Nuo kitų metų visi turės registruoti savo gyvenamąją vietą, tačiau tai padaryti galės toli gražu ne visi.
Gali nukentėti jaunos šeimos, kurios dažnai nuomojasi būstą nelegaliai, todėl negali deklaruoti savo gyvenamosios vietos.
Tai padaryti gali ne visi
Oficialių namų neturinčių piliečių problemas gali išspręsti tik gyvenamosios vietos deklaravimas. Tačiau tai padaryti gali ne visi. Mat deklaruotis galima tik legaliai nuomojame būste, o dauguma nuomininkų, pavyzdžiui, jaunos šeimos, savo pirmąjį būstą nuomojasi be sutarčių, nelegaliai.
Nekilnojamo turto ekspertai tikisi, kad privalomas gyvenamosios vietos deklaravimas pastūmės nuomotojus legalizuoti savo verslą. Tokiu atveju būsto savininkai turėtų arba nusipirkti apie 60 eurų kainuojantį verslo liudijimą, arba mokėti pajamų mokestį.
Tiesa, šešėlyje sėdintys ir mokesčių vengiantys būstų savininkai gali iš viso pradėti ignoruoti šeimas. Jau dabar jauni tėvai aiškina, kad surasti būstą nėra lengva, nes vaikus nuomotojai lygina su gyvūnais.
Sunkumų šeimoms gali sukelti ne tik legalaus būsto paieškos, bet ir kainos. Anot ekspertų, tokia nuoma bus brangesnė.
Ragina nesibaiminti
Tiesa, ne visi tikisi blogiausio. Tėvų forumo atstovai ragina šeimas nesibaiminti naujovių. Esą jei visi deklaruos savo realią gyvenamąją vietą, pinigai, kurie dabar nukeliauja kitiems miestams, atiteks jų vaikų lankomoms mokyklos ir darželiams.
Gyvenamosios vietos deklaracijos įstatymo pataisos turėjo įsigalioti anksčiau. Tačiau jų įsigaliojimą Seimas nukėlė. Nors pagal dabartinį planą nauja tvarka įsigalios kitų metų sausį, parlamentaras Algirdas Sysas prognozuoja, kad šeimų prispaustas Seimas pataisas gali ir vėl atidėti.
Nukentėti gali ne tik socialines išmokas ir lengvatas gaunančios šeimos, bet ir kiti piliečiai. Jei asmuo nebus deklaravęs gyvenamosios vietos, vairuotojo pažymėjimas bus išduodamas tik tada, jei jis kitais dokumentais pagrįs, kur faktiškai gyvena. Be to, ir pačias transporto priemones bus galima registruoti tik 6-iems mėnesiams.
Išsamiau žiūrėkite TV3 reportaže: