Šiandien Panevėžio apygardos prokuratūros Utenos apylinkės prokuroras Ramūnas Dubrava perdavė nagrinėti teismui nusikaltimų nuosavybei baudžiamąją bylą, kurioje nusikalstamų veikų padarymu – didelės vertės svetimo turto įgijimu apgaule kaltinami trys uteniškiai – 36 metų S. L., 34 metų L. V. ir 33 metų G. J., taip pat S. L. kaltinama apgaulingu buhalterinės apskaitos tvarkymu rašoma pranešime spaudai.
Šimtus tūkstančių litų už išsvajotus nestandartinius baldus ir duris iš kelių šimtų šalies gyventojų išviliojusiai ir sulaukusiai teismų nuosprendžių uteniškių sukčiautojų sugyventinių porai ir jų bendrininkei prokurorai pateikė naujus kaltinimus, nes 2007– 2009 metais nusikalstamas veikas padarę ir naujais sukčiavimais įtariami bendrininkai, veikę naujos bendrovės ,,Tenoma“ vardu, apgaule savo naudai iš 49 šalies gyventojų įgijo didelės vertės – 34 tūkstančių litų svetimą turtą.
Pernai teismo nuosprendžio sulaukę kitoje Panevėžio apygardos prokuratūros Utenos apylinkės prokurorų perduotoje byloje šie sukčiavę bendrininkai buvo pripažinti kaltais, du jų neteko laisvės: S. L. – nuteista trejų metų šešių mėnesių ir L. V. – trejų metų devynių mėnesių laisvės atėmimu, G. J. – dvejų metų laisvės apribojimu. Nuteistieji apgaule savo naudai iš 238 šalies gyventojų, susigundžiusių užsisakyti nestandartinius baldus ir duris šias paslaugas atlikti greitai ir pigiai reklamavusioje uždaroje akcinėje bendrovėje ,,Leoga“, įgijo beveik 200 tūkstančius litų.
Tarp nukentėjusiųjų beveik pustrečio šimto Anykščių, Biržų, Kupiškio, Kelmės, Rokiškio, Raseinių, Pasvalio, Plungės, Palangos, Prienų, Molėtų, Vilkaviškio, Šakių, Šilutės rajonų gyventojų. Šitoje byloje prokurorai S. L. ir L. V. kaltino dar ir tuo, kad jie vadovavo juridiniam asmeniui – bendrovei ,,Leoga“, kurį naudojo nusikalstamai veiklai nuslėpti, taip pat S. L. buvo kaltinama ir apgaulingu bendrovės buhalterinės apskaitos tvarkymu.
Vakar Panevėžio apygardos teismas, išnagrinėjęs nuteistųjų apeliacinius skundus, dar kartą pripažino prokurorų kaltinimus dėl padarytų nusikaltimų pagrįstais ir pirmosios instancijos teismo nuosprendžiu paskirtas bausmes teisėtomis.
Panevėžio apygardos prokuratūros prokuroras Ramūnas Dubrava, palaikęs valstybinį kaltinimą nagrinėjant bylą pirmosios ir apeliacinės instancijos teismuose, teigė, kad ne kartą teisti bendrininkai, prieš trejus metus įsigiję Klaipėdoje registruotą įmonę, ją naudojo savo sumanytai neteisėtai veiklai – sukčiavimui nuslėpti, nes žinojo, kad jokios ūkinės komercinės veiklos nevykdys.
Sukčiautojai, sulaukę skelbimus perskaičiusių gyventojų užsakymų, nuvykdavo pas klientus, surašydavo sutartis, iš nieko blogo neįtardavusių žmonių paimdavo avansą. Klientai sutartu laiku nesulaukdavo užsakytų baldų ir durų, taip pat neatgaudavo prarastų pinigų.
Pasak prokuroro Ramūno Dubravos, bendrininkai, ilgą laiką sukčiavę ir šimtus nukentėjusių žmonių iš įvairių šalies miestų ir rajonų apgavę, tikėjosi likti nenubausti už padarytus nusikaltimus ir išsisukti nuo paskirtų laisvės atėmimo bausmių prisidengdami mažamečiais vaikais.
Ikiteisminį tyrimą perduotoje nagrinėti teismui byloje atliko Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Ekonominių nusikaltimų poskyrio pareigūnai, jau sulaukusioje nuosprendžio ankstesnėje byloje – Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos tyrėjai, tyrimams vadovavo ir juos organizavo Panevėžio apygardos prokuratūros Utenos apylinkės prokuroras.
Už sukčiavimą ir apgaule įgytą didelės vertės turtą baudžiama laisvės atėmimu iki aštuonerių metų.