Tarptautinio susitarimo išgabenti iš Ukrainos apie 20 mln. t grūdų milijonams maisto stokojančių žmonių Afrikoje, Viduriniuose Rytuose ir Azijoje įgyvendinimą prižiūrinti institucija informavo, kad pakrauti laivai iš Čornomorsko ir Odesos uostų turi išplaukti pirmadienį.
Ukraina, Rusija, Turkija ir Jungtinės Tautos praėjusį mėnesį pasirašė susitarimus, numatančius saugų koridorių krovinių laivams iš Rusijos kariuomenės blokuojamų Ukrainos uostų per ukrainiečių kariuomenės užminuotus vandenis. Keturis mėnesius galiosiantis susitarimas įgyvendinamas vangiai. Pirmasis laivas pagal jį išplaukė praėjusį pirmadienį.
Pastaruosius keturis karo mėnesius Rusija bando užimti Ukrainos rytinį Donbaso regioną, kur promaskvietiški separatistai dalį teritorijos kontroliuoja jau aštuonerius metus.
Pastarąją parą rusams ir separatistams apšaudant miestus Ukrainos dar kontroliuojamoje dalyje žuvo penki civiliai, pranešė ukrainiečių pareigūnai.
Didžiosios Britanijos Gynybos ministerija eilinėje savaitgalio analizėje nurodo, kad netrukus turėtų prasidėti nauja Rusijos invazijos fazė, kai kovos pasislinks į vakarus ir pietus prie maždaug 350 km fronto linijos, einančios maždaug nuo Zaporižios iki Rusijos okupuoto Chersono.
Chersonas yra už 227 km nuo didžiausio Ukrainos uosto Odesos, tad konflikto suintensyvėjimas šiame rajone galėtų paveikti tarptautinį susitarimą dėl grūdų gabenimo.
Mykolajivo miestas, laivų statyklų centras, kasdien apšaudomas rusų raketomis, yra dar arčiau Odesos. Regiono administracijos vadovas Vitalijus Kimas sakė, kad anksti sekmadienį buvo apšaudytas vienas pramonės objektas miesto pakraštyje.
JAV įsikūręs strateginių studijų centras „Institute for the Study of War“, remdamasis ukrainiečių pareigūnais pranešė, kad rusai „toliau telkia daug karinės įrangos“ miestelyje, esančiame kitoje Dnipro upės pusėje priešais Chersoną. Taip tikriausiai siekiama apsaugoti aprūpinimo kelius į miestą ir įrengti gynybines pozicijas kairiajame upės krante.