Ankstų rytą kelyje Druskininkai–Varėna įvykusi avarija baigėsi mirtimi. 35-erių moters vairuojamas „Nissan Micra“ automobilis išvažiavo į priešpriešinę juostą ir kaktomuša susidūrė su vilkiku, kurį vairavo 40-ies metų vyras.
Moters vairuojamas automobilis po susidūrimo su vilkiku nuskriejo į griovį ir liko visiškai sumaitotas. Į įvykio vietą atvykę medikai smarkiai sužeistą moterį išvežė į ligoninę, tačiau jos gyvybės išgelbėti nepavyko – praėjus porai valandų po avarijos policija pranešė, kad moteris mirė.
Avarija įvyko slidžiame kelyje, sinoptikai nuo ankstaus ryto pranešinėjo, kad kelio danga Alytaus apskrityje yra ypač pavojinga, vyrauja plikledis.
Iškritus pirmam sniegui ir daliai šalies pasidengus plikledžiu prasidėjo ne tik automobilių avarijos.
Gydytojas: „Per daug skubam“
Panevėžio ligoninę nuo ankstaus ryto užplūdo žmonės. Priėmimo skyriuje rinkosi ant ledo paslydę ir smarkiai susitraumavę žmonės.
Daugelis šį rytą į gydymo įstaigą atvyko dėl lūžusių kojų ir blauzdikaulių, nutrūkusių kelio ar čiurnos raiščių. Žmonės skundėsi, kad lauke siaubingai slidu, esą neįmanoma saugiai išeiti net iš daugiabučio laiptinės.
„Paprasčiausiai nesaugiai pastačiau koją ir lūžo kaulas, net reikėjo operacijos, taip paprastai sutvarkyti negalėjo“, – tikino priimamajame gydytojų laukęs vyras.
„Atrodė, kad šaligatvis tik šlapias, bet, kai tik užlipau, tai iškart ir kritau“, – pasakojo traumuota moteris.
„Per daug skubam, gal taip sakyčiau. Reikėtų ne tik atsargiau vairuoti, bet ir vaikščioti tik iškritus sniegui“, – patarė paramedikas Vidmantas.
Labiausiai plikledis praūžė per Šiaurės Lietuvą, čia ypač slidūs šaligatviai ir keliai. Traumatologas pasakojo, kad nuo ryto Šiaulių Respublikinę ligoninę užplūdo nelaimėliai, smarkiai susižaloję ant ledo.
„Per dvi ar tris valandas matėm 14-15 pacientų. 90 procentų jų buvo sužaloti dėl paslydimų ir kritimų“, – tikino traumatologas Evaldas Kaulinis.
Pasidalino patarimais
Traumatologas pasakojo, kad į ligoninę žmonės vyko dėl galūnių lūžių, galvos traumų, stiprių krūtinės ląstos sumušimų.
Pavyzdžiui, Darius pasakojo, kad koją susilaužė darbe. Vyras sakė, kad sniegui atitirpus, o vėliau pašalus tapo labai slidu, nors ledo plika akimi ir nematė. Darius nerimauja ne dėl kojos, o dėl to, kad greitai negalės grįžti į darbą.
Traumatologas sakė, kad daugelio traumų, esant itin blogoms oro sąlygoms, galima būtų išvengti. Tačiau šiais patarimais pasinaudoja tik retas.
„Geriausias patarimas būtų įsigyti antbačius. Pigi investicija, kuri gali išsaugoti darbingumą ir sveikatą. Kainuoja keletą eurų. Pats turiu, savo šeimynai rekomenduoju dėvėti. Jie užsimauna ant batų, yra su specialiais spygliukais“, – teigė traumatologas.
O, jei antbačių žmonės neturi, gydytojai pataria, kaip galima išvengti rimtesnių traumų paprasčiausiai tinkamai krentant.
„Reikia kristi ant minkštų vietų. Jeigu turit užsidėję storą paltą, striukę, tai nėra labai didelio skirtumo, ant kurios minkštos vietos krisite. Tai gali būti žastas, klubas ar šlaunis“, – tvirtino skubiosios pagalbos gydytojas Andrius Černauskas.
Sinoptikai praneša, kad savaitgalį Lietuvoje vėl siautės žiemiški orai. Daugelyje rajonų pasnigs, naktį ir ryte vyraus plikledis.
Daugiau apie tai – aukščiau esančiame vaizdo įraše.