Viena iš dviejų Lietuvos ministrių – Ingrida Šimonytė sako nesureikšminanti ketvirtadienį minimos Tarptautinės moterų solidarumo dienos. Finansų ministrė I. Šimonytė sako, kad jai už šią šventę svarbesnė yra Lietuvos nepriklausomybės diena, minima Kovo 11-ąją, o Kovo 8-oji nuo vaikystės asocijuojasi su kauštelėjusiais vyrais ir pavytusiomis tulpėmis.
„Turbūt tai nėra pati svarbiausia šventė mano gyvenime. Mano turbūt svarbiausia šventė gyvenime, be asmeninių švenčių, matyt, yra vis dėlto Kovo 11-oji. O šita šventė man galbūt nuo vaikystės asocijuojasi su tam tikrais linksmais, sentimentaliais prisiminimais – truputėlį kauštelėjusių vyrų ir pavytusių tulpių, bet apskritai manau, kad nieko nėra blogo, jei kažkam šita diena yra svarbi ir yra šventė. Tikrai tokius žmones – vyrus ar moteris – norėčiau su tuo pasveikinti“, – interviu „Žinių radijui“ sakė I. Šimonytė.
ELTA primena, kad moterų šventės užuomazgų galima rasti dar Antikos laikais. Aptinkama žinių, kad tam tikrą dieną Graikijoje moterys reikalaudavo ypatingo savo vyrų dėmesio. Netgi kariaujantys vyrai tą dieną turėdavo nutraukti visus karus ir būti su savo moterimis.
Tikroji Tarptautinė moterų solidarumo diena atsirado dėl politinių priežasčių. 1899 m. socialdemokratė Klara Cetkin pirmoji pradėjo kovoti dėl lygių moterų ir vyrų teisių. 1907 m. jos iniciatyva Štutgarte buvo surengta pirmoji tarptautinė moterų konferencija. Konferencijos metu nuspręsta įkurti tarptautinę moterų organizaciją, kovojančią už moterų teises.
1910 m. kovo 8 d. Kopenhagoje vyko moterų konferencija, kurioje dalyvavo apie 100 įvairių šalių atstovių. K. Cetkin pasiūlė kasmet vieną dieną skirti dėmesio moters kovai už laisvę ir lygias teises. 1911 metų kovo 8 d. pirmą kartą Tarptautinė moterų solidarumo diena buvo minima Vokietijoje, Australijoje, Danijoje, Švedijoje.