Lietuvoje vykstant aštrioms diskusijoms dėl siūlymų drausti abortus, į šią kovą įsijungė ir aktyvistai iš kaimyninės Lenkijos.
Grupei Lietuvos parlamentarų, tarp kurių yra ir Lenkų rinkimų akcijai priklausantis parlamentaras Valdemaras Tomaševskis, pateikus Gyvybės prenatalinėje fazėje apsaugos įstatymo projektą, kuris uždraustų abortus, šio įstatymo šalininkai ir priešininkai iš Lenkijos ėmė šturmuoti Lietuvą, rašo lenkų dienraštis „Dziennik“.
Balandžio mėnesį gyvybės gynėjai lenkai dalyvavo diskusijose Lietuvos parlamente ir Lietuvos vyskupų konferencijos Šeimos komisijoje. Į baigiamąsias diskusijas prieš priimant įstatymą Lietuvos parlamente žada įsijungti ir Lenkijos europarlamentarai.
Lenkijos gyvybės gynimo judėjimo federacijos pirmininkas Pawelas Wosickis sako, kad jų tikslas - išgelbėti kuo daugiau negimusių kūdikių, skatinti ir kitas šalis remtis Lenkijos pavyzdžiu.
Anot organizacijos „Human Life International-Europa“ direktorės Lenkijoje Ewos Kowalewskos, Lenkijos gyvybės gynėjai ketina parengti plakatus, atsišaukimus ir kitas vaizdines priemones, kuriuos platins Lietuvoje.
Pasak lenkų aktyvistės, gyvybės gynėjai turi suvienyti savo jėgas prieš feministes, pasisakančias už abortus. Negimusių kūdikių gyvybę ginančios visuomenininkės išsiuntė laišką Lietuvos parlamentarams, kuriame išdėstė lenkiško įstatymo pasekmes ir pažymėjo, kad nėštumo nutraukimo draudimas neturi įtakos nelegalių abortų skaičiaus augimui.
Lietuvos Seimas po pateikimo yra pritaręs penkių parlamentarų paruoštam įstatymo projektui, kuris draustų abortus.
Draudimas nebūtų taikomas dviem atvejais: kai nėštumas gresia nėščios moters gyvybei ar sveikatai bei kai yra pagrįstų įtarimų, jog nėštumas atsirado dėl nusikalstamų veikų, pavyzdžiui - išprievartavimo.
Lietuvoje nutraukti nėštumą šiuo metu leidžiama iki 12 nėštumo savaitės. Kasmet Lietuvoje nėštumą nutraukti ryžtasi apie 10 tūkst. moterų.
Europos Sąjungoje (ES) abortai draudžiami Maltoje, Airijoje ir Lenkijoje. Likusios valstybės, tarp jų ir Lietuva, abortų nedraudžia, tik nustato ribą, iki kurios jis leidžiamas.
Šis terminas įvairuoja nuo 10 iki 18 savaičių.