• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Liepos 6 d. 30-ąjį gimtadienį švenčianti TV3 televizija kviečia Valstybės dieną paminėti kitaip ir priimti unikalų Karaliaus Mindaugo iššūkį – plaukti Nerimi nuo Vilniaus iki Kernavės. Vienas iš renginio vedlių Aurimas Valujavičius pasidalino, kuo įdomus irklavimas ir kodėl verta dalyvauti iššūkyje.

Liepos 6 d. 30-ąjį gimtadienį švenčianti TV3 televizija kviečia Valstybės dieną paminėti kitaip ir priimti unikalų Karaliaus Mindaugo iššūkį – plaukti Nerimi nuo Vilniaus iki Kernavės. Vienas iš renginio vedlių Aurimas Valujavičius pasidalino, kuo įdomus irklavimas ir kodėl verta dalyvauti iššūkyje.

REKLAMA

Ankstyvą liepos 6-osios rytą gyventojai kviečiami pradėti istoriniu plaukimu Nerimi nuo Vilniaus iki Kernavės, kuriame tempą diktuos dar ne taip seniai visą šalį žygdarbiams įkvėpęs keliautojas A. Valujavičius.

Idėjos autorius, žurnalistas Edmundas Jakilaitis kiek anksčiau teigė, kad A. Valujavičius bus šios kelionės vedlys, tačiau jam kompaniją palaikys ir dar vienas svarbus asmuo.

„Vedlys bus Aurimas Valujavičius, o prezidentas Gitanas Nausėda taip pat startuos pradžioje. Aišku, liepos 6 d. jam yra užimta diena, bet A. Valujavičius ir G. Nausėda duos startą. Manau, jie netgi bus vienoje baidarėje“, – kalbėjo E. Jakilaitis.

REKLAMA
REKLAMA

Pats A. Valujavičius savo kelionių sąskaitoje turi ne tik visai neseniai perirkluotą Atlanto vandenyną. Jau anksčiau su irklais rankose lietuvis yra įveikęs Nemuno ir Dunojaus upes.

REKLAMA

Naujienų portalo tv3.lt kalbintas keliautojas pasidalino, kaip kilo idėja sėstis į baidarę ir kuo šis plaukimas gali būti įdomus kiekvienam.

Sudomino kelionė su šeima

Nors pirmosios A. Valujavičiaus kelionės prasidėjo Skandinavijoje keliaujant dviračiu, tačiau vėliau lietuvis savo žygius pratęsė baidarėje. Keliautojas pasakojo, kad noras sėstis į valtį kilo spontaniškai, kelionės su artimaisiais metu.

REKLAMA
REKLAMA

„Buvo tekę plaukti baidarėmis su savo šeimyna. Žinoma, be jokio ypatingo tempo, 3-4 valandų kelios išvykos, bet jos labai patiko. Pagalvojau tada, kad būtų labai smagu pasidaryti ilgesnę išvyką ir taip susiplanavau kelionę Nemunu 2018 metais“, – apie pirmąją kelionę upe pasakojo jis.

Keliautojas sakė, kad kelionė Nemunu, siekiant paminėti atkurtos Lietuvos 100-metį, truko apie 25 dienas, tačiau to jam toli gražu nebuvo gana.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Išbandžiau šį ilgesnį marštutą (Nemunu – aut. past.), o vėliau plaukiau Dunojumi 2020 m. ir tai buvo didesnis iššūkis.

Su nostalgija žiūriu į tai, labai patiko. Norėjosi pakombinuoti transporto priemones, kad tai būtų ne tik dviratis. Baidarė atsirado labai organiškai ir laiku“, – prisiminė pašnekovas.

Paklaustas, kuria upe irkluoti patiko labiau, A. Valujavičius sakė, kad nepaisant kilusių sunkumų, įdomiau buvo irkluoti Dunojumi.

REKLAMA

„Dunojus yra vienintelė upė pasaulyje, kuri teka per 10 valstybių, tai plaukdamas tu visko pamatai. Ir kultūrų skirtumus, ir kraštovaizdžio.

Visgi, tuo pačiu ji ir sunkesnė, nes Dunojuje yra 62 užtvankos-slenksčiai, per kuriuos ne visada pavyksta patogiai persinešti baidarę. Yra reikalų praplaukti kai kurias atkarpas. Kai kur apskritai yra išdžiūvęs Dunojus, todėl tekdavo baidarę trauktis, stumtis. Nemažai iššūkių.

REKLAMA

Nemune nebuvo tokių vietų, kad kažkur užstrigčiau, kažkur reikėtų temptis, išskyrus Gardino užtvanką ir Kauno marių HES, o Dunojuje kartais buvo ir taip, kad kilometrą tekdavo baidarę persigabenti. Daug iššūkių buvo, todėl ši upė jau vien dėl to buvo įdomesnė“, – kalbėjo A. Valujavičius.

Irklavimas – egzotika

Nors kaip sportas irklavimas yra stipriai išsiskiriantis iš kitų sporto šakų, tačiau jis yra įdomus ne tik atletams. Tūkstančius kilometrų su irklais rankose sukoręs lietuvis pasakojo, kad irklavimas mėgėjams yra šiokia tokia egzotika.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Man įdomu baidare keliauti, nes tu pamatai ir gamtos, ir miesto iš vandens pusės – ne iš kelių, ne iš oro. Tai yra kiek retesnis dalykas, šiek tiek egzotika. Tuo pačiu baidarėje pabėgi ir nuo miesto šurmulio.

Tai – rami transporto priemonė, priešingai, nei dviratis. Ten tu daugiau mažiau keliauji kartu su automobiliais, o čia yra tylesnis keliavimas, atsiribojimas, atsijungimas“, – irklavimo privalumus vardino A. Valujavičius.

REKLAMA

Nors kelionės baidare upėmis ir kelionė vienviete irkline valtimi per Atlantą yra kardinaliai skirtingos, tačiau A. Valujavičius išskyrė, kad svarbiausias skirtumas buvo psichologinis.

„Skirtumas – milžiniškas. Baidarėje tu nuolat matai krantus, o vandenyne – ne. Čia prasideda tie psichologiniai skirtumai. Ten visai kitas pasaulis, tas pats, kas lyginti Žemę su Marsu.

REKLAMA

Didžiausias skirtumas yra psichologija. Vandenyne iš tiesų nieko nematai, visur monotonija, turi tik daryti tą vieną darbą – irkluoti. Baidarėje to nėra. Ten viskas ramiau, saugiau ir daugiau atsipalaidavimo. Žmonėms tikrai nereikėtų jaudintis“, – kalbėjo pašnekovas.

Bijoti iššūkio nereikėtų

Nors anksčiau naujienų portalo kalbinti irklavimo treneris Romualdas Petrukanecas ir olimpietis, baidarininkas Egidijus Balčiūnas sakė, kad prieš laukiantį 50 km plaukimą Karaliaus Mindaugo iššūkio metu reikėtų išsibandyti savo jėgas baidarėje, A. Valujavičius ramino, kad jaudintis nėra ko. Visgi vieną patarimą keliautojas iššūkio dalyviams turėjo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Prieš ilgesnius atstumus būtų naudinga tai padaryti, bet šis plaukimas nėra labai ilgas.

Atstumas vis tiek nemažas, tai reikėtų tik tempą palaikyti, kad vėliau neatplauktų į Kernavę visai naktį.

Dauguma turbūt plauks dviese, tai reiktų per daug nestovyklauti, nestoviniuoti ir irkluoti. Čia bus reikalų tuos 50 km įveikti, jei norisi dar su šviesa atplaukti“, – rekomendavo jis.

Taip pat, nemažai žmonių bijo sėstis į baidarę, nes bijo užkliūti, kur nors atsitrenkti, o galiausiai – apvirsti. A. Valujavičius atskleidė, kad mokant saugiai atlikti vieną žingsnį, virtimo iš baidarės galima nesunkiai išvengti.

REKLAMA

„Man baidarėje neteko nei karto iškristi. Svarbiausia reiktų pasitreniruoti įlipimo į baidarę ir išlipimo technikas. Tą galima pasidaryti net prieš išplaukiant be brangių daiktų kišenėse.

Reikia ramiais judesiais įlipti, ramiai išlipti, neskubėti ir nebus jokių iškritimų“, – kalbėjo A. Valujavičius.

Skatindamas kartu su juo dalyvauti iššūkyje, A. Valujavičius taip pat minėjo, kad kai kuriems ši kelionė nuo Vilniaus iki Kernavės gali būti pirmasis „kabliukas“ tolimesniems žygiams.

REKLAMA

„Manau, kad čia labai geras pradinis testas, kuris gali būti pirmasis kabliukas žmonėms, nes nuo to galima ir „užsikabinti“. Čia labai gera proga išsibandyti, nes tai yra vienos dienos iššūkis.

Siūlyčiau nedvejoti, nes kiti plaukimai baidarėmis būna po kelias dienas, todėl čia tikrai bus geras startas“, – kviesdamas prisijungti prie Karaliaus Mindaugo žygio kalbėjo jis.

Informacija apie iššūkį

Liepos 6-oji, Valstybės diena, kasmet suvienija po visą pasaulį išsibarsčiusius lietuvius. Šią dieną jau 15 metų iš eilės TV3 puoselėja tradiciją giedoti „Tautišką giesmę“ ne tik Lietuvoje, bet ir sujungiant atokiausius planetos kampelius.

REKLAMA
REKLAMA

Šiais metais TV3 taip pat kviečia šią dieną paminėti ir dalyvaujant Karaliaus Mindaugo iššūkyje, plaukiant nuo Vilniaus iki Kernavės.

Ankstyvą šventinės dienos rytą TV3 kviečia susirinkti Vilniuje, prie Baltojo tilto, ir kartu leistis į didžiausią šalies istorijoje laivų žygį.

Visą informaciją apie iššūkį, maršrutą bei registracijos formas galite rasti čia.

Bus istorinis įvykis, jei startuos ir irkluos baidarę, Lietuvos irkluotojas didvyris Aurimas ir prezidentas Gitanas. Jums abiems palankaus vėjo ir laimingai pasiekti finišą.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų