seimas
Lietuvos Respublikos Seimas
Tai vienarūšis parlamentas, atliekantis įstatymų leidybos funkcijas Lietuvoje. Jis sudarytas iš 141 nario, išrinktų ketverių metų kadencijai pagal mišrią rinkimų sistemą: dalis parlamentarų renkama vienmandatėse apygardose pagal daugumos sistemą, o kita dalis – pagal proporcinę sistemą iš partijų sąrašų.
Seimas priima įstatymus, tvirtina valstybės biudžetą, sprendžia vyriausybės sudėties klausimus ir atlieka kitas svarbias funkcijas, susijusias su valstybės valdymu ir politikos formavimu. Seimo veikla yra pagrindas demokratinės santvarkos veikimui šalyje, užtikrinant piliečių atstovavimą ir valdžios institucijų veiklos kontrolę.
2024 m. spalio 13 d. vyks Lietuvos Respublikos Seimo rinkimai.
Ekonomikos komitetas siūlo didinti finansavimą vietinės reikšmės keliams
Trečiadienį Seimo Ekonomikos komitetas pritarė Prezidento inicijuotiems įstatymų pakeitimams, kuriuose numatoma daugiau dėmesio skirti vietinės reikšmės keliams bei savivaldybių savarankiškumui.
Projektuose siūloma suteikti savivaldybėms galimybes sparčiau ir lengviau tvarkyti vietinės reikšmės kelių infrastruktūrą, taip pat numatyti didesnę kelių priežiūros ir plėtros programos (KPPP) finansavimo savivaldybėms tenkančią lėšų proporciją.
Seimo komitetas: į paramą galės pretenduoti ir ūkininkų tėvai, vaikai, broliai
Parlamentinis Kaimo reikalų komitetas siūlo Seimui nuo balandžio liberalizuoti finansinę paramą ūkininkaujantiems artimiems giminaičiams – teikiant Europos Sąjungos ar Lietuvos finansinę paramą būtų laikoma, kad tik sutuoktiniai yra susiję asmenys.
Tai reiškia, kad į paramą galėtų pretenduoti ir ją jau gavusių ūkininkų tėvai, vaikai, broliai ar seserys – dabar tai draudžiama.
Vyriausybė iš dalies pritarė siūlymams 2025 m. biudžete didinti asignavimus Seimo kanceliarijai ir Teisingumo ministerijai
Trečiadienį Ministrų kabinetas Seimui pateikė galutinę išvadą dėl parlamentarų siūlymų 2025-2027 metų valstybės biudžeto projektui. Finansų ministerija biudžeto projektui pritarė iš dalies – pagal parlamentarų siūlymus pritarta asignavimų Seimo kanceliarijai ir Teisingumo ministerijai didinimui virš 700 tūkst. eurų.
Kaip rašoma Vyriausybės nutarime, pritarta premjero Sauliaus Skvernelio pasiūlymui padidinti Seimo kanceliarijai 2025 m. numatomus skirti asignavimus 250 tūkst. eurų.
Seimo komitetas pritarė prezidento pataisoms dėl didesnio rajoninių kelių finansavimo
Seime kelią skinasi prezidento Gitano Nausėdos iniciatyva Kelių priežiūros ir plėtros programos (KPPP) lėšas savivaldybėms paskirstyti pagal nuolatinių gyventojų skaičių ir kelių jose ilgį.
Pakeitimais siekiama per dvejus metus dešimtadaliu padidinti vietinės reikšmės keliams skiriamo KPPP biudžeto dalį – nuo 33 proc. iki 43 proc. Dėl to savivaldai papildomai tektų apie 54 mln. eurų.
Seimo komitetas svarstys narkotikų „taškų“ kaimynystėje gyvenantiems žmonėms aktualias kodekso pataisas
Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas svarstys siūlymą numatyti administracinę atsakomybę už „taškų", kur yra vartojamos narkotinės, psichotropinės ar kitos psichiką veikiančios medžiagos, turėjimą.
Griežčiau bausti už „lindynių laikymą", kur abejotinos reputacijos asmenys renkasi dėl azartinių lošimų, vartojamas alkoholis ir narkotikai, parlamentui pasiūlė Mišrios Seimo narių grupės narys Artūras Zuokas.
Drama koalicijoje tęsiasi: ar Žemaitaitis gaus svarbų postą?
„Nemuno aušros“ lyderio Remigijaus Žemaitaičio ultimatumus dėl pasitraukimo iš valdančiosios daugumos aptarusi koalicinė taryba tęs diskusijas šiuo klausimu, sako premjeras Gintautas Paluckas. Anot jo, kol kas valdančiųjų atstovai nepriėmė konkretaus sprendimo, kaip reikėtų spręsti „aušriečių“ keliamas problemas dėl esą pažeistos koalicinės sutarties. Tačiau, pažymėjo ministras pirmininkas, galimi įvairūs sprendimai.
Seime pristatytos svarbiausios Lietuvos neįgaliųjų sporto aktualijos
Pirmadienį Seime įvyko jau ketvirtus metus Lietuvos neįgaliųjų sporto federacijos bei Seimo Jaunimo ir sporto reikalų komisijos organizuojama konferencija „Asmenų su negalia sporto aktualijos, problemos ir plėtros galimybės Lietuvoje“, kurioje pristatytos svarbiausios neįgaliųjų sportą liečiančios temos, rašoma federacijos pranešime žiniasklaidai.
„Labai džiugu, kad turime tokią gražią tradiciją kiekvienais metais susirinkti čia ir aptarti mums aktualius klausimus.
Seimas pritarė iniciatyvai neskelbti viešai tam tikrų mero potvarkių: „Jokių ketinimų ką nors slėpti ar neskelbti nėra“
Seimas antradienį po pateikimo pritarė siūlymui viešai neskelbti tam tikrų mero potvarkių.
Už tokią Vietos savivaldos įstatymo pataisą balsavo 63 parlamentarai, 17 buvo prieš ir 21 susilaikė. Toliau ją planuojama svarstyti Seimo komitetuose ir į posėdžių salę grįžti pavasario sesijoje.
Projektą pasiūlęs demokratas Domas Griškevičius tvirtino, kad nieko nenorima slėpti nuo visuomenės, tik atsisakyti nereikalingos biurokratinės naštos.
Seimas antrą kartą apsvarstė 2025-ųjų biudžetą, priėmimas – ketvirtadienį
Parlamentarai dėl 2025 metų biudžeto projekto galutinai apsispręs ketvirtadienį.
Už tai, kad įstatymo priėmimas vyktų gruodžio 19-ąją, antradienį balsavo 96 Seimo nariai, antrą kartą apsvarstę svarbiausią kitų metų valstybės pajamų ir išlaidų planą.
Kaip sakė finansų ministras Rimantas Šadžius, 2025-ųjų valstybės biudžetas dabar koreguojamas minimaliai, o jį žadama tikslinti kitais metais.
Patikslinus 2025-ųjų biudžeto projektą išlaidos didinamos beveik 42 mln. eurų, iš jų 20 mln.
Seimo opozicija laukia atsakymų dėl teisingumo ministro: tai premjero atsakomybė
Seimo opozicijai priklausančių partijų atstovai teigia laukiantys atsakymų iš skandale atsidūrusio teisingumo ministro Rimanto Mockaus. Pasak Liberalų sąjūdžio pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen, kairiųjų Vyriausybės narys turėtų visuomenei paaiškinti dėl prieš porą dešimtmečių vykusio skandalingo vakarėlio.
„Patvirtintas ministras turėtų atsakyti į klausimus, pakomentuoti, o ne slapstytis, sakydamas, kad tai buvo privatus vakarėlis“, – žurnalistams Seime sakė politikė.
REKLAMA
REKLAMA
Iki kitų metų sausio 14 d. Seimas planuoja pratęsti rudens sesiją
Antradienį Seimo pirmininkas Saulius Skvernelis parlamentui ketina pateikti nutarimo projektą, siūlantį iki kitų metų sausio 14 d. pratęsti rudens sesiją.
Šią savaitę, gruodžio 19 d. planuojamas paskutinis šių metų Seimo plenarinis posėdis.
Kitais metais sausio 13 d. bus surengtas iškilmingas Laisvės gynėjų dienos minėjimas ir Laivės premijos įteikimo ceremonija.
Seimas svarstys patikslintą 2025 metų biudžeto projektą
Seimas antradienį antrą kartą svarstys kitų metų biudžeto projektą. Jis svarstomas po to, kai praėjusį penktadienį dokumentą patikslino naujoji Vyriausybė.
Nauji valdantieji 2025-ųjų valstybės biudžetą dabar koreguoja minimaliai, o jį žada tikslinti kitais metais.
Premjeras Gintautas Paluckas yra sakęs, kad buvusios Vyriausybės parengto projekto deficitas siekia maksimalią galimą 3 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP) ribą, todėl erdvės papildomoms ambicijoms nėra.
Partijos ir kandidatai Seimo rinkimams išleido per 8 mln. eurų
Spalį vykusiems Seimo rinkimams partijos ir jų kandidatai išleido 8,2 mln. eurų, beveik 1,6 mln. eurų dar nesumokėta už suteiktas paslaugas ir prekes, rodo Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenys.
Šiemet vykę parlamento rinkimai buvo šiek tiek pigesni nei 2020 metais, tuomet išleista per 9 mln. eurų, surinkta – 8,1 mln. eurų.
Ministrų kabinetas nepritarė siūlymui algas metodininkams susieti su jų turimu darbo stažu
Ministrų kabinetas šią savaitę nepritarė demokratės Vilijos Targamadzės siūlymui algas švietimo centrų metodininkams susieti su jų turimu darbo stažu.
Kaip nurodoma Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (ŠMSM) parengtoje išvadoje, dabartinis metodininkų darbo apmokėjimo reglamentavimas yra lankstesnis ir sudaro geresnes sąlygas užtikrinti teisingą apmokėjimą už darbą, atsižvelgiant į metodininkui pavestas funkcijas, darbo sudėtingumą ir darbo apimtis konkrečioje įstaigoje.
Siūlo praplėsti politikų deklaracijų turinį: turėtų visus galiojančius sandorius ir akcijas
Siekiant efektyviau kovoti su korupcija, Seimo narys konservatorius Jurgis Razma siūlo praplėsti valstybės politikų, tarnautojų, teisėjų privačių interesų deklaracijų turinį.
Įstatymo pakeitimus įregistravęs parlamentaras norėtų, kad jose būtų pateikta informacija apie visus galiojančius sandorius ir turimas akcijas, kas galėtų sukelti viešųjų ir privačių interesų konfliktą.
Apklausa: lapkričio mėnesį ūgtelėjo pasitikėjimas Vyriausybe ir Seimu
Naujausių apklausų duomenimis, lapkritį nežymiai augo gyventojų pasitikėjimas šalies parlamentu ir Vyriausybe. Paskutinį rudens mėnesį Ministrų kabinetu teigė pasitikintys 38 proc. gyventojų – tai 7 procentiniais punktais daugiau nei pastarąjį kartą. Tuo metu pasitikėjimas šalies parlamentu išaugo 6 procentiniais punktais – šia institucija pasikliauja 30 proc. visuomenės.
Bandoma apriboti išeitinės išmokos mokėjimą į Seimą grįžusiems politikams
Parlamentarai siekia užkirsti kelią po Seimo rinkimų neperrinktiems, bet netrukus į parlamentą grįžusiems politikams gauti visą išeitinę išmoką.
Šią savaitę už tokią Seimo statuto pataisą balsavo 62 parlamentarai, prieš buvo 16, susilaikė 31 politikas. Toliau jį svarstyti planuojama pavasario sesijoje.
Projektą inicijavo konservatorius Vytautas Juozapaitis, pats šiemet gavęs beveik 17 tūkst.
Seimo Laisvės kovų komisijos vadovas: svajoju grąžinti privalomą istorijos egzaminą
Seimo Laisvės kovų ir valstybės istorinės atminties komisijai gruodžio pradžioje pirmininku išsirinkus socialdemokratą Darių Jakavičių, šis sako turintis svajonę sugrąžinti privalomą istorijos valstybinį egzaminą.
Seimas vėl nesutiko įteisinti internetinio balsavimo
Seime žlugo dar vienas bandymas įteisinti balsavimą internetu.
Liberalas Andrius Bagdonas siūlė nustatyti galimybę piliečiams pareikšti valią internetu referendumo metu.
Tačiau už tokią Referendumo konstitucinio įstatymo pataisą šią savaitę per pateikimo procedūrą balsavo 21 Seimo narys, prieš buvo 54, susilaikė 34.
Labiausiai jį parėmė Liberalų frakcijos nariai, už projektą balsavo dešimt jos narių ir septyni konservatoriai. Nauja valdančioji dauguma pasiūlymui nepritarė arba susilaikė.
Švietimo įstaigos sieks vėl grįžti į paramos gavėjų sąrašą
Nuo 2025-ųjų sausio keičiantis paramos skiriant 1,2 proc. gyventojų pajamų mokesčio (GPM) tvarkai dalį, švietimo įstaigos prašys jas vėl įtraukti į paramos gavėjų sąrašą.
Nuo sausio šią paramą galės gauti tik nevyriausybinės organizacijos, politinės partijos ir profesinės sąjungos, tuo metu iš biudžeto išlaikomos įstaigos – bendrijos, mokyklos, darželiai – jos nebegaus.
„Tai neteisinga, nes ir taip didelė GPM dalis paramos nepaimama.
Vyriausybė pritarė biudžeto projektui: štai kas pinigų gaus daugiau
Vyriausybė penktadienį ryte pritarė patikslintam 2025 m. valstybės biudžeto projektui.
Ministrų kabinetas šalies pajamų ir išlaidų planą atnaujino atsižvelgęs į Seimo išvadas ir pasiūlymus po pirmojo jo svarstymo parlamente. Tarp esminių pokyčių numatomi papildomi 6 mln. eurų Valstybės saugumo departamentui (VSD), 20 mln. eurų žvyrkelių asfaltavimo finansavimui bei dar 5 mln. eurų neformaliam mokinių krepšeliui, numatoma 800 mln. eurų padidinti skolinimosi limitą šalies gynybos poreikiams.
Vyriausybė tarsis dėl valstybės biudžeto projekto: vardija, kam skirtų pinigus
Pirmajame naujos Vyriausybės posėdyje penktadienį bus svarstomas kadenciją baigusios Vyriausybės parengto 2025-ųjų valstybės biudžeto projektas.
Kaip ketvirtadienį BNS teigė premjeras Gintautas Paluckas, biudžeto pajamos didės apie 30 mln. eurų, todėl bus galima daugiau lėšų skirti žvyrkelių asfaltavimui, neformalaus ugdymo krepšeliui, šalies saugumo situacijos gerinimui, gynybai ir kitiems svarbiems klausimams.
Naujoji Vyriausybė pradeda darbą ir jau turi pravardę – staigmenų koalicija
Lietuva turi naują Vyriausybę – premjero Gintauto Palucko vadovaujamas ministrų kabinetas pradeda darbą. Nors ir kilo trikdžių bei skandalų siūlant Prezidentui kandidatus į ministrus, naujasis premjeras sako, kad čia jokios problemos nemato.
Jo vertinimu, Vyriausybės formavimas buvo sklandus. O Žemaitaitis aiškina, kad, nors trys ministrų pavardės atkeliavo iš jo partijos, už jų ateities klaidas bus atsakingas prezidentas Gitanas Nausėda.
Seimas sudarė naują Laisvės premijų komisiją
Seimas sudarė naujos sudėties Laisvės premijų komisiją.
Į šią 11 narių turinčią komisiją savo atstovus delegavo Seimo frakcijos, Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarų klubas, Lietuvos jaunimo organizacijų taryba.
Seimas nusprendė, kad paramai ginkluote nebus taikomas PVM tarifas
Ketvirtadienį Seimas pritarė krašto apsaugos ministro Lauryno Kasčiūno siūlymui, kad užsienio partnerių Lietuvai neatlygintinai teikiamai ginkluotei ir kitoms karinės paskirties prekėms būtų netaikomas pridėtinės vertės mokestis (PVM).
Už Labdaros ir paramos įstatymo pakeitimo projektą priėmimo stadijoje balsavo 80, susilaikiusių ir balsavusių prieš nebuvo. Šis įstatymas įsigalioja nuo priėmimo datos.
Seimui siūloma palengvinti valstybinės žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo sąlygas: lėšos keliautų į Gynybos fondą
Ketvirtadienį Seimui pateikti įstatymų pakeitimais, kuriais siekiama sudaryti sąlygas platesnei grupei asmenų be aukciono leisti įsigyti valstybinę žemės ūkio paskirties žemę. Pataisų rengėjai taip pat siūlo lėšas, gautas už parduotus valstybinės žemės ūkio paskirties žemės sklypus, pervesti į Valstybės gynybos fondo sąskaitą.
Petras Dargis vulgarių pasisakymų „Facebook“ nekomentuoja: „Eikit lauk, eikit lauk“
Seime ką tik prisiekęs parlamentaras, pensininkas iš Šilalės rajono Petras Dargis internete sublizgėjo visu gražumu. „Facebook“ dalijasi vulgariai apsirengusių moterų nuotraukomis, juokeliais apie intymius santykius ir net anekdotais apie žydų šaudymą.
Pats Seimo narys Dargis į TV3 Žinių žurnalistų klausimus atsakė kontrataka: varė juos lauk iš Seimo kabineto ir galų gale jame užsibarikadavo.
Nausėda naują Vyriausybę vadina pajėgesne, konservatoriai sako – „sovietinis naftalinas“
Prezidentas Gitanas Nausėda, patvirtinęs būsimąją Vyriausybę be dviejų ministrų, ją vis tiek apipylė pagyromis – sako, kad naujoji Vyriausybė atrodo pajėgesnė nei buvusi. Išgirdusi tai, Šimonytė Nausėdą pavadino ketvirtuoju koalicijos nariu.
Kiti konservatoriai sako, kad reikia sulaukti pirmųjų darbų, o Vyriausybės programa rodo, kad darbai bus panašūs, kaip ir dešiniųjų.
Seimas patvirtino XIX Vyriausybės programą: darbus pradės Palucko Ministrų kabinetas
Ketvirtadienį Seimas patvirtino socialdemokrato Gintauto Palucko Vyriausybės programą. Jai pritarus, naujasis Ministrų kabinetas prisieks ir, įgijęs įgaliojimus, oficialiai pradės darbus.
Vyriausybės programą palaikė 85 Seimo nariai, prieš balsavo 14, susilaikė 28 parlamentarai.
Seimas tvirtins 19-osios Vyriausybės programą, prisieks nauji ministrai ir premjeras
Parlamentarai ketvirtadienį tvirtins 19-osios Vyriausybės programą, popiet Seime prisieks ir darbą pradės naujasis socialdemokrato Gintauto Palucko vadovaujamas Ministrų kabinetas.
„Iš tikrųjų ši Vyriausybės programa yra didelės valstybės programa, o didelė valstybė turi didelę širdį, į kurią telpa visas rūpestis ir empatija, kuri reikalinga mūsų žmonėms“, – praėjusią savaitę pristatydamas programą sakė paskirtasis premjeras.
Seimas balsuos dėl didesnių baudų už e. cigarečių pardavimo nepilnamečiams
Seimas antradienį spręs, ar didinti baudas už elektroninių cigarečių ar pildyklių pardavimą, pirkimą ar perdavimą nepilnamečiams – taip siekiama sumažinti šių rūkalų prieinamumą.
Siūloma bausti ir pačius nepilnamečius ne tik už elektroninių cigarečių rūkymą, bet ir jų turėjimą.
Seimas balsuos dėl didesnę atsakomybę numatančias Administracinių nusižengimų kodekso pataisas, kurias yra pateikęs prezidentas Gitanas Nausėda.
Seimo rudens sesiją planuojama pratęsti iki sausio 14 dienos
Seimo rudens sesiją planuojama pratęsti iki sausio vidurio.
Seimo pirmininkas Saulius Skvernelis registravo nutarimo projektą, kad ji turėtų vykti iki 2025 metų sausio 14 dienos.
Pagal Konstituciją, Seimo rudens sesija prasideda rugsėjo 10 dieną ir baigiasi gruodžio 23 dieną.
Į pavasario sesiją parlamentarai renkasi kovo 10 dieną.
Seimo Kaimo reikalų komitetas siūlo Vyriausybei nepritarti ES ir „Mercosur“ prekybos sutarčiai
Seimo Kaimo reikalų komitetas (KRK) trečiadienį nepritarė Europos Sąjungos (ES) ir Pietų Amerikos muitų aljanso „Mercosur“ laisvos prekybos susitarimui.
Atsižvelgdamas į Lietuvos žemdirbių bendruomenės nuogąstavimus dėl nesąžiningos konkurencijos, nutarimą komitetas priėmė bendru sutarimu.
Nepatekusi į Seimą Morgana Danielė atrado savo terapiją: štai kuo užsiima
Buvusi Lietuvos Respublikos Seimo narė Morgana Danielė mezgimo amatą puoselėja jau nuo mokyklos laikų. Tai veikla, kuri ilgainiui tapo ne tik praktišku užsiėmimu, bet ir kūrybinės saviraiškos priemone. Nors iš pradžių mezgimas buvo tik būdas aprūpinti artimuosius reikalingais drabužiais, šiandien jis įgavo platesnę prasmę – leidžia sukurti grožį ir džiuginti save bei kitus.
Į Seimą grįžęs Antanas Nedzinskas užsimojo sugrąžinti vaikišką šampaną: „Ištaisykime tą klaidą“
Seimo narys Antanas Nedzinskas naujai išrinktame Seime išsikėlė tikslą panaikinti draudimą Lietuvoje prekiauti vaikišku šampanu. Anot Seimo nario, šis draudimas Lietuvą sulygina su Šiaurės Korėja, o lietuviai šio gėrimo vis tiek važiuoja pirkti į kaimynines valstybes.
Seimas ieškos sprendimo dėl išeitinių mokėjimo parlamentarams
Seimas svarstys Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narių siūlymą į parlamentą neperrinktiems Seimo nariams iš karto nemokėti visos išeitinės išmokos, o ją skirti dalimis.
Šias Seimo statuto pataisas antradienį pateikęs opozicinės TS-LKD frakcijos narys Vytautas Juozapaitis priminė, kad pats buvo atsidūręs tokioje situacijoje, kai gavęs 17 tūkstančių eurų išeitinę išmoką po kelių dienų vėl sugrįžo į Seimą. Politikas sakė, kad šią išmoką paaukojo geriems darbams.
Seimas: 2025 metų Ilgalaikio darbo išmokų fondas augs 16 proc.
Seimas antradienį patvirtino perteklinį Ilgalaikio darbo išmokų fondo 2025 metų biudžetą.
Iš šio fondo mokamos išmokos darbo ne dėl savo kaltės netekusiems bankrutuojančių ar nemokių įmonių darbuotojams.
Fondo pajamos kitąmet sieks 55,7 mln. eurų – 16 proc. (7,7 mln. eurų) daugiau nei laukiama 2024-aisiais, išlaidos – 15 mln. eurų – 6,3 proc. (1 mln. eurų) mažiau. Pajamos išlaidas viršys 40,74 mln. eurų.
Darbdavių įmokos 2025 metais turėtų siekti 47 mln.
Pagrindinė Vyriausybės programos mįslė – lyg po 9 užraktais
Daugiau pinigų keliams, didesni atlyginimai mokytojams ir pareigūnams, didesnės išmokos šeimoms, pensijos – socialdemokratų vedamos Vyriausybės programoje pažadų jūra. Nors socialdemokratai su koalicijos partneriais gyventojams žada daug, iš kur ims pinigų tų pažadų įgyvendinimui – programoje neužsimena nė žodžiu.
Valdantieji, paklausti apie papildomas lėšas ambicingų tikslų įgyvendimui, per daug į kalbas nesileidžia ir žada detales atskleisti vėliau.
Seimui pristatyta Stončaičio kandidatūra į kanclerius, šis žada dėmesį atlyginimams
Seimui ketvirtadienį pristatyta buvusio parlamentaro Algirdo Stončaičio kandidatūra į parlamento kanclerio vietą, šis žada didelį dėmesį skirti kanceliarijos darbuotojų atlyginimams.
„Manau, kad šita pareigybė yra pakankama ir reikšminga valstybės valdymo sistemoje. Nuo jos priklauso, kaip sklandžiai veiks Seimo kanceliarija, o kartu ir visa mūsų teisėkūros sistema“, – prisistatydamas kalbėjo A. Stonačaitis.
Seimas patvirtino 11 komisijų pirmininkus ir pavaduotojus
Seimo sudarytos naujos sudėties parlamentinės komisijos jau turi savo vadovus. Ketvirtadienį parlamentarai patvirtino 11 komisijų pirmininkus ir pavaduotojus.
Aleksandro Stulginskio žvaigždės skyrimo komisijai vadovaus „Nemuno aušros“ frakcijos narys Vytautas Jucius. Jo pavaduotoju tapo šio Seimo apdovanojimo iniciatorius, Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Viktoras Pranckietis.
Opozicijai naujos Vyriausybės programoje trūksta konkretumo: primena rinkiminį pažadų žarstymą
Būsimosios Gintauto Palucko Vyriausybės programa per mažai ambicinga, neturinti konkretumo ir per abstrakti, mano Seimo opozicijos atstovai. Anot jų, būsimas Ministrų kabinetas „žarsto pažadus“, tačiau nenumato finansavimo šaltinių.
„Pati programa nėra ambicinga, visi tikslai galėtų tikti bet kuriuo laikotarpiu praeityje ar ateityje (...) Tie tikslai yra geri, bet jei nėra keliamas tikslas laike, tai suprantame, kad sunku ir pamatuoti ar pavyko ar nepavyko.
Liberalams priklausiusią kvotą Seimo komisijoje valdantieji atidavė „valstiečiams“
Seimo Kriminalinės žvalgybos parlamentinės kontrolės komisijos vicepirmininko postą valdantieji nusprendė atiduoti „valstiečių“ frakcijos atstovui, nors jis priklausė liberalams.
Liberalų lyderė Viktorija Čmilytė-Nielsen teigia, kad tokiu būdu „valstiečiams“ atsidėkota už nedalyvavimą balsuojant dėl leidimo patraukti baudžiamojon atsakomybėn valdančiajai koalicijos priklausančios „Nemuno aušros“ pirmininką Remigijų Žemaitaitį.
Seimas balsuos, ar įpareigoti reguliuotoją vertinti Telecentro paslaugų LRT kainas
Vykstant ginčams tarp nacionalinio transliuotojo – Lietuvos radijo ir televizijos – bei Telecentro dėl pastarojo teikiamų signalų perdavimo paslaugų kainų, Seimas ketvirtadienį apsispręs, ar įpareigoti Ryšių reguliavimo tarnybą (RRT) vertinti šių kainų pagrįstumą.
Seimas balsuos dėl tokių Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos įstatymo pataisų.
Vyriausybė nepritarė siūlymui neapmokestinti vaikų sporto išlaidoms skirtos sumos
Vyriausybė trečiadienį nusprendė nepritarti siūlymui iš apmokestinamų gyventojo pajamų atimti išlaidas, skirtas nepilnamečių vaikų sportavimo paslaugoms padengti.
Ministrų kabineto parengtoje išvadoje Seimui teigiama, kad galiojantis mokesčių reglamentas jau dabar sudaro galimybes įstatymo projekto tikslui įgyvendinti.
Seimo komitetas – už biodujų akcizų naikinimą
Seime skinasi kelią siūlymas nuo kitų metų liepos biodujoms netaikyti akcizo – taip siekiama prisidėti prie kovos su klimato kaita bei paskatinti biodujų paklausą LIetuvoje.
Tokioms Vyriausybės inicijuotoms Akcizų įstatymo pataisoms trečiadienį pritarė Seimo Biudžeto ir finansų komitetas ir dabar dėl jų spręs Seimas.
Seimo Žmogaus teisių komitetas siūlo suteikti valstybės pripažinimą „Romuvai“
Praeitos kadencijos Seimui neišsprendus valstybės pripažinimo Senovės baltų religinei bendrijai „Romuva“ klausimo, naujos sudėties Žmogaus teisių komitetas suteikė vilčių šiai pripažinimo siekiančiai bendrijai.
Seimo komitetai aptars imigracijos situaciją Lietuvoje
Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK) kartu su Užsienio reikalų komitetu trečiadienį rinksis į uždarą posėdį, kurio metu aptars imigracijos šalyje padėtį.
Uždarame posėdyje dalyvaus ir Valstybės saugumo departamento (VSD) ir Migracijos departamento atstovais, pristatysiantys valstybės sienų kontrolės ir migracijos procesų valdymo priemones.
Žemaitaitis apie konfliktą su Čmilyte-Nielsen: „Chamiškai“ kreipėsi, pusiau „chamiškai“ atsakymą gavo“
Seimas panaikino „Nemuno aušros“ lyderio, antisemitizmu kaltinamo, Remigijaus Žemaitaičio teisinę neliečiamybę. Tačiau prieš balsavimą Žemaitaitis Seime surengė tikrą šou – Seimo nariams rodė filmą iš Gazos ruožo, leido dainas apie palestiniečius ir susikivirčijo su Viktorija Čmilyte–Nielsen.
Visi 20 „Nemuno aušros“ frakcijos narių balsavimą dėl Žemaitaičio teisinės neliečiamybės panaikinimo boikotavo – demonstratyviai išėjo iš posėdžių salės.
Daugiau apie tai – TV3 Žiniose.
Seimas delegavo savo atstovus į tarptautines parlamentines organizacijas ir asamblėjas
Seimas delegavo savo atstovus į 9 tarptautines parlamentines organizacijas ir asamblėjas.
Už Seimo nutarimą dėl parlamentinių delegacijų sudarymo antradienį balsavo 88 Seimo nariai, 2 susilaikė.
18 parlamentarų dirbs Lietuvos Seimo ir Lenkijos Seimo ir Senato narių Asamblėjoje. Baltijos Asamblėjoje Lietuvos Seimą atstovaus 14 parlamentarų.
2 Seimo sudarytos delegacijos susijusios su Ukraina. Tai delegacija Lietuvos Seimo ir Ukrainos Aukščiausiosios Rados Asamblėjoje.
Seimas sudarė 9 nuolatines komisijas
Komitetus jau sudaręs naujas Seimas, antradienį suformavo 9 nuolatines parlamentines komisijas.
Seimui pritarus, didžiausia yra Jaunimo ir sporto reikalų komisija, kurioje dirbs 17 narių. Laisvės kovų ir valstybės istorinės atminties komisijoje bus 15 narių. Po 13 narių turės Antikorupcijos, Energetikos ir darnios plėtros komisijos.