JAV kompanija „Reckitt-Benckiser“ dėl ūkio recesijos keičia savo medijos strategiją: perkelia televizijai skirtus pinigus į internetą, rašoma rinkodaros specialistų „Best-Marketing“ portale.
Kompanija planuoja savo 15-ai prekės ženklų, tokių kaip „Lysol“, „Air Wick“, „Mucinex“, skirtus 20 milijonų dolerių atiduoti internetinei reklamai. Šis strateginis žingsnis yra gana svarbus, kadangi vien 2008 metais iš 475 milijonų medijos biudžeto 90 proc. buvo skirta televizijai, o internetui – mažiau nei 1 milijonas dolerių. Ir tai yra dvigubai daugiau nei buvo skirta 2007 metais – tada internetinė reklama tesudarė 1 proc. medijos išlaidų.
Nuo šių metų balandžio 1 dienos „Reckitt-Benckiser“ labai domisi vaizdo reklamų tinklais ir bendradarbiauja su „Glam“, „Tidal TV“, „YuMe“, „BrightRoll“ ir kt.
Kompanijos medijos vadovas ir interneto specialistas Marcas Fonzettis sako, kad iki dabar jie nesidomėjo socialine medija ir elektroniniais laiškais pagrįsta ryšių su klientais vadyba. „Mes matome fundamentalų vartotojų įpročių pokytį – dabar jie renkasi skaitmeninį video. Žinoma, tai pradėjo „Youtube“, bet mes labiau kreipiame dėmesį į profesionalų turinį. Transliavimui esant tokioje situacijoje, kokioje jis yra dabar, šis perėjimas yra natūralus. Šiandien mes turime tradicinės ir skaitmeninės medijos integraciją“, – sakė jis.
„Reckitt-Benckiser“ medijos išlaidų perkėlimas užtruko daugiau nei metus – viso to priežastis buvo efektyvios kainos 1000-iui žiūrovų, arba CPM (angl. Cost per Mile – apmokėjimas už parodymus – red. past.) paieška, – sakė skaitmeninės medijos direktorius Adamas Kasperas. – CPM buvo pagrindinis veiksnys. Mums reikėjo įsitikinti, kaip naujieji CPM susiję su televizijos CPM. Kad būtų pasiekta kuo tikslingesnė auditorija, reikėjo veikti efektyviau nei televizijoje“.
Visgi tai yra nauja sritis, kuri dar tik pradeda vystytis. Internetinių video reklamos tinklo direktorius Scottas Ferberis teigia, kad pagrindinis veiksnys, kuris lėmė tokių kompanijų kaip „Reckitt-Benckiser“ dideles investicijas į internetinius video, yra skirtingos sąnaudos, kurių reikia tai pačiai auditorijai pasiekti – kai perkama dideliais kiekiais, galima pirkti pigiai.
Pati medijos kampanija matuojama metodais, sukombinuotais iš televizijos matavimo metodų ir internetinių, paremtų paspaudimais ir atskirų prekės ženklų mikrosvetainių lankytojų srautais. Kiekvieno prekės ženklo auditorijų rodmenys yra lyginami su duomenimis, gautais iš reklamų parodymų per televiziją ir internete, siekiant nustatyti pirkimo įpročius. „Viskas yra pagrįsta ROI (angl. Return on Investment – atsiperkamumas – red. past.) ir turi būti suskaičiuota, štai kodėl mums prireikė tiek daug laiko šiai sričiai išvystyti“, – sakė S. Fronzettis.