• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Artėjant šiltam sezonui dažnas susirūpiname per žiemą užaugusiu „šildančiuoju sluoksniu“ ir puolame internete ar draugų patarimuose ieškoti paguodos, kad iki pirmųjų maudynių papildomi kilogramai ištirps.

Artėjant šiltam sezonui dažnas susirūpiname per žiemą užaugusiu „šildančiuoju sluoksniu“ ir puolame internete ar draugų patarimuose ieškoti paguodos, kad iki pirmųjų maudynių papildomi kilogramai ištirps.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Deja, neretai pasitaiko ir atvirkštinių variantų, kai numestas svoris sugrįžta dvigubai ar išsekusį nuo sporto ir nepakankamos mitybos organizmą tenka gydyti ne saulės voniomis, o kur kas rimtesnėmis procedūromis. „Žvėryno natūralios medicinos centro“ mitybos specialistė Jelena Tulčina teigia, kad nors kiekvienas turime teisę pasirinkti tinkamiausią lieknėjimo būdą, tačiau prieš pradedant ruoštis drastiškiems pokyčiams būtinai reikėtų atkreipti dėmesį į kai kurias taisykles bei tiesas. Šiame straipsnyje ji atsakys į kelis dažniausiai užduodamus klausimus apie lieknėjimą.

REKLAMA

Ar tam, kad sulieknėtum privaloma sportuoti?

Tikrai ne. Jei jūsų svoris ypač didelis, o fizinio krūvio jau seniai neturėjote, būtinai visų pirma sureguliuoti mitybą ir numesti bent dalį kilogramų. Jei iš karto keliausite į sporto salę ar mėginsite nubėgti didelius atstumus, tuomet galite labai pakenkti savo širdžiai bei sąnariams. Tie, kas vis dėlto nori judėti, turėtų pradėti nuo greitesnio vaikščiojimo ar nesudėtingų plaukiojimų baiseine. Vėliau krūvius galima didinti, tačiau nepulkite paskutinių jėgų atiduoti sporto salėje. Nors daug kam norėtųsi kitaip, lieknėjimas yra procesas, o ne įvykis.

REKLAMA
REKLAMA

 Ar pasiryžusi gyventi sveikai daugiau niekuomet nebegalėsiu valgyti saldumynų?

Sunkiausia yra pradžioje, kuomet stengiamės pašalinti alergenus ir pasiekti normalų svorį. Tuomet, kai rezultatas pasiektas, svarbiausia yra jį išlaikyti. Šiuo metu nemažai sveikos mitybos specalistų sutinka, kad vadinamoji „cheat day“ (liet. sukčiavimo diena) yra naudinga ir fiziškai, ir psichologiškai. Jūs neatsisakote savo mėgstamų cepelinų, tiesiog galite juos valgyti tik kartą per savaitę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ar tikrai veiksmingiausios yra monodietos?

Dieta, kuomet žmogus valgo tik vienos rūšies produktą (grikius, bananus ar geria tk kefyrą) yra tikrai veiksminga, deja labai trumpam laikui. Kadangi dažniausiai tam produktui išsivysto užslėpta alergija, tokios dietos yra tiesiausias kelias į vadinamąjį jo-jo efektą, kuomet numesti kilogramai vėliau sugrįžta dvigubai.

REKLAMA

Jei intensyviai sportuoju, ar privalau per dieną suvalgyti tiek pat daug mėsos, kiek profesionalai?

Nors baltyminių dietų efektas yra neblogas, bet tai sau gali leisti tik labai sveiki žmonės, kurių organai filtrai sugeba išvalyti tai, kas atsiranda organizme. Valgant daug baltymų žmogaus kraujas užsirūgština ir tampa toksiškas. Negana to, intensyvai sportuojant kartu su viso kūno raumenimis didėja ir širdis raumuo. Kai su amžiumi žmogus nustoja sportuoti, širdžiai nebeužtenka deguonies – kiek girdime istorijų apie įvairius galiūnus, kuriuos labai jauname amžiuje pakerta širdies ligos. Turėkite omenyje vieną pavyzdį – itin aktyvūs ir fiziniu krūviu pasižymintys arkliai visai nevartoja gyvulinės kilmės baltymų. Maistas turi būti subalansuotas, o ne paremtas viena grupe.

REKLAMA

Ar per savaitę galima numesti po 5 kg?

Taip, jei jūsų svoris itin didelis. Tuomet žmonės, pradėję maitintis pagal „Žvėryno natūralios medicinos centre“ paruoštą programą kartais numeta net po keletą kilogramų per savaite. Jei pradedate maitintis maistu, tinkančiu jūsų imuninei sistemai, jį pradeda virškinti, mažėja toksinų ir jie pasišalina kartu su sukauptu vandeniu. Taip pradžioje gali nukristi gana nemažas svoris. Vėliau reikėtų tikėtis numesti po 1,5-2 kg per savaitę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų