„Esu užtikrintas, kad per ateinančias 2–3 dienas sugebėsime įvykdyti įpareigojimus – kaip būtų geriausia Graikijai ir taip pat euro zonai“, – A. Tsipras sakė Europos Parlamento nariams Strasbūre.
Graikijos lyderis, kurį vieni europarlamentarai sutiko švilpimu, o kiti – džiaugsmingais šūksniais, pridūrė: „Mūsų pasiūlymai dėl mūsų įsipareigojimų finansavimo ir mūsų skolų restruktūrizavimo netaps našta Europos mokesčių mokėtojams.“
Euro zonos lyderiai per antradienį surengtą nepaprastąjį viršūnių susitikimą susitarė leisti Graikijai iki ketvirtadienio pateikti naują reformų planą po to, kai graikų rinkėjai atmetė skolintojų reikalavimus referendume. Tuo tarpu sekmadienį vyksiantis visos ES viršūnių susitikimas buvo įvardytas kaip paskutinė galimybė sudaryti susitarimą dėl finansinės pagalbos Atėnams, kuris leistų Graikijai išlikti euro zonoje.
Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas anksčiau trečiadienį perspėjo Europos Parlamentą, kad nesugebėjimas susitarti „gali vesti į Graikijos bankrotą“ ir sukelti Europai naujų geopolitinių problemų.
A. Tsipras savo ruožtu paragino visas šalis vieningai stengtis išvengti „padalytos Europos“.
„Tai Europos problema, kuriai reikia europinio sprendinio... Neleiskime jai tapti padalyta Europa“, – pabrėžė jis.
Graikijos lyderis teigė, kad jo šalis, kuriai nuo 2010 metų buvo skirti du ES ir Tarptautinio valiutos fondo (TVF) finansinio gelbėjimo paketai, buvo tapusi „griežto taupymo laboratorija“ likusiai Europos daliai.
Graikija žada nuo kitos savaitės imtis pensijų ir mokesčių reformų mainais į paskolą
Graikija trečiadienį pažadėjo nuo ateinančios savaitės imtis vykdyti pensijų ir mokesčių reformas, kaip reikalauja jos skolintojai, mainais į trejų metų trukmės sutartį dėl skolinimosi iš euro zonos, kad šalies finansų sistema atitoltų nuo griūties slenksčio.
„Siūlome nedelsiant imtis vykdyti virtinę priemonių jau nuo ateinančios savaitės pradžios, įskaitant su mokesčių reforma susijusias priemones (ir) su pensijomis susijusias priemones“, jeigu bus susitarta dėl skolinimosi iš Europos stabilumo mechanizmo (ESM) fondų, sakoma Finansų ministerijos laiške šiai euro zonos finansinio stabilumo institucijai.
Graikijos finansinių įsipareigojimų nesilaikymas Prancūzijai gali kainuoti 65 mlrd. eurų
Graikijos finansinių įsipareigojimų nesilaikymas Prancūzijai kainuos maždaug 65 mlrd. eurų, trečiadienį pareiškė Prancūzijos Senato finansų komiteto vadovas.
„Mūsų šalies nuostoliai dėl galimo Graikijos finansinių įsipareigojimų nevykdymo sudarys maždaug 65 mlrd. eurų, – kur kas daugiau nei paprastai nurodoma 40 mlrd. eurų suma“, – sakoma senatoriaus Alberico de Montgolfier pareiškime.
Graikija turi „paskutinę galimybę“ pasiekti susitarimą, sako Tuskas
Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas trečiadienį perspėjo, kad Graikija ir jos Europos partnerės dabar turi paskutinę galimybę susitarti dėl pagalbos, nes to reikia, kad skolų slegiami Atėnai liktų euro zonoje.
„Be vienybės Graikijos klausimu po keturių dienų mes atsibusime kitokioje Europoje, tai tikrų tikriausiai yra paskutinis raginimas Graikijai ir mums, mūsų paskutinė galimybė“, – sakė D. Tuskas Europos Parlamente Strasbūre, kuriame anksčiau graikų premjeras Alexis Tsipras po daugelį mėnesių trukusių bevaisių derybų pagaliau pažadėjo pateikti „įtikinamus“ reformų planus.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.