Keletas grybautojų su naujienų portalo tv3.lt skaitytojais pasidalino savo laimikiais bei kuriose vietose randa grybus.
Iš miško grįžta pilnomis pintinėmis
Ernestas Panevėžio rajone namo grįžo su pilnu kibiru voveraičių, o grybauja visada, kai tik turi laisvo laiko.
Gediminas Paškauskas dažniausiai grybauja Pagėgių rajone, Plaškių miškelyje. Šiuo metu vyras į Lietuvą yra grįžęs paatostogauti, todėl stengiasi nepraleisti progos pagrybauti savo senelių tėviškėje, kur ir leido visą vaikystę.
„Grybų visada randu: ar tai būtų vasara, ar vėlyvas ruduo. Grybauju vienas arba su žmona. Šiuo metu dygsta tik voveraitės, o baravykai turėtų užderėti po mėnesio“, – įsitikinęs Gediminas.
Vilma Rečkauskienė pasidalino grybų nuotraukomis, kuriuos rado jos vyras Plungės rajone. Moteris teigia, kad šiuo metu randa tik voveraičių.
Vytautas Svirušis teigia, jog grybus renka Sedos girioje, Mažeikių rajone jau daugiau nei 20 metų ir priduria, jog šiais metais grybais džiaugėsi jau birželio viduryje. Taip Vytautas leidžia savo laisvą laiką.
Ką būtina žinoti einant grybauti?
Kad grybavimas neapkarstų, anksčiau naujienų portalui tv3.lt mikologas Jonas Kasparavičius papasakojo, ko svarbu nepamiršti einant į mišką.
Kalbėdamas apie tai, kokius grybus galima rinkti, o kurių ne, mikologas J. Kasparavičius sakė, kad svarbiausia taisyklė – labai paprasta: „Nepažįstu – neimu, abejoju – neimu.“
O kaip atpažinti grybus? Mikologas J. Kasparavičius teigia, kad nepažįstant grybo ir norint jį atpažinti, galima jį parsinešti į namus ir atlasų ar interneto bei specialistų pagalba bandyti jį atpažinti.
„Tokiu atveju grybą būtina ne pjauti, o atsargiai išrauti, kad matytųsi ir būtų nepažeistos, nenučiupinėtos visos jo dalys. Grybas turi būti ne tik pradėjęs augti, o jau išaugęs.
Gali būti ir keli grybai įvairiose augimo stadijose. Kartais tai labai palengvina grybo atpažinimą“, – patarė jis.
Tačiau specialistas įspėja, kad neretai pavojinga yra pasitikėti kitų, o ypatingai garbaus amžiaus žmonių gebėjimu pažinti grybus.
Jeigu asmuo gerai mato ir geba kritiškai bei objektyviai įvertinti savo žinias ir gebėjimą atpažinti grybus, tokiu atveju, viskas gerai, tačiau vis tiek išlikite budrūs.
Kartais žmonės bando atpažinti grybą ar šis tinkamas vartoti, ar ne, pagal kvapą. Tačiau pasitelkus tokį atpažinimo metodą, galima itin lengvai apsigauti, jeigu grybo kvapas aitrus arba kartus. J. Kasparavičius paaiškina, kad vienų grybų aitrus skonis išmirkius, išvirus ar iškepus išnyksta, o kitų – ne.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!