Laisvės atėmimo vietų įstaigose esantys asmenys, internetiniuose telefonų kataloguose ieškodavo Minsko gyventojų telefonų numerių ir skambindavo visais iš eilės, kol neprisiskambindavo senyvo amžiaus žmonėms. Atsiliepusiuosius sukčiai mulkindavo pagal jau įprastą scenarijų, apsimesdami į bėdą patekusiu giminaičiu ir už pagalbą tvarkant reikalus padėkos prašančiu milicijos pareigūnu.
Kai vieni sukčiai mulkino potencialias aukas, už durų jau tykojo bendrai, vadinamosios „kojos“, kurie atvykdavo į Minską, pasinaudoję Baltarusijos Respublikos įstatymu dėl bevizio režimo keliaujantiems lėktuvu užsienio šalių piliečiams. Sulaukę bendrininkų skambučio iš Lietuvos, „kojos“ per kelias minutes atvykdavo pas auką ir pasiimdavo sutartą pinigų sumą.
Užkardžius šią nusikalstamą veiką, kai pinigų atvykdavo atsiimti nusikaltėlių bendrininkai, šie nenurimo. Telefoniniai sukčiai ir toliau bandė mulkinti patiklius baltarusių senolius, tik sutardavo, kad atlygis už tariamą pagalbą bus pervedamas į Lietuvoje gyvenančių asmenų bankų sąskaitas.
Asmenys, vykdę šiuos nusikaltimus Baltarusijos Respublikos yra nustatyti, jų nusikalstama veika yra sustabdyta.
2016 metais pareigūnams pavyko užkardyti telefoninio sukčiavimo atvejus Izraelyje.
Šiuo metu laisvės atėmimo vietų įstaigose yra 6740 asmenų.