• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kiekviena moteris ar vyras nori pasigražinti, keisdami šukuosenas ar paprastai susitvarkydami plaukus. Lietuvoje apskritai bet kokių grožio paslaugų, ypatingai kirpėjų, kainos po truputį pradeda siekti neregėtas aukštumas. Tie žmonės, kurie vienokiu ar kitokiu būdu prižiūri savo plaukus, atskleidė, kiek už paprastą kirpimą, dažymą ir kitas procedūras tenka susimokėti.

Kiekviena moteris ar vyras nori pasigražinti, keisdami šukuosenas ar paprastai susitvarkydami plaukus. Lietuvoje apskritai bet kokių grožio paslaugų, ypatingai kirpėjų, kainos po truputį pradeda siekti neregėtas aukštumas. Tie žmonės, kurie vienokiu ar kitokiu būdu prižiūri savo plaukus, atskleidė, kiek už paprastą kirpimą, dažymą ir kitas procedūras tenka susimokėti.

REKLAMA

Į grožio salonus visgi daugiau suplūsta moterų. Mergina, vardu Evelina, pasidalino, jog savo plaukais ji rūpinasi keletą kartų per vienerius metus, o sudėjus visas išlaidas gaunasi ne menka suma.

„Per metus į kirpyklą einu tris ar keturis kartus ir išleidžiu 150 eurų“, – teigė Evelina.

Egzistuoja tokių merginų-studenčių, kurios, gyvendamos ir dirbdamos Vilniuje, ir norėdamos kardinalių pokyčių, pasiryžta dažytis plaukus, išleisdamos kelis šimtus eurų ir tam negailėdamos.

REKLAMA
REKLAMA

„Plaukams paskutinį kartą išleidau 200 eurų, dažiau plaukus ir būtent Vilniuje. Suma šiek tiek didelė gavosi, bet ne kiekvieną dieną dažausi aš juos”, – pasisakė studentė Inesa.

REKLAMA

Vidutinę sumą, kurią išleidžia kaunietė Ieva, gyvenanti Vilniuje, už apsilankymą kirpykloje būna 30 eurų.

„Einu į saloną kas kelis mėnesius, kartais dažniau, priklauso nuo situacijos ir kiekvieną kartą vidutiniškai išleidžiu 30 eurų tam“, – taip teigė Ieva.

Kitos panelės, pavyzdžiui, Vilniaus rajone gyvenanti Goda, eina į kirpyklą vieną kartą per metus vis kažką naujo išbandyti.

REKLAMA
REKLAMA

„Šiaip į kirpyklą pasirenku eiti, kai jau norisi pokyčių, tai maždaug kartą per metus gaunasi, ir man tas kainuoja 50 eurų, žiūrint, ką noriu pasidaryti, bet tai nebūna kažkas drastiško“, – komentavo mergina.

Kitų miestų kirpimo kainos

Vilniuje dabar dirbanti Toma komentavo, kad dabar kerpasi sostinėje, tačiau Kelmėje, iš ten, kur ji yra kilusi, kirpimo kaina yra tokia pati.

„Vilniuje apsikerpu už 18 eurų. Į kirpyklą einu kas 3–4 mėnesius, nes man nereikia dažyti. Nukerpami tik plaukų galiukai, plaukai išplaunami, išdžiovinami, ištiesinami – tiek tos procedūros.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Anksčiau kirpdavausi Kelmėje, bet pas mano buvusią kirpėją kainos tokios pat – mokėdavau 18 eurų. Daug kur Kelmėje gali apsikirpti pigiau, bet kainos panašėja ir pas kirpėjas, ir manikiūristes, ir vizažistes“, – pasidalino savo įžvalgomis Toma.

Studentė Kotryna kalbėjo, kad už plaukų dažymą į šviesią spalvą, būtent Marijampolėje ji išleidžia maždaug 60-70 eurų. Ji palygino, kiek išleistų Vilniuje, norėdama to paties dažymo.

REKLAMA

„Išleidžiu ant plaukų dažymo maždaug nuo 60 iki 70 eurų, jeigu pasirinkčiau dažyti ir daryti tą patį Vilniuje, nes dabar čia gyvenu ir mokausi, tai išleisčiau 80-90 eurų“, – kalbėjo mergina.

Namiškiai apkerpa

Kaunietės Aisetos mama yra kirpėja, kuri turi savo saloną ir jame kerpasi, dažosi plaukus kas du-tris mėnesius.

„Plaukus tvarko mamytė, nes ji kirpėja, tai pasisekė, nes be išlaidų išsisuku“, – dalinosi Aiseta.

REKLAMA

Yra ir tokių merginų, kurių tėvai, nors ir nėra kirpėjai, bet sugeba namuose patvarkyti plaukus ir tokiu būdu išvengti papildomų išlaidų.

„Kadangi kerpu tik galiukus, ir nedažau plaukų, apkerpa mama. Tai reiškia, kad praktiškai nieko neišleidžiu ant plaukų“, – liudijo viena mergina.

Vyrų kirpimo kainos

Alytuje gyvenantis 23-ejų metų Gabrielius pasakoja, kad už paprastą kirpimą trumpai, kuris užtrunka iki 15 minučių, jis sumoka apie 11 eurų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Einu į šitą saloną jau gal septintus metus iš eilės ir moku 11 eurų už kirpimą. Dažniausiai kirpėja priima net ir vėlai vakarais, kokią 20 val., jeigu prireikia skubiai, tarkim, tai atranda visada laiko“, – sakė alytiškis.

Už tokį patį kirpimą, kuris Alytuje atliekamas už maždaug 11 eurų, Vilniuje gyvenantis Rokas pakloja 30 eurų, tuo yra pasipiktinęs.

„Na, kadangi gyvenu Vilniuje, tai ir kaina atitinkama, tačiau nesidarau aš to kirpimo kažkur centre, o paprastam tiesiog salone, ir ten sumoku už kirpimą paprastą apie 30 eurų. Kai pagalvoji, tai net nesupranti, už ką tokia didelė suma“, – kalbėjo Rokas.

REKLAMA

Apsikirpimo kainų nepakeisi, sako grožio specialistė

Kirpėjų ir grožio specialistų asociacijos vadovės Jolantos Mačiulienės teigimu, grožio paslaugų kainos mūsų šalyje yra tiesiog tokios, kokios yra, ir su tuo reikia susitaikyti. Faktas, kad yra matomi kainų skirtumai Vilniuje ir kituose mažesniuose miestuose.

„Žinote, visgi grįžkime prie to, kad visos kainos Lietuvoje yra tiesiog tokios, kokios yra. Ir nustatyti tas kainas, šiuo klausimus turėtų užsiimti galbūt netgi kokia kainų komisija, kaip aš sakyčiau.

REKLAMA

Šitas aptarnavimo sektorius yra paliktas tokiai savieigai. Sakyti, kad kainos turėtų būti dabar visos suvienodintos, vėlgi, būtų labai neteisingai. Pavyzdžiui, Vilniuj – sostinėj, yra ir pragyvenimo lygis kitoks ir turbūt darbų lygis visai kitoks, užimtumas žmonių, apkrova didesnė. Paimkim dabar mažą miestelį Šakius, tai ten tikrai tokių kainų už kirpimą neima“, – savo nuomonę išsakė ji.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Anot moters, kiekviena paslaugos kaina yra padaroma tokia, kokia yra, atsižvelgus į meistro kompetentingumą, galimybes ir jo profesionalumą.

„Būkim „biedni“, bet teisingi. Įvertinkim kiekvieną miestą ir kiekvieno meistro galimybes, pradėkime nuo profesinio lygio. Turbūt net salonas daro įtaką kainai, bet turbūt pats meistras, pats jo profesinis pasirengimas, jo išprusimas, jo, galų gale, žinios, duoda galimybę, imti tokią kainą, kokią jis skaito esą vertas“, – dėstė J. Mačiulienė.

imkit kiek norit, bet mokesčius kaip visi mokėkit. Susimoka kelis eurus už verslą, visais kitų suneštais mokesčių gėriais naudojasi, o, išėję į pensiją, dar pašalpom ir neuždirbtom pensijom atsiima.
kur žiūri įstatymų leidėjai ir VMI ? Visi privalo mokesčius mokėti.
VMI turėtų pasirūpinti privalomais kasos aparatais ir kontroliniais paslaugų pirkimais, kad pajamų mokesčiai būtų sąžiningai mokami. O nustačius pažeidimus baudos turėtų bent šimtą karų didesnės. Nusibodo "vargšes" savo mokamais mokesčiais išlaikyti.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų