei nuo sprendimo pašalinti iš einamų pareigų ar panaikinti mandatą įsigaliojimo dienos nepraėjo aštuoneri metai“. Taigi, jeigu šis projektas bus priimtas, R. Paksas galės kandidatuoti į parlamentarus, nes nuo jo apkaltos būtų praėję daugiau nei aštuoneri metai.

REKLAMA

R. Paksas grąžosi į žmogaus teisių teismo sprendimą

Paprašytas įvertinti šį įstatymo projektą, R. Paksas pabrėžė, kad ne nuo to reikėtų pradėti ir jam turėtų būti leista kandidatuoti be jokių papildomų sąlygų.

„Pradėkime nuo to, kaip reikėtų vertinti Strasbūro žmogaus teisių teismo sprendimą, kuriame juodu ant balto užrašytas teiginys, kad tai, ką prieš aštuonis metus padarė Konstitucinis Teismas, yra neproporcinga. Tarptautinių teisininkų ir žymių autoritetų Europoje nuomone, neproporcinga teisine kalba reiškia neteisinga, o jeigu neteisinga, reiškia jokios“, - sakė jis naujienų portalui Balsas.lt.

REKLAMA
REKLAMA

Tvarkos ir teisingumo (TT) partijos lyderio teigimu, jei žmogaus teisių konvencija yra ratifikuota Lietuvoje, tai yra šventa dogma įstatymų leidėjams. „Sulaukę tokios išvados praktiškai turėtume sugrįžti į nulinę situaciją ir kad man būtų leista kandidatuoti be jokių papildomų įstatymų“, - svarstė jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tačiau R. Pakso manymu, teisė ne visuomet eina kartu su politika ir neretai politiniai sprendimai nulemia teisminius sprendimus. Jis prasitarė, kad be S. Šedbaro ruošiamo „aštuonių metų“ projekto, TT frakcija taip pat ruošia įstatymo projektą, kad R. Paksas galėtų kandidatuoti į Seimą.

REKLAMA

„Man atrodo, tai protingiausias sprendimas visą laiką politikams deklaruojant, kad tauta išspręs tokius dalykus, plius dar yra papildomas argumentas –žmogaus teisių teismo sprendimas. Ar pabijos ar nepabijos, ar galvos, kad dar mundurą reikėtų skalbti, parodys laikas“, - spėliojo europarlamentaras.

REKLAMA

R. Pakso vaidmuo vertinimas įvairiai

Politologas Lauras Bielinis pabrėžė, kad politiniai sluoksniai labai įvairiai vertina patį R. Pakso vaidmenį ir šį projektą vertins skirtingai.

„Ko gero, dauguma taikosi į tą nuomonę, kad visam laikui nutraukti (galimybę dalyvauti rinkimuose į Seimą – aut. past.) galbūt ir nėra tas veiksmas, kuris iš tikrųjų adekvatus padarytiems veiksmams. Akivaizdu visiems, kad įstatymas reikalauja tobulinimo. Šiuo atveju S. Šedbaro teikimas, ko gero, yra prielaida diskusijai dėl to įstatymo tobulinimo“, - teigė politologas.

Pasak jo, vien tai, kad šiuo klausimu vyks diskusijos, yra labai pozityvu. L. Bielinis neabejoja, kad šio įstatymo projektas dar bus ilgą laiką diskutuotinas ir galimai greitu metu galutinio varianto nebus sulaukta.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų