• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Europos šalyse gyvenantys lietuviai iš naujosios Lietuvos valdžios tikisi ne pažadų, bet konkrečių veiksmų. Jos ignoruojami išeivių prašymai virsta reikalavimais.

REKLAMA
REKLAMA

Vienas tokių žingsnių - pagaliau išspręsti pilietybės problemą. Vokietijos Hiutenfeldo miestelyje savaitgalį vykusiame metiniame Europos kraštų lietuvių bendruomenių vadovų suvažiavime buvo suformuluoti konkretūs siūlymai ir reikalavimai, kurie bus įteikti Lietuvos Seimui ir Vyriausybei, rašo „Lietuvos žinios“.

REKLAMA

Renginyje dalyvavo Lietuvos užsienio reikalų ministras Vygaudas Ušackas ir Pasaulio lietuvių bendruomenės (PLB) valdybos pirmininkė Regina Narušienė.

Pasak Europos kraštų reikalų komisijos pirmininkės hamburgietės Dalios Henke, išeivija įsitikinusi, kad ši problema turi būti sprendžiama taisant įstatymą, o ne referendumu, kuris, kaip rodo patirtis, gali ir neįvykti. Be to, užsienio lietuviai norėtų, kad per rinkimus jiems būtų sudarytos platesnės galimybės išreikšti savo politinę valią.

REKLAMA
REKLAMA

Iš devynių Europos šalių į suvažiavimą atvykusius bendruomenių vadovus V.Ušackas informavo apie numatomą Tautinių mažumų ir išeivijos departamento reformą, pagal kurią išeivijos reikalus numatyta priskirti Užsienio reikalų ministerijai. Tokį projektą kritikavo R.Narušienė - jos nuomone, reikėtų įsteigti Išeivijos reikalų ministeriją.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ministras taip pat pasiūlė apsvarstyti galimybę įkurti Užsienio lietuvių reikalų tarybą, kurią sudarytų aštuoni ministrai ir tiek pat PLB atstovų, o jai vadovautų pats premjeras. D.Henke teigimu, šie V.Ušacko pristatyti projektai bus pateikti svarstyti 42 pasaulio šalių lietuvių bendruomenėms, atstovaujamoms PLB.

REKLAMA

Pasak D.Henke, viena, ko tikrai ministro neprašė tautiečiai - didinti jiems skirtą finansavimą. Išeivija pati ieško rėmėjų, galinčių paremti įvairius projektus, tarp jų ir padedančius reklamuoti Lietuvos vardo paminėjimo tūkstantmetį.

Suvažiavime dalyvavę lietuvių bendruomenių vadovai iš Jungtinės Karalystės, Vokietijos, Italijos, Prancūzijos bei kitų šalių atkreipė Lietuvos valdžios dėmesį į kai kurias švietimo, kultūros, konsulinių reikalų tvarkymo problemas. Vienas pageidavimų - galimybė Vilniuje statomuose Valdovų rūmuose PLB turėti savo patalpas.

„Ir visai banali problema - į Vilnių, tūkstantmečio sostinę, iš Europos beveik nebeliko tiesioginių lėktuvų reisų“, - teigė D.Henke.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų