• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai informuoja, jog ši savaitė jau trečioji, kuomet šalyje stebimas sergamumo gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis pikas.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai informuoja, jog ši savaitė jau trečioji, kuomet šalyje stebimas sergamumo gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis pikas.

REKLAMA

Visoje Lietuvoje dėl gripo į ligoninę buvo paguldyta 219 asmenų. Sveikatos specialistai sako, jog šalyje mažėja tik sergančiųjų peršalimo ligomis skaičius. Gripo atvejų išlieka tiek pat. Dėl gripo komplikacijų jau užfiksuoti 5 mirties atvejai.

ULAC atstovų teigimu, Lietuvoje per 3 savaites dėl gripo į ligoninę paguldyta buvo 219 asmenų. Iš jų – 24 vaikai iki dvejų metų, 100 asmenų – 2-17 metų, kiti – suaugusieji. Ligoninėje gydytos 3 nėščiosios.

14 asmenų gydyti intensyviosios terapijos skyriuje. Daugiausiai ligoninėje gydytų asmenų buvo Kauno, Klaipėdos ir Vilniaus apskrityse. 2017-2018 m. gripo sezonu registruoti 4 mirties nuo gripo atvejai. Mirę asmenys vyresni nei 50 metų amžiaus.

REKLAMA
REKLAMA

Praėjusią savaitę dėl gripo epidemijos nedirbo 132 ugdymo įstaigos. Daugiausia jų nedirbo Kauno rajone – 23 iš 27. Alytuje pamokos nevyko 10 iš 17 mokyklų, Marijampolės savivaldybėje buvo uždarytos 7 iš 21 mokyklos.

REKLAMA

Kaune ugdymas dėl ligų sustabdytas 11 iš 66, o Vilniaus mieste – 19 iš 118 mokyklų.

Situacija geresnė Šiauliuose. Čia pamokos nevyksta tik 3 mokyklose, Panevėžyje ugdymas sustabdytas tik 1, o Klaipėdoje kol kas uždarytų mokyklų nėra.

Gripo pikas išlieka, sergančiųjų peršalimo ligomis - mažėja 

Sveikatos specialistai tikina, jog šalyje gripo pikas išlieka jau trečiąją savaitę ir sergamumo rodiklis šia liga nemažėja. Septintąją šių metų savaitę (2018 m. vasario 12-18 d.) bendras Lietuvos sergamumo gripu ir ūmiomis viršutinių takų kvėpavimo infekcijomis rodiklis buvo 139,0 atv./10 tūkst. gyventojų. 2017 m. tuo pačiu metu sergančiųjų buvo mažiau – 78,9 atv./10 tūkst. gyventojų.

REKLAMA
REKLAMA

Šiuo metu gripo epidemija paskelbta 32 šalies savivaldybėse: Kauno, Birštono, Alytaus, Klaipėdos, Panevėžio, Šiaulių, Vilniaus miesto savivaldybėse ir Prienų, Raseinių, Švenčionių, Kėdainių, Jonavos, Klaipėdos, Ukmergės, Lazdijų, Joniškio, Šilalės, Kazlų Rūdos, Šilutės, Ignalinos, Visagino, Marijampolės, Telšių, Jurbarko, Kauno, Akmenės, Šakių, Vilkaviškio, Mažeikių, Kretingos, Kaišiadorių, Kelmės rajono savivaldybėse.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Didžiausias sergamumas gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis fiksuojamas Telšiuose. Daug sergančiųjų Klaipėdoje bei Marijampolėje, mažiausiai – Utenoje.

Pacientų 2-3 kartus daugiau nei įprastai

Klaipėdos VšĮ Jūrininkų sveikatos priežiūros centro šeimos gydytoja Lolita Rapolienė sako, jog sergančiųjų skaičius uostamiestyje išlieka labai didelis.

REKLAMA

„Pacientų turime panašiai kaip ir praeitą savaitę, jaučiamas didžiulis sergamumas. Prieš kelias savaites vaikai labiau sirgo, o dabar tiek jie, tiek ir suaugusieji. Priėmimo skaičiai dar tikrai nemažėja, jei lygintume su ne epideminiu laikotarpiu, tai priimamų pacientų skaičius yra 2-3 kartus didesnis,“ - tv3.lt situaciją komentavo L. Rapolienė.

„Šiuo metu daug kreipiasi ir tų pacientų, kurie prieš kelias savaites tik lengvai slogavo ar jautė lengvą viršutinių kvėpavimo takų uždegimą. Dažnam tai komplikavosi į plaučių uždegimą, pūlinę anginą. Žinoma, daugumai pacientų nustatomas ir šį sezoną siaučiantis gripas,“ - aiškina šeimos gydytoja.

REKLAMA

Neskubėti pas gydytoją

Pajutus pirmuosius ligos simptomus, medikė ragina neskubėti pas šeimos gydytojus, o visų pirma jiems paskambinti.

„Visų pirma todėl, kad žmonės patys save labiau pasaugotų ir, žinoma, kitus. Galbūt pirmieji ligos simptomai nėra gripo, gal tai tik lengvas peršalimas. Telefonu, kiek įmanoma gydytojas išsiaiškins ir patars ką jums daryti: atvykti, ar skirs simptominį gydymą. Juk epidemijos metu nedarbingumo pažyma išduodama ir telefonu. Taip pat, labai norisi paprašyti sergančiųjų laikytis higienos, kad neužkrėstumėte savo artimųjų,“ - kalbėjo L. Rapolienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ir nors pajutus pirmuosius ligos simptomus gydytoja ragina neskubėti pas šeimos gydytojus, visgi primena, jog savigyda užsiimti taip pat nereikėtų.

„Būtinai paskambinkite gydytojui ir pasakykite kokius simptomus jaučiate. Tik neskubėkite gerti antibiotikų. Mes pastebime, kad dažnas vos pajutęs gerklės skausmą ar kosulį, išsigąsta, jog tai gali būti gripas ir kaip mat griebiasi antibiotikų, jei tik šių vaistų turi namuose. Tačiau taip daryti klaidinga. Jeigu gydytojas, telefonu išsiklausinėjęs, nustatys, kad tai viršutinių kvėpavimo takų uždegimas, tada pirmas 5 paras jums bus skirtas simptominis gydymas.

REKLAMA

Jokie antibiotikai neskiriami. Jeigu bus nustatytas gripas – pirmas 2 paras gydytojas jums skirs specifinį gydymą, o vėliau vertins jūsų būklę ir skirs atitinkamą gydymą. Tad žmonės tik pajutę pirmuosius ligos simptomus neturėtų suskubti vartoti jokių vaistų be gydytojo žinios,“ - pataria šeimos gydytoja L. Rapolienė.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų