Užėjus ne vienam kraujas gyslose stingsta – ten veriasi karstai, vilioja giltinės, gąsdina negyvėliai. Kėdainių pašonėje Pagiriuose apleistoje mokykloje, kur kadaise šurmuliavo mokiniai, dabar klykauja siaubūnai.
Į nugarą alsuoja pasiklydusios sielos, iš pelkių lenda šiurpūs demonai. Patirti siaubingų Helovyno įspūdžių veržiasi ir maži, ir seni.
„Nerekomenduojam vaikams iki 10 metų, nors ir mažylių buvo tokių kietų, kad buvo labai smagu su jais“, – sako labirinto įkūrėjas Egidijus Perminovas.
„Kas nustebino kad ir apie septyniasdešimt metų kompanijos atvažiuoja ir iš toliau ir kartais bandom perspėti, kad intensyvesnė pramoga, kad gali būti truputį baisoka, bet neperkalbėsi“, – teigia labirinto įkūrėja Jūratė Perminovienė.
Labirinto įkūrėjai sako, kad jį įveikia tik drąsiausi, ne vieną teko ir pusiaukelėj išlydėti.
„Buvo, kad ir sustojo vidury kelionės, reikėjo išlydėti per kitą išėjimą, galbūt pervertino drąsą“, – sako J. Perminovienė.
O išeina drebančiom kojom, šlapiom nugarom ir nuo klyksmo iš baimės balsus praradę ir bega klykia zmones. Lankytojų emocijos įvairiausios.
„Man buvo labai baisu, kad aš net nukritau ant žemės, ir paskui temptis pradėjo su kirviu, ir dar buvom sutikę tokią moterį, kuri sakė, kad mane susiras, tai tas baisiausia buvo“, – pasakoja labirintą įveikusi moksleivė.
„Daug personažų, su plaktukais, su pjūklais, liečia, tempia stumia rėkia cypia, baisu, vaikai kartu važiavo pasimetė ieškot reikėjo“, – teigia kalbintas lankytojas.
„Baisu buvo tikrai, baisiausia, kad priverčia eiti į sekančią patalpą norisi pabėgti, bet nustumia, kitas pasitinka, patempia“, – pasakoja moteris.
Prakeiktas zombių miškas šalia Jonavos
O šalia Jonavos Gudžionių kaime prieš Helovyną atgyja prakeiktas zombių miškas. Lankytojus ten vilioja legenda.
„Šitam miške atsivėrė portalas, iš kurio masiškai lenda zombiai ir mes nebespėjam sušaudyt, sutvarkyt. Vienintelis išgyvenau, ir dabar kviečiu ateiti kiekvieną gyventoją ir padėt atstatyt pusiausvyrą tarp mirusiųjų ir gyvųjų pasaulio“, – pasakoja prakeikto zombių miško gyventojas Viktoras.
Helovyno parko įkūrėjai sako, kad fobijų kamuojami žmonės gali išgyti nuo vorų ar tamsos baimių ir išbandyti akies taiklumą.
„Yra vorų takas, žmonės, kurie paniškai bijo vorų tai pati geriausia vieta, taip pat galima pašaudyti iš lankų į zombius, ir galiausiai ekstremaliausia pramoga, zombių šaudymas iš dažasvydžio ginklų“, – sako parko įkūrėjas Arnas Silickas.
O tai svarbiausia užduotis, nukauti kuo daugiau zombių, kurie šmėžuoja gūdžiame miške.
„Draugai man gimtadienio proga padarė siurprizą. Labai baimių pradžioj buvo, nes niekad tokio dalyko nemačiau, nes tamsa, bet šiaip įdomu. Kai jau į pabaigą tai toks atsirado azartas šaudyt“, – pasakoja parko lankytoja.
„Naktį baisu, miške, grybų nematyt, tai tik zombius šaudėm“, – pritarė jai vyras.
„Gal šiek tiek išgąsdino kai su pjūklu išlindo zombis“, – sako parko lankytojas.
Pastaruoju metu Lietuvoje Helovyno pramogos vis labiau populiarėja ir įmantrėja. Jų sumanytojai pasisemti adrenalino ir patirti bauginančių įspūdžių kviečia dar gerokai iki tikrojo Helovyno, švenčiamo spalio 31-ąją.
Kaip atrodo šiurpieji Helovyno parkai, pamatykite vaizdo įraše straipsnio pradžioje,