Penktadienį per incidentą Jungtinių Valstijų Nacionalinės aeronautikos ir kosmoso erdvės tyrimo valdybos (NASA) Johnsono kosminiame centre vienas iš darbuotojų paėmė įkaitais du bendradarbius, vieną jų nušovė, o paskui nusišovė pats, praėjus vos kelioms dienoms po kruviniausios per visą JAV istoriją tragedijos mokykloje pranešė pareigūnai.
Pasak policijos ir NASA pareigūnų, Kalifornijos bendrovės "Jacobs Engineering" inžinierius Billas Phillipsas (Bilas Filipsas), NASA dirbęs apie 12 metų, įsigudrino prasinešti pro dideliame plote plytinčio kosminio centro miestelio apsaugą revolverį ir užsibarikadavo pastato viduje.
Kaip nurodo pareigūnai, 44 numeriu pažymėtame pastate, kur įsikūręs ryšių ir inžinerijos skyrius, B.Phillipsas nušovė į krūtinę NASA darbuotoją Davidą Beverly (Deividą Beverlį), o paskui paleido kulką sau į galvą.
Antroji įkaitė, samdoma NASA darbuotoja Fran Crenshaw (Fren Krenšo), praėjus kelioms valandoms nuo incidento pradžios buvo rasta lipnia juosta pririšta prie kėdės. Ji apžiūrėta ligoninėje ir išleista namo.
Policija bandė derėtis su vyriškiu, tačiau patalpoje nuaidėjo tik dar vienas šūvis. Įsiveržę į kabinetą, pareigūnai rado du negyvus vyrus ir moterį surištomis rankomis bei kulkšnimis.
Visi šie trys asmenys - į 6-ąją dešimtį įkopę elektros inžinieriai, pažinoję vienas kitą. Johnsono kosmoso centro vadovas Michaelas Coatesas (Maiklas Koutsas) spaudos konferencijoje sakė, kad prieš kurį laiką jie netgi galėjo būti kartu pietavę.
Pareigūnai teigia nežinantys nužudymo motyvų.
"Atrodo, buvo kilęs kažkoks ginčas" tarp B.Phillipso ir D.Beverly, žurnalistams sakė Hiustono policijos vadovas Haroldas Hurttas (Haroldas Hertas).
Anot pareigūnų, B.Phillipsas gyveno vienas, buvo nevedęs ir neturėjo vaikų.
"Dar visai neseniai jis buvo geras darbuotojas", - teigė M.Coatesas.
M.Coatesas pažymėjo, kad po pirmadienį Virdžinijos universitete "Virginia Tech" įvykdytų žudynių NASA iš naujo peržiūrėjo apsaugos procedūras, kurios buvo sustiprintos po 2001 metų rugsėjo 11-osios teroro išpuolių, tačiau nusprendė, jog dar labiau jų griežtinti nereikia.
"Niekada netikėjome, kad taip gali atsitikti čia, mūsų kolektyve", - tvirtino M.Coatesas.
Norintiems patekti į kosmoso centrą, kuriame įsikūręs kosminių erdvėlaivių misijų valdymo centras, lankytojams ir darbuotojams reikia pateikti skiriamuosius ženklelius. Sprogmenų ieškoma tik atsitiktinai pasirinktuose automobiliuose. Ginklų komplekse turėti neleidžiama.
Pasak NASA pareigūnų, dėl incidento misijų valdymas nebuvo sutrikęs.
Nacionalinė aeronautikos ir kosmoso erdvės tyrimo valdyba pranešė, kad po šaudymo į centrą atvyko NASA vadovas Michaelas Griffinas (Maiklas Grifinas).
Baltieji rūmai nurodė, kad visą tą laiką apie incidentą buvo pranešama prezidentui George'ui W. Bushui (Džordžui V.Bušui).
Šių metų pradžioje NASA sukrėtė kitokia drama: astronautė buvo apkaltinta važiavusi iš Hiustono į Floridą kelis šimtus kilometrų tam, kad pagrobtų konkurentę, su kuria varžėsi dėl erdvėlaivio piloto meilės.
Praėjusią liepą erdvėlaivio "Discovery" misijoje dalyvavusi 43 metų Lisa Nowak (Laiza Novak) šių metų kovą buvo atleista iš darbo, tačiau dėl jai pateiktų kaltinimų mėginimu pagrobti neprisipažįsta.
Kruvina penktadienio drama įvyko kaip tik tuo metu, kai šalis gedi pirmadienį "Virginia Tech" universitete žuvusių 32 žmonių, kuriuos nušovęs pietų korėjietis studentas vėliau nusišovė pats.