deklaravimas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „deklaravimas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „deklaravimas“.
Nuo gegužės 1-osios laukia daug pokyčių: štai, ką verta žinoti
Nuo gegužės 1 d. prasidėjo ne vienas pokytis, apie kurį svarbu žinoti. Tai tvarka dėl žvejybos, pajamų deklaravimo ir kitų aktualijų.
Dėl to pasidalijome tuo, ko nevalia pamiršti.
Pagrindiniai pokyčiai
Kas mūsų laukia nuo gegužės mėnesio, visi pakeitimai ir naujienos vienoje vietoje:
Nuo balandžio 30 d., reikės paleisti pagautus ne tik mažesnius nei 50 cm, bet ir didesnius nei 65 cm sterkus. Iki šiol buvo privaloma paleisti mažesnius kaip 45 cm sterkus.
Prasideda pasėlių ir žemės ūkio naudmenų deklaravimas
Ketvirtadienį prasideda vienas svarbiausių procesų žemės ūkyje – pasėlių ir žemės ūkio naudmenų deklaravimas.
Žemės ūkio ministerija anksčiau skelbė, kad deklaracijų rengimas ir tikslinimas prasidėjo balandžio viduryje – ūkininkai galėjo elektroniniu būdu įbraižyti deklaruojamų laukų ribas Paraiškų priėmimo informacinėje sistemoje (PPIS) ir pradėti pildyti žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimo paraiškas.
Suskubkite susimokėti Mokesčių inspekcijai: pavėlavus gresia skolos ir nemalonumai
Liko vos keletas dienų iki kada reikia atsiskaityti su Mokesčių inspekcija, tačiau šimtai tūkstančių šalies gyventojų dar nepateikė metinių pajamų deklaracijų. Jei mokesčių inspekcijai jie nepateiks duomenų laiku, iki gegužės antrosios, gali tekti mokėti delspinigius arba nesusigrąžins dalies mokesčių.
VMI perspėja tūkstančius: penktadienis – paskutinė diena, kai galite sumokėti šį mokestį
Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) primena, kad paskutinė diena deklaruoti ir sumokėti nekilnojamojo turto (NT) mokestį –gruodžio 15 d. (imtinai). Preliminariais duomenimis tai padaryti dar turi apie 15,5 tūkst. gyventojų.
„Dėkojame gyventojams, kurie nelaukė paskutinės dienos ir jau sumokėjo NT mokestį. Iš viso šiais metais tai padaryti turi apie 34 tūkst. gyventojų, kurie VMI duomenimis turi deklaruoti apie 15 mln.
Per gimtadienį, vestuves ar krikštynas gavote pinigų vokeliuose? Štai, kada privalote sumokėti mokesčius
Daugelis žino, kad gavę didelę sumą pinigų, automobilį, namą ar kitą dovaną iš, pavyzdžiui, draugo, turi ją deklaruoti ir susimokėti mokesčius.
Vis tik kyla klausimas, ką daryti su smulkesnėmis dovanomis, gautomis iš įvairių žmonių per šventes, jei jas sudėjus išeina nemaža suma pinigų.
Specialistai paaiškino, kokiais atvejais tokias dovanas reikia deklaruoti ir už jas susimokėti, taip pat, kokiu būdu yra tikrinama, kad gyventojai šią pareigą atliktų.
Teks susimokėti Mokesčių inspekcijai: neįtikino, kad 150 – 500 tūkst. eurų vertės automobiliai – įmonių poreikiams
Kai kurie Lietuvos verslininkai Mokesčių inspekcijai turės atseikėti apvalią sumą – beveik 12 mln. eurų už asmeninių poreikių tenkinimą įmonės lėšomis. Mokesčių inspekcija skelbia, kad kai kurie verslininkai per pusantrų paskutinių metų įmonės lėšomis pirko prabangius automobilius, keliones sau ir šeimos nariams.
O už įmonės lėšas įsigytas atostogų keliones į šiltuosius kraštus apsukrūs verslininkai dar ir prisidengė komandiruotėmis.
Ministerija: žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimas nebus pratęsiamas
Pagrindinis žemės ūkio naudmenų ir kitų plotų deklaravimas nebus pratęsiamas – vyks iki birželio 20 dienos, trečiadienį pranešė Žemės ūkio ministerija (ŽŪM).
Pavėluotai paraiškas bus galima teikti iki birželio 30 dienos, tačiau už kiekvieną pavėluotą darbo dieną išmokų suma bus mažinama 1 procentu.
Pasak pranešimo, šiemet, kaip ir pernai, vėluojantiems įbraižyti valstybinę žemę nebus taikomos vėlavimo sankcijos.
Nenustebkite sulaukę VMI laiško: imasi gyventojų, kurie nedeklaravo pajamų ir nesumokėjo mokesčių
Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, kad trečiadienį pradeda siųsti priminimus gyventojams, deklaravusiems pajamas, tačiau laiku nesumokėjusiems deklaruoto mokėtino gyventojų pajamų mokesčio (GPM).
Artimiausiomis dienomis priminimus gaus daugiau nei 55 tūkst. gyventojų, kurie yra nesumokėję daugiau nei 5 eurų GPM ir kitų mokesčių. Bendra nesumokėta suma siekia 39,4 mln. eurų.
Opozicijai rodant į nevykstantį pasėlių deklaravimą, žadama jį kiek pratęsti
Interpeliaciją žemės ūkio ministrui Kęstučiui Navickui inicijuojanti Seimo opozicija sako, kad pasėlių deklaravimas pagal naują tvarką iš esmės nevyksta, tuo metu žemės ūkio viceministras teigia, kad deklaruoti jau pabandė daugiau nei 4 tūkst. ūkininkų. Tačiau Egidijus Giedraitis pripažįsta, kad dalis sistemos dar neveikia, todėl jei reikės, deklaravimas bus pratęstas.
Jis BNS pranešė, kad nuo pirmadienio iki ketvirtadienio deklaracijas buvo pradėję pildyti 4,15 tūkst.
Navickas: deklaravimas dar neprasidėjo pilna apimtimi, rytoj pristatysime pirmuosius rezultatus
Iš posto antrąkart verčiamas žemės ūkio ministras – ar tikrai valstybė yra didžiausioje žemės ūkio politikos krizėje per visą nepriklausomybės laikotarpį? Ministras nusiteikęs dirbti, bet ūkininkai sako, kad šis portfelis jam per sunkus. Ministrui pastabų turi ir valdantieji. Kuo baigsis krizė pieno sektoriuje? Ar ministras įveiks pasėlių deklaravimo iššūkį?
Diskusija apie tai TV3 televizijos laidoje „Dėmesio centre“ su ministru Kęstučiu Navicku.
REKLAMA
REKLAMA
Navickas: pasėlių deklaravimas dar nevyksta pilna apimtimi
Pasėlių deklaravimo procesą pradėjo apie 5 tūkst. ūkininkų, ketvirtadienį bus aptariami pirmieji rezultatai, sako žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas.
„Rytoj bus pirmi rezultatai aptariami, tikrai yra neaiškumų, klausimų. (...) Bendras tikslas yra, kad kuo daugiau ūkininkų uždeklaruotų, uždeklaruotų tinkamai“, – TV3 televizijos laidoje „Dėmesio centre su Edmundu Jakilaičiu“ trečiadienį kalbėjo ministras.
Viceministras: pasėlių deklaravimo tempas yra labai didelis
Pirmadienį prasidėjus daug diskusijų sukėlusiam pasėlių deklaravimui per dvi dienas pradėta pildyti 2,8 tūkst. paraiškų, kurios apima beveik 10 proc. žemės naudmenų ir pasėlių, sako žemės ūkio viceministras Egidijus Giedraitis.
„Per dvi dienas pradėtos pildyti 2773 paraiškos – tempas yra labai didelis, tai sudaro 265 tūkst. hektarų, beveik 10 proc. žemės jau įbraižyta“, – Seimo Kaimo reikalų komitete trečiadienį teigė viceministras.
Pasėlių deklaravimas jauniesiems ūkininkams – kokios naujovės laukia
Balandžio 17 d. prasidėjo žemės ūkio naudmenų, pasėlių ir kitų plotų bei gyvulių deklaravimas. Jaunieji ūkininkai, kurie deklaruos žemės ūkio duomenis, turėtų atkreipti dėmesį į keletą naujovių.
Kas keičiasi deklaruojant valstybinę žemę?
Balandžio 17 – ąją prasidėjo visuotinis pasėlių deklaravimas. Nemažai klausimų kyla, kaip deklaruoti valstybinę žemę – bus galima deklaruoti tik teisėtai valdomus plotus ir tą reikės įrodyti dokumentais.
Tiesioginių išmokų paraiškoje paramos gavėjai gali deklaruoti tik tuos valstybinės žemės plotus, kuriuos teisėtai naudoja ir valdo.
Artėja gyventojų pajamų deklaravimas: VMI primena – ši diena itin svarbi
Valstybinė mokesčių inspekcija primena, kad kaip ir kasmet, vasario 15 d. svarbi visiems, kurie mokesčių administratoriui turi pateikti duomenis apie 2022 m. gyventojams išmokėtas A ir B klasės pajamoms priskiriamas išmokas. Taip pat iki šios dienos įmonėms ir gyventojams reikia deklaruoti turimą komercinės paskirties nekilnojamąjį turtą (NT) ir sumokėti apskaičiuotą mokestį, rašoma VMI pranešime žiniasklaidai.
Stringa Mokesčių inspekcijos sistema
Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, jog GPM paramos prašymo pateikti terminas pratęsiamas iki gegužės 4 d., rašoma pranešime spaudai.
Šiuo metu laikinai negalima pateikti paramos prašymo per Elektroninio deklaravimo sistemą, tačiau problema yra žinoma ir šiuo metu sprendžiam bei netrukus bus pašalinta.
Paskutinė diena: pirmadienį baigiasi pajamų ir turto deklaravimas
Pirmadienį baigiasi 2021 metų pajamų ir turto deklaravimas.
Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) duomenimis iki savaitgalio pajamų dar buvo nedeklaravę apie 200 tūkst., turto – 54 tūkst. gyventojų.
VMI balandžio 29 dienos duomenimis, gyventojai jau yra pateikę per 1,2 mln. deklaracijų: 302 tūkst. valstybei sumokės 264 mln. eurų gyventojų pajamų mokesčių (GPM), o 762 tūkst. – turėtų susigrąžinti 227 mln. eurų sumokėto GPM.
187 tūkst. individuliai dirbančių žmonių jau deklaravo 696 mln.
„Sodra“ įspėja: netrukus tūkstančiai žmonių sulauks skambučių
Savarankiškai dirbantys gyventojai, kurie jau deklaravo praėjusių metų pajamas Valstybinėje mokesčių inspekcijoje (VMI), sulauks ir asmeninės informacijos iš „Sodros“. Specialistai paskambins arba elektroniniu paštu patikslins, kiek „Sodros“ įmokų reikia sumokėti po deklaravimo bei kaip tai padaryti greitai ir patogiai, rašoma „Sodros“ pranešime spaudai.
„Savarankiškai dirbančiųjų gyventojų informavimo kampaniją pirmą kartą įgyvendinome pernai – deklaravimo laikotarpiu paskambinome 67 tūkst.
Dalis Seimo narių nepilnai deklaravo interesus arba deklaracijų iš viso nepateikė
Apie penktadalis Seimo narių deklaravo ne visus privačius interesus arba apskritai nepateikė deklaracijų, antradienį praneša LRT.
Politikų privačių interesų deklaracijų turinys rodo, kad keturi ministrai nenurodė kai kurių interesų.
Iš viso daugiau kaip 30 Seimo narių nusprendė dalį informacijos apie save arba artimuosius palikti nedeklaruota, dešimt parlamentarų deklaracijų nepateikė.
Valdančiųjų gretose – 12 politikų, kurių privatūs interesai kėlė klausimų.
Žmonėms reikės laiko priprasti prie naujos siuntų deklaravimo tvarkos
Europos Sąjungoje, o kartu ir Lietuvoje nuo liepos pasikeitus smulkių siuntų iš trečiųjų šalių apmokestinimui, Lietuva prie naujos tvarkos pereina iš esmės sklandžiai, tačiau reikės laiko, kol siuntų gavėjai prie jos pripras.
Vežėjai priekaištauja, kad nauja elektroninė muitinės deklaravimo sistema nedraugiška klientui – prie jos prisijungti reikia pastangų. Muitinė sako, kad sistema veikia be didesnių iššūkių.
Vieni bijo prarasti garantuotus pinigus, kiti – neatsigina prašymų nupjauti ir išvežti žolę
Tūkstančiai Lietuvos gyventojų turi daugiau ar mažiau žemės ūkio paskirties žemės. Kasmet daugelis už ją gali gauti tiesioginių išmokų, kurių dydis priklauso nuo to, ką su žeme darai. Vis dėlto norint gauti pinigų už paprasčiausią lauką, kuriame savaime auga žolė, reikia atlikti vieną darbą, kuris gali sukelti nemažai rūpesčių.
Pievų deklaravimas ir šienavimas tapo galvos skausmu tiek ūkininkams, tiek pievų savininkams, kurie deklaravo pievą, tačiau neturi kur dėti žolės ir bijo netekti pinigų.
Muitinė: pirmosios trečiųjų šalių siuntos jau deklaruojamos
Liepos 1-ąją pusdienį neveikus naujajai siuntų iš trečiųjų šalių deklaravimo sistemai, po pietų ji pradėjo priimti naujas deklaracijas, pranešė Muitinės departamentas.
Jau galima deklaruoti siuntas, tačiau susidurta su trikdžiais: stringa sistema
Visoje Europos Sąjungoje (ES) įsigaliojus siuntų iš trečiųjų šalių apmokestinimui ir privalomam deklaravimui, Lietuvos Muitinės departamento sukurta deklaravimo sistema kol kas neveikia, tačiau tikimasi, kad dienos pabaigoje trikdžiai bus pašalinti.
Muitinės departamentas planavo, kad elektroninė siuntų deklaravimo sistema pradės veikti apie 10.30 val., tačiau tą padaryti pavyko 14 val., vėliau sistema vėl užstrigo.
Nuo liepos už siuntą susimokėti teks dažniau, o laukti ilgiau: brangs ir smulkios, ir užsakytos iš anksčiau
Nuo liepos 1 d. už siuntas iš trečiųjų šalių visoje Europos Sąjungoje (ES) mokėsime daugiau, mat jau po kelių dienų įsigalios naujos taisyklės ir pridėtinės vertės mokesčiu (PVM) bus apmokestintos visos į ES atvykstančios siuntos, įskaitant ir mažos vertės (iki 22 eurų), kurioms šiuo metu taikoma importo lengvata.
Lietuvos paštas atkreipia dėmesį, kad naujos taisyklės galios ir užsakytoms dar iki liepos mėn. prekėms iš ne ES esančių el. parduotuvių.
Nauja automobilių pardavimo tvarka palaužė „Regitros“ sistemas: kai kurių trikdžių šalinimas gali užtrukti
Gegužės 1-oji – diena, kai Lietuvoje įsigalėjo nauja automobilių registravimo ir deklaravimo tvarka. Nuo šiol savininkai savo automobilius parduoti ar registruoti galės tik tuo atveju, jei turės unikalų savininko deklaravimo kodą (SDK). Nors tai jau privaloma, žmonės skundžiasi, kad dėl sistemos trukdžių tą padaryti sunku.
Automobilių savininkams nauja sistema tapo tikru galvos skausmu.
Pajamų deklaravimas baigėsi – daugiau nei 1,35 mln. gyventojų deklaravo pajamas
Pasibaigus pirmajam visiškai nuotoliniam pajamų deklaravimo procesui nuo metų pradžios daugiau nei 1,35 mln. gyventojų laiku pateikė pajamų mokesčio deklaracijas, iš kurių 87 proc. tai padarė savarankiškai vedlio pagalba. Taip pat 78 tūkst. gyventojų deklaravo turimą turtą, o 486 tūkst. skyrė dalį sumokėto GPM paramai, praneša Valstybinė mokesčių inspekcija.
„Norime padėkoti gyventojams, kurie laiku atliko šią pareigą.
VMI ragina gyventojus: paskubėkite deklaruoti pajamas, grąžins virš 17 mln. eurų
Valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – VMI) primena, kad 171 tūkst. gyventojų iki gegužės 3 d. pateikę Pajamų mokesčio deklaracijas gali pasinaudoti gyventojų pajamų mokesčio (toliau – GPM) įstatyme numatytomis lengvatomis ir susigrąžinti daugiau nei 17 mln. eurų GPM permokų. Iki šios dienos 264,4 tūkst. gyventojų pateikė Pajamų mokesčio deklaracijas, kuriose deklaravo grąžintiną 44 mln. eurų GPM sumą.
Prasidėjo žemės naudmenų ir pasėlių deklaravimas
Daugeliui ūkininkų ir žemės ūkio bendrovių nemažą dalį pajamų sudaro Europos Sąjungos tiesioginės išmokos. Tačiau kad siekiant jas gauti nekiltų keblumų, būtina tinkamai ir laiku deklaruoti žemės naudmenas ir pasėlius.
Nustebo pamatę, kiek „influenceriai“ neapskaito pajamų: per mėnesį „algos“ siekia ir 4 tūkst. eurų
Valstybinė mokesčių inspekcija vis dažniau papurto socialinių tinklų „Facebook“, „Instagram“, „Youtube“ įžymybes. Mat, nuomonės formuotojai, vadinamieji „influenceriai“ ne visada apskaito savo pajamas, ir taip nuslepia dalį mokesčių. Inspektoriai patikrinę vos penkis asmenis rado 70 tūstančių eurų nedeklaruotų eurų.
VMI užgriuvo gyventojai: paaiškino, iki kada reikia sumokėti mokesčius
Lietuvoje oficialiai startavo visuotinis gyventojų pajamų ir turto deklaravimas. Ir, nepaisant to, kad su pandemija gyvename antrus metus ir mokesčių inspekcijos skyriai uždaryti, žmonės vis vien bando į juos patekti.
Tenka apsisukti ir, kad ir kaip kai kuriems nesinorėtų, bandyti deklaruoti pajamas internetu. Tiesa, ir čia nepatogumai – dėl didelio gyventojų srauto deklaravimas internetu stringa.
Daugiau nei 4 tūkst. mokesčių mokėtojų sulauks VMI priminimų dėl laiku nepateiktų duomenų
Per Elektroninio deklaravimo sistemą (EDS) išsiųsta daugiau nei 4 tūkst. priminimų mokesčių mokėtojams, kurie iki vasario 15 d. nepateikė duomenų apie gyventojams išmokėtas A ir B klasės išmokas, informuoja Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI).
Taip pat VMI asmeniškai susisieks su trečiaisiais asmenimis, kurie iki nurodyto termino nedeklaravo gyventojų patirtų mokslo, draudimo ir kitų išlaidų.
„Šiais metais duomenis apie gyventojų pajamas ir išlaidas laiku pateikė daugiau nei 91 proc.
Vilnius per metus paaugo dar 10-ia tūkstančių gyventojų
Vilnius toliau auga ir išlieka viena labiausiai augančių sostinių Baltijos šalyse: per 2020 metus sostinėje gyvenamą vietą deklaravo dar 10 tūkst. naujų vilniečių. Palyginti su praėjusiais metais – pastaruosius keletą metų iš eilės sostinė sulaukdavo po 8 000 naujų deklaruotų gyventojų.
„Šiai tendencijai yra aiškios priežastys, ir mes kasmet tas priežastis stengiamės dar labiau sustiprinti.
Patikslinusiems deklaraciją gyventojams dar sugrįš apie 17 mln. eurų
Valstybinė mokesčių inspekcija informuoja, kad šiuo metu, daugiau kaip 717 tūkst. gyventojų, kurie laiku ir teisingai užpildė pajamų deklaraciją jau pervedė beveik 150 mln. eurų Gyventojų pajamų mokesčio permokų, rašoma VMI pranešime spaudai.
Apie 50 tūkst. gyventojų dar turės deklaraciją patikslinti.
Mokesčius deklaravo rekordinis skaičius žmonių: paaiškino, kas laukia to nepadariusių
2020 m. liepos 2 d., Vilnius. Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, kad šiemet pateikta daugiau nei 1,54 mln. gyventojų pajamų mokesčio (toliau – GPM) ir 101 tūkst. turto deklaracijų bei gauta apie 249 tūkst. prašymų skirti dalį pajamų mokesčio pasirinktam paramos gavėjui, rašoma pranešime spaudai.
Dauguma deklaravo savarankiškai, deklaravusių mokesčių permokas – rekordiškai daug.
Paskutinę dieną prieš permainas nusidriekė eilės: štai, kas keičiasi nuo liepos
Eilės šiomis dienomis ne tik „Regitroje", apgultis – ir didžiųjų miestų Mokesčių inspekcijos padaliniuose. Baigiasi terminas deklaruoti metų pajamas, tad žmonės grūdasi ir ten. Tačiau atėję gyventojai išeina nieko nepešę. Koronaviruso ekstremali padėtis nesibaigė, todėl Vilniuje aptarnaujami tik iš anksto užsirašę žmonės. O kas nespėjo, užeiti kviečiami tik po dviejų savaičių.
Aktualu daugeliui gyventojų: sumokėti „Sodrai“ lieka savaitė, kitaip – sankcijos
Iki liepos 1 d. privalu ne tik pateikti pajamų deklaracijas už praėjusius metus ir sumokėti gyventojų pajamų mokestį. Taip pat privalu sumokėti socialinio draudimo įmokas „Sodrai“. To nepadarius ir nepaprašius atidėti skolos mokėjimą, ji gali imtis sankcijų.
„Įprastai savarankiškai dirbantys gyventojai, kurie deklaruoja pajamas ir moka įmokas nuo deklaruotų pajamų, įmokas „Sodrai“ turi sumokėti iki deklaravimo termino pabaigos.
Stringa VMI deklaravimo sistema
Valstybinė mokesčių inspekcija informuoja, kad dėl techninių kliūčių elektroninė deklaravimo sistema veikia su trikdžiais.
Dėl šios priežasties yra apribotas fizinis klientų aptarnavimas VMI aptarnavimo padaliniuose. VMI specialistai apie laikinus nesklandumus asmeniškai informuoja gyventojus, rezervavusius laiką konsultacijoms, bei perkelia jų atvykimo laiką į kitą dieną.
VMI įspėja: deklaracijų atidėlioti neverta
Valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – VMI) informuoja, kad pajamas iš individualios veiklos už 2019 metus deklaravo daugiau nei 132 tūkst. gyventojų, tačiau pajamų deklaracijas iki liepos 1 dienos už minėtą laikotarpį dar turi pateikti dar tiek pat (50 proc.) savarankiškai dirbusių gyventojų.
Dėl sulaikytos siuntos pasipiktinusi klientė sulaukė atsakymo: „Taigi gausite vėliau, kas jums netinka?“
Medicininių kaukių siuntos laukusi moteris tikina – Lietuvos paštas savavališkai ją užlaikė, nes siunta nebuvo deklaruota, o paaiškinimo iš atsakingų asmenų taip ir nesulaukė. Visgi pašto atstovė aiškina, kad siunta nebuvo sulaikyta ir visi siuntiniai iš trečiųjų šalių turi būti deklaruojami.
Jurgita (vardas ir pavardė redakcijai žinomi) feisbuko paskyroje pasidalijo savo patirtimi: „Noriu paviešinti Lietuvos pašto deklaravimo skyriaus nekompetentingą darbą ir pasidalinti savo patirtimi.
Vyresni gyventojai baiminasi deklaruoti pajamas internetu ir sako, kad nėra kur skubėti
Jau prasidėjo visuotinis pajamų deklaravimas. Ir nepaisant to, kad dėl karantino Mokesčių inspekcijos skyriai uždaryti, kai kurie gyventojai vistiek traukia į juos, tikėdamiesi deklaracijas pateikti su konsultantų pagalba. Visgi bent kol kas to padaryti nepavyks ir arba teks išmokti deklaracijas pateikti internetu, arba laukti karantino pabaigos.
Vilnietis Vladislavas stoviniuoja prie užrakintų Mokesčių inspekcijos durų.
Jūratė Cvilikienė. Lietuviai pajamų deklaravimo neišnaudoja maksimaliai: gal metas keisti įpročius?
Deklaruodami pajamas lietuviai turi galimybę susigrąžinti iki 300 eurų per metus, tačiau jos pilnai neišnaudoja. „Swedbank“ Finansų instituto skaičiavimais, reali vidutinė gyventojų susigrąžinama lėšų dalis siekia kiek daugiau nei pusę šios sumos – apie 166 eurus. Šiandieninės aplinkybės mus verčia naujai persvarstyti savo finansinius įpročius – vienu iš jų gali tapti kruopštesnis deklaracijų pildymas, o kitu susigrąžintų lėšų panaudojimas tinkamiausiu būdu.
Gyventojų pajamų deklaravimas: kokias naujoves reikia žinoti
Valstybinė mokesčių inspekcija šią savaitę paskelbė startą pajamų deklaravimui ir šiemet čia gyventojų laukia naujovės. Kasmet į Mokesčių inspekciją deklaruoti pajamas plūstantys lietuviai šiemet dėl karantino kol kas turės apsieiti be tokios pagalbos – ir deklaruoti viską reiks patiems iš namų. Tiesa, dėl ypatingų karantino apribojimų deklaruoti pajamas žmonės turės daugiau laiko nei įprastai.
Svarbu žinoti: deklaravus pajamas teks susimokėti ir „Sodrai“
Savarankiškai dirbantys gyventojai jau gali deklaruoti 2019 metų pajamas Valstybinei mokesčių inspekcijai. Deklaravus pajamas gyventojams atsiranda ir prievolė sumokėti „Sodrai“ socialinio draudimo įmokas.
Dėl ekstremalios situacijos gyventojams, užsiimantiems savarankiška veikla, kyla daug klausimų apie įmokų mokėjimą „Sodrai“. Pateikiame informaciją, kurią svarbu žinoti kiekvienam, deklaruojančiam pajamas.
Naujas SAM reikalavimas: medikai turi deklaruoti, kokiose įstaigose dirba
Atsižvelgus į rizikas, kurias esant parodė infekcijos plitimo atvejai gydymo įstaigose, nuspręsta, kad visi medikai nuo šiol turės pateikti duomenis apie visas savo darbovietes – tiek privačias, tiek valstybines. Tokia naujovė niekaip neribos medikų darbo, tačiau įstaigų vadovams leis efektyviau įsivertinti rizikas ir grėsmes, užsikrėtimo atvejus, jų atsekamumą ir užkirs kelią kryžminiam užsikrėtimo plitimui.
VMI praneša, kad pajamų deklaravimas šiais metais vyks kitaip
Valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – VMI) informuoja, kad šiais metais pajamų deklaravimas vyks dviem etapais, rašoma pranešime žiniasklaidai.
– nuo balandžio 15 d., gyventojų pajamų deklaraciją Elektorinio deklaravimo sistemoje (EDS) jau galės pateikti gyventojai vykdantys individualią veiklą su verslo liudijimu ir pagal pažymą (apie 205 tūkst. gyventojų);
– po savaitės, balandžio 22 d., deklaravimas pagal VMI pateikiamus duomenis EDS prasidės visiems gyventojams.
Laikinai neveikia VMI elektroninio deklaravimo sistema, gyventojų aptarnavimas padaliniuose apribotas
Valstybinė mokesčių inspekcija prie LR finansų ministerijos (toliau – VMI) informuoja, kad dėl infrastruktūros sutrikimų, laikinai nepasiekiama elektroninio deklaravimo sistema (EDS), o gyventojų aptarnavimo padaliniuose šiuo metu priimami tik paslaugų užsakymai (pvz.: norint įsigyti verslo liudijimą, registruotis PVM mokėtoju ar pan.). Mokesčių informacijos centro specialistai telefonu 1882 teikia bendro pobūdžio informaciją mokesčių klausimais.
VMI perspėjimas gyventojams: iš užsienio gautos pajamos turi būti deklaruotos
Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) dar kartą primena gyventojams, kurie vis dar nedeklaravo 2018 m. gautų pajamų, apie jų pamirštą pareigą pateikti GPM308 deklaracijas. Pajamas už praėjusį mokestinį laikotarpį privalėjo deklaruoti 753 tūkst. gyventojų, iš jų, naujausiais duomenimis, deklaravo 677 tūkst. Kitų mokesčių administratorius kol kas kantriai laukia, ragindamas priminimais, – šiandien tokie priminimai pasieks dar per 11 tūkst.
Kaip išvengti mokesčių inspekcijos vizito po liepos 1 d.?
Mokesčių mokėtojai, iki mėnesio pabaigos savanoriškai pasinaudoję vienintele galimybe deklaruoti ir sumokėti pamirštus mokesčius be jokių baudų ir delspinigių sumažina savo šansus sulaukti VMI dėmesio, net ir tais atvejais, kai iš mokesčių administratoriaus yra buvo gauti pranešimai dėl PVM atotrūkio ar rizikos profilio.
VMI perspėjimas: sutriko sistemos veikla
Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (toliau – VMI) informuoja, jog dėl techninio gedimo antradienį neveikia VMI sistemos, gyventojai negali prisijungti prie Mano VMI ir Elektroninio deklaravimo sistemos (EDS). „Šiuo metu, dėl sutrikusios vidinių ir išorinių sistemų veiklos, galimybės aptarnauti gyventojus VMI padaliniuose nėra. VMI atsiprašo mokesčių mokėtojų už nepatogumus.
Paskubėkite: ketvirtadienis – paskutinė deklaravimo diena
Ketvirtadienis yra paskutinė diena, kai gyventojai gali deklaruoti 2018 metų pajamas. Naujausiais Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) duomenimis, už visus mokestinius laikotarpius jau gauta daugiau nei 1,3 mln. pajamų ir beveik 71 tūkst. turto deklaracijų, prašymų skirti dalį pajamų mokesčio paramai – apie 228 tūkst. Beveik 644 tūkst. gyventojų, kuriems VMI turi grąžinti GPM, bus grąžinta beveik 141 mln. eurų permokų, o dar apie 299 tūkst. žmonių turės sumokėti valstybei apie 160 mln.