Anot jo, tiek Kyjivas, tiek Maskva turės padaryti nuolaidų, kad karas baigtųsi. Jis karą pavadino „pramoninio masto“ žudynėmis.
„Sankcijas tikrai galima padidinti – ypač naujausias sankcijas (nukreiptas į naftos gavybą ir eksportą – red. past.)“ – sako jis.
„Ir jei kas nors ir supranta svertus, tai prezidentas Donaldas J. Trumpas, ir tai matyti iš to, ką jis neseniai padarė (spręsdamas kitas užsienio problemas – red. past.)“ – komentuoja K. Kelloggas.
Kaip baigsis karas Ukrainoje?
Praėjusį ketvirtadienį D. Trumpas Ovaliajame kabinete surinko „visą patvirtintą komandą“ savo patarėjų ir kabineto narių, daugiausia dėmesio skiriančių nacionaliniam saugumui – nuo viceprezidento JD Vance‘o iki iždo sekretoriaus Skoto Besento. Pasak Kelloggo, jie aptarė, kaip panaudoti visus nacionalinės galios elementus karui užbaigti.
„Išspręsti Rusijos ir Ukrainos karą iš tikrųjų reikia visų administracijos darbuotojų, taigi, visos vyriausybės požiūrio. Apie tai kalbėjo nacionalinio saugumo komanda – prezidentas, viceprezidentas, patarėjas nacionalinio saugumo klausimais, valstybės (ir – red. past.) iždo sekretoriai, Nacionalinio saugumo taryba, visi kartu“, – sako K. Kelloggas.
Nors, anot jo, Ukraina prieš derybas turės daryti spaudimą Rusijai fronte, K. Kelloggas išpeikė Joe Bideno pažadą remti Ukrainą „tiek, kiek reikės“. Anot jo, tai buvo ne strategija, o „lipdukas ant bamperio“.
D. Trumpas anksčiau šią savaitę užsiminė apie galimą susitarimą su Ukraina dėl retųjų žemės metalų mainais į pagalbą. Anot K. Kelloggo, D. Trumpo tikslas pirmiausia yra „sustabdyti žudymą – tiesiog jį sustabdyti – ir tik tada eiti toliau“ dėl būsimų derybų.
Jo vertinimu, Rusija nebijo patirti didelius nuostolius.
„Jei pažvelgtumėte į istoriją, niekada nenorėtumėte įsivelti į išlikimo kovą su rusais, nes jie taip kariauja. Jie prie to įpratę. Turiu omenyje, kad tai šalis, kuri per šešis mėnesius Stalingrado mūšyje norėjo prarasti – ir prarado – 700 000 žmonių, ir jie nė nemirktelėjo“, – sako JAV pasiuntinys.
„Ir todėl spaudimas tiesiog negali būti karinis. Reikia daryti ekonominį spaudimą, diplomatinį spaudimą, tam tikrą karinį spaudimą ir svertus, kuriuos ketiname naudoti po jais, kad įsitikintumėte, jog (tai eina – red. past.) ten, kur norime“, – aiškina K. Kelloggas.
Jo įsitikinimu, karas turi baigtis tam tikromis derybomis tarp Rusijos ir Ukrainos.
Rusijos ir Ukrainos taikos derybos kol kas oficialiai nėra pradėtos, o Kremlius tik užsiminė, jog vyksta „tam tikrų institucijų informacijos derinimas tarp Rusijos ir JAV“. Tačiau pastarųjų dienų Volodymyro Zelenskio ir Dmitrijaus Peskovo pareiškimai demonstruoja tam tikrus pokyčius, bent jau viešoje komunikacijoje.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!
Mano klausimas - gal Landsbergis teiksis isvalyti mano masinos langa?