Nors įprasta aptikti uždegimus ar net žaizdeles, tačiau rasti boružę dar neteko. Kolonoskopija − įprasta praktika, atliekama siekiant patikrinti, kas sukelia žarnyno sutrikimus, tokius kaip kraujavimas ar vidurių užkietėjimas, rašo dailystar.co.uk.
Šis neįtikėtinas atradimas buvo padarytas 2019 metais ir kaip „case study“ (atvejo tyrimas) įtrauktas į „American Journal of Gastroenterology“, pavadinus jį „Neįprastas boružės aptikimas, atliekant kolonoskopiją“, kurį pateikė Francis E. Dailey.
Ties gaubtinės žarnos viduriu buvo rasta boružė
Jame rašoma: „Atliekant 59 metų vyro, neturinčio gretutinių ligų, kolonoskopiją, ties gaubtinės žarnos viduriu buvo rasta boružė“. Pasak žurnalo, „ruošiant kolonoskopijai, vabalėlis galėjo išvengti skrandžio ir viršutinės plonosios žarnos virškinimo fermentų“.
Autorius pažymi, kad ruošiant pacientą apžiūrai, iš vakaro jam buvo duotas „vienas galonas polietilenglikolio“, kuris padeda išvalyti žarnyną prieš kolonoskopiją.
Neseniai Kinijoje vyras vos nenumirė po to, kai tikėdamasis išsigydyti vidurių užkietėjimą į įšeinąmąją angą įkišo 20 cm ilgio ungurį.
Vyras iš Xinghua, Rytų Kinijos Jiangsu provincijos, naudojo gerai žinomą, bet retai bandomą liaudies medicinos priemonę, kad palengvintų diskomfortą ir galėtų išsituštinti.
Remiantis pranešimais, jis įkišo ungurį į tiesiąją žarną, tačiau slidus ungurys sugebėjo patekti į pilvą. Manoma, kad ungurys perkando tiesiąją žarną ir taip pateko į pilvą.
Po operacijos gydytojas pasakė pacientui, kad šis galėjo mirti dėl storosios žarnos bakterijų, sukeliančių hemolizę, kai jos patenka į pilvo ertmę.
Gydytojui pavyko išimti ungurį dar gyvą ir besiraitantį.