• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Tas nemalonus ir deginantis jausmas, sukeliantis norą itin dažnai vaikščioti į tualetą. Būtent tai yra vienas dažniausių šlapimo takų infekcijos požymių.

225

Tas nemalonus ir deginantis jausmas, sukeliantis norą itin dažnai vaikščioti į tualetą. Būtent tai yra vienas dažniausių šlapimo takų infekcijos požymių.

REKLAMA

Šis sutrikimas diagnozuojamas bakterijoms šlapimtakiuose arba šlapimo pūslėje sukėlus infekciją. Maždaug 40% - 60% visų moterų teko susidurti su šia nepatogia liga, ir net ketvirtadaliui jų šlapimo takų infekcija vis pasikartoja, rašo portalas womenshealthmag.com.

Kodėl ši infekcija dažniau diagnozuojama moterims, nei vyrams? Damų šlaplė yra gerokai trumpesnė, todėl bakterijoms, esančioms tiesiojoje žarnoje, lengviau į ją patekti ir sukelti dirginimą.

Apart to, jog šlapimo takų infekcija sukelia išties nemalonius pojūčius, iškyla klausimas – ar, jei tik yra noras, ja sergant galima mylėtis?

REKLAMA
REKLAMA

Ar seksas gali pabloginti situaciją?

Čikagos ginekologijos instituto įkūrėja Nicole Williams sergančioms šlapimo takų infekcija seksą rekomenduoja kuriam laikui pamiršti.

REKLAMA

„Užsiimdamos seksu galite sau tik dar labiau pakenkti, kadangi jo metu infekciją sukėlusios bakterijos gali išplisti į kitas vietas“, - teigė N.Williams.

Be to, seksas gali būti ne toks malonus ir sukelti skausmą.

„Šlapimo pūslė yra virš makšties, todėl bet koks daromas spaudimas gali būti labai skausmingas“, - tęsė ji.

Ar šlapimo takų infekcija galima užkrėsti partnerį?

Į šį klausimą atsakymas yra neigiamas. Šlapimo takų infekcija – neužkrečiama, be to, ji dažnai supainiojama su lytiškai plintančiomis ligomis, pasižyminčiomis panašiais simptomais.

REKLAMA
REKLAMA

Kaip žinoma, lytiškai plintančios ligos partneriui perduodamos sekso metu, todėl, kuomet vienas mano, jog savo antrąją pusę užkrėtė šlapimo takų infekcija, vėliau gali paaiškėti, jog liga yra visai kitokio pobūdžio – klamidija ar gonorėja.

Kada galima vėl užsiimti seksu?

Iš pradžių reikėtų pasirūpinti šlapimo takų infekcijos gydymu. Priklausomai nuo tyrimų rezultatų, gydytojas jums gali paskirti antibiotikus. Baigus jų kursą ir išnykus simptomams vėl galima mylėtis. Dažniausiai šlapimo takų infekcijos gydymo kursas trunka 1 savaitę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Taigi, jei baigus gydymo antibiotikais kursą jus vis tiek kamuoja įprasti šlapimo takų infekcijos simptomai, tai reiškia, jog ligą sukeliančios bakterijos dar neišnaikintos ir nuo lytinių santykių reikėtų susilaikyti.

Kaip to išvengti?

Visų pirma reikėtų atminti, jog po analinio sekso nereikėtų iškart užsiimti vaginaliniu. Taip pat paprašykite partnerio, kad mylintis jis bent kuriam laikui susilaikytų nepalietęs analinės zonos, nes taip gali lengvai išplisti nemalonius pojūčius sukeliančios bakterijos.

REKLAMA

Tikriausiai esate girdėję, kad norint atsikratyti bakterijomis, po sekso reikėtų nusišlapinti. Tiesa, nėra įrodyta, kad šis metodas sumažina šlapimo takų infekcijos riziką.

Jei anksčiau jums buvo diagnozuota ši infekcija, su savo ginekologu pasikalbėkite apie spanguolių ekstrakto tabletes, neleidžiančias E.coli bakterijoms, sukeliančioms šlapimo takų infekciją, prikibti prie šlapimo pūslės sienelių.

Tačiau svarbiausia yra neignoruoti bet kokių įtarimą keliančių simptomų, laiku kreiptis į gydytoją ir laikytis visų jo nurodymų, kuriuos įgyvendinus vėl galėsite mėgautis seksu.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų