„Invaldos“ perspektyvos kelia nerimą investuotojams – skolų prislėgta bendrovė priversta mažinti investicijomis paremto verslo apimtis ir susitelkti į išgyvenimą.
Darius Šulnis, „Invaldos“ prezidentas, tikina, kad bendrovė skolų naštą jau mažina ir imasi pertvarkų, kurios leis išgyventi sunkmetį, ketvirtadienį rašo dienraštis „Verslo žinios“.
Padėtį dar sunkina rinkoje krentančios investicinio turto kainos – dėl gresiančio turto pervertinimo, „Invalda“ pernai lapkričio pabaigoje pranešė, jog vietoj 2008 m. planuoto 127 mln. Lt grynojo konsoliduoto pelno dabar tikisi, jog grupės grynasis nuostolis gali siekti iki 30 mln. Lt.
„Nespėjome greitai prisiderinti prie staigių rinkų pokyčių – ganėtinai nelaukti jie buvo daugumai rinkos dalyvių tiek Lietuvoje, tiek pasaulyje, – „Verslo žinioms“ teigia Darius Šulnis, „Invaldos“ prezidentas. – Dabar bandome prisiderinti prie tų realijų, kurios yra šiandieną.“ Anot jo, su skolomis „Invalda“ tvarkosi jau daugiau kaip 3 mėn. – pirmiausia susitarta su akcininkais, jie „atliko papildomą injekciją“, taip pat aktyviai tebedirbama „su kai kuriais sandoriais“, parduodamos „kai kurios pozicijos ir turtas, taip gaunami pinigai ir mažinamas įsipareigojimų laipsnis“.
„Kai kuriuos sandorius, kurie gerokai mažina skolą, atliekame ir NT sektoriuje. Pranešėme apie pastato pardavimą Savanorių prospekte, taip pat, nors kainos gerokai sumažėjusios, parduodami butai, namai, – aiškina p. Šulnis. – Be to, dalis objektų yra srautiniai – mūsų NT kuria pinigų srautus, o jie eina paskoloms dengti.“
„Invaldos“ prezidento teigimu, 2008 m. grupėje pelningi buvo farmacijos, kelių tiesimo bei tiltų statybos sektoriai. Dėl GB akcijų pardavimo pelningai metus baigė ir baldų gamybos sektorius. O nuostolius nešė finansų sektorius, be to, po turto pervertinimo, tikėtina, nuostolingas bus NT sektorius.