• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos olimpinio sporto centro (LOSC) kvietimu, Vilniuje vėl lankosi vyriausiasis Izraelio olimpinės rinktinės psichologas-konsultantas profesorius Borisas Blumenšteinas. Tai jau antrasis šio pasaulinio garso mokslininko ir praktiko vizitas Lietuvoje.

REKLAMA
REKLAMA

Praėjusių metų rugsėjo mėnesį Vilniuje jis skaitė paskaitas ir vedė seminarus apie keturmetį psichologinio pasirengimo Olimpinėms žaidynėms procesą, taikant jo paties ir kolegų sukurtą Vingeito "Penkių žingsnių" metodą, kuris remiasi biologiniu grįžtamuoju ryšiu. Paskaitos ir seminarai sukėlė didelį atgarsį tarp trenerių, sportininkų, medikų, vadybininkų ir psichologų.

REKLAMA

Biologinis grįžtamasis ryšys (BGR) - tai technika, kai aparatūros (daviklių) pagalba renkama informacija apie sportininko fiziologines reakcijas (pulsą, raumenų įtampą, odos elektrinę varžą ir kt.), kurių paprastai jis negali sąmoningai kontroliuoti. Šią informaciją sportininkas mato kompiuterio ekrane.

REKLAMA
REKLAMA

Remiantis BGR metodika, pasaulyje garsiame Izraelio Vingeito sporto mokslo institute buvo sukurtas "Penkių žingsnių" metodas. Jis remiasi keliomis prielaidomis:

   
1. Psichologinis rengimasis turi atitikti kiekvieno periodo -
parengiamojo, varžybų ir pereinamojo - uždavinius;
2. Psichologinio pasirengimo technikos turi atitikti specifinius
kiekvienos sporto šakos reikalavimus (kadangi kiekvienoje sporto
šakoje turi būti stipriau išvystyti skirtingi psichologiniai
gebėjimai);
3. Psichologinio poveikio priemonės turi būti išmatuojamos, jų
taikymo rezultatai - objektyviai įvertinami.   

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Taikant "Penkių žingsnių" metodą, sportininkas yra mokomas įvairių psichoreguliacinių technikų: autogeninės treniruotės, vizualizacijos, vidinės kalbos, minčių perkėlimo ir pan. Vėliau videostimuliacijos pagalba kuriamas varžybinis stresas - sportininkas tuo metu mokomas pritaikyti išmoktas psichoreguliacines technikas. Kaip jam sekasi - savo fiziologines reakcijas - jis mato kompiuterio ekrane.

REKLAMA

Dar vėliau darbas perkeliamas iš psichologo kabineto į treniruotes ir galiausiai - į varžybas.

Galutinis "Penkių žingsnių" metodo tikslas - sportininko optimali savikontrolė varžybų metu.

Bendradarbiaujant su prof. B. Blumenšteinu, biologinio grįžtamojo ryšio metodika šiuo metu pradedama taikyti Lietuvos olimpiniame sporto centre olimpinės rinktinės kandidatams.

REKLAMA

Pastarasis prof. B. Blumenšteino vizitas truks savaitę - iki balandžio 8 d. Šešias dienas jis dirbs su aukščiausio lygio Lietuvos sportininkais. Užsiėmimus stebės sporto psichologijos ir kitų sričių specialistai.

Užsiėmimų metu prof. B. Blumenšteinas taikys biologinio grįžtamojo ryšio metodą, atsižvelgdamas į sporto šakos ar rungties specifiką bei pasirengimo ciklo etapą. Sportininkai praktiškai išmėgins pasaulyje plačiai taikomą metodą, o stebintys specialistai praplės savo žinias bei įgis papildomos patirties, kad galėtų pradėtą darbą tęsti ir po prof. B. Blumenšteino vizito, taikydami biologinio grįžtamojo ryšio metodą savo praktiniame darbe.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Prof. B. Blumenšteinas po tris kartus susitiks ir po valandą dirbs su šiais sportininkais: penkiakovininkais Edvinu Krungolcu ir Andrejumi Zadneprovskiu, šaule Daina Gudzinevičiūte, maratono bėgike Živile Balčiūnaite, bėgike Irina Krakoviak, boksininku Rolandu Jasevičiumi, imtynininku Mindaugu Ežerskiu, šuolininke į aukštį Karina Vnukova bei disko metike Alina Vaišvilaite.

 

 

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų