Tiesa, dėl jo stulbinančio poveikio sutaria ne visi, tačiau išbandę česnako turimą galią supranta, kad jo veiksmingumo negalima paneigti.
Apsaugo nuo vėžio
Vėžio paveiktos ląstelės dauginasi greičiau palyginus su sveikomis. Česnake gausu alicino, kuris pristabdo vėžinių ląstelių gamybą. Daugelis žmonių vartoja česnaką sirgdami storosios žarnos, skrandžio ir kitomis vėžio rūšimis.
Kinų įpročiai
Galbūt česnaką naudojate patiekalams norėdami pridėti papildomo skonio ar aromato. Česnako privalumai yra puikiai žinomi kinų medicinoje ir naudojamas, kaip vaistas nuo daugelio ligų. Jis žinomas, kaip puikus organizmo valiklis ir pradeda veikti iškart patekęs į burną. Jis gali palikti burnoje nemalonų kvapą, tačiau jį lengva panaikinti sukramčius porą mėtos lapelių.
Virškinimo sistema
Kinai pataria 30 minučių į burną įsidėti česnako skiltelę. Vos tik įsidėjus skiltelę į burną ji pradės veikti ir išvalys bakterijas esančias burnos ertmėje ir ant liežuvio. Po kurio laiko išsiskyrusios sultys nukeliaus į skrandį ir sureguliuos jo pH. Be to, tai padės pagreitinti virškinimą.
Inkstai
Inkstų būklė žymiai pagerės, jeigu į maisto racioną įtrauksite česnako. Jis išvalo toksinus iš kraujo ir pagerina inkstų veiklą.
Plaučiai
Tam, kad žiemą išvengtumėte plaučių ligų, bronchito ar plaučių uždegimo, į arbatą įsidėkite skiltelę česnako arba čiulpkite ją keletą minučių, kaip saldainį. Tai padės kovoje su virusais.
Imuninė sistema
Praktiškai žinoma, kad česnakas gali sustiprinti imuninę sistemą, o to ypač reikia, kai orai nenuspėjamai keičiasi.
Mažina apetitą
Česnakas yra puikus ingredientas padedantis numesti svorio ir įgyti gražias kūno formas. Jis ne tik padeda pašalinti riebalus, bet ir slopina apetitą.