Po šių metų sausio pradžioje Tauragėje įvykdyto juvelyrinių dirbinių salono „Feniksas“ apiplėšimo internetinių skelbimų portaluose pasirodė vogtų „Trollbeads“ karoliukų prekeiviai. Pastarieji, nesibaimindami būti sugauti ir nubausti, „Trollbeads“ juvelyrikos mėgėjus vilioja mažomis kainomis ir dideliu laimikio pasirinkimu.
Kaip teigia UAB „Trolių pasaulio“, oficialaus „Trollbeads“ juvelyrikos atstovo, direktorės pavaduotoja Ivona Kolyško, į įmonę jau kreipėsi keletas susirūpinusių klientų, kurie įtaria įsigiję vogtos juvelyrikos. „Šiuo metu negalime tiksliai atsakyti, ar šie karoliukai yra tikrai pavogti iš „Fenikso“ juvelyrinių dirbinių salono. Tačiau norime perspėti visus klientus, jog internete tikrai cirkuliuoja nelegaliu būdu įgyti karoliukai.“ – sakė Ivona Kolyško. Juvelyrinių dirbinių salonas „Feniksas“ siūlo 100 000 Lt premiją už naudingą informaciją aiškinantis minėtą apiplėšimą ir konfidencialumą garantuoja.
Pasak bendrovės atstovų, „Trollbeads“ gerbėjai turėtų saugotis ne tik vogtų karoliukų, bet ir pigių klastočių. Rafinuota aukštos kokybės daniška „Trollbeads“ juvelyrika yra gaminama iš aukso, sidabro, brangiųjų akmenų bei itališko murano stiklo. Tačiau apsukrūs klastotojai neretai brangiuosius akmenis pakeičia pigia akmens ar gipso mase, o sterlingo sidabrą – pigesniu bei žemesnės prabos indišku sidabru. „Trollbeads“ juvelyrikos atstovų teigimu, tikrą karoliuką visų pirma galima atskirti pagal prabavimo žymes – visa „Trollbeads“ juvelyrika yra prabuojama. Ji žymima įspaudžiant 925 S (Sterlingo sidabras) prabą ant sidabrinio karoliuko ar stiklinio karoliuko širdelės. Taip pat kiekvienas originalus gaminys turi LAA įspaudą, kuris nurodo, kad papuošalas pagamintas Lise Aagaard, „Trollbeads“ įkūrėjos, kompanijoje ir atitinka aukščiausius kokybės standartus. Be to, pirkėjas gali tiesiog patikrinti, ar stiklas nesibraižo – mat aukštos kokybės itališkas murano stiklas yra atsparus visiems įbrėžimams.