Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
× Pranešti klaidą
SIŲSTI

Noriu sužinot,kodėl Lietuva nenori pradėt daugiabučių namų renovacijos nuo daliklinės šildymo sistemos įdiegimo,taip kaip yra Lenkijoje.Būtų pigiau ir naudingiau.
KODĖL KUBILIUS NEMYLI LIETUVIŲ ?
KODĖL KUBILIUS NEMYLI LIETUVIŲ ?
„Šiuo metu daliklinė (radiatorių reguliavimo) sistema veikia visuose Lenkijos daugiabučiuose. Žmonės tapo suinteresuoti taupyti energiją — jos suvartojimas įdiegus daliklinę sistemą ir renovavus daugiabučius sumažėjo iki trijų kartų“

Visi Lenkijos daugiabučių namų gyventojai moka renovacijos mokestį, kuris sudaro 65 grašius (apie 60 centų) už 1 kvadratinį metrą. „Šį mokestį moka tiek senuose, tiek ir naujuose namuose gyvenantys butų savininkai, kurių butus ateityje taip pat reikės renovuoti,“ — teigė J.D.Kimera. Visų pirma renovuojami prasčiausios būklės daugiabučiai namai. „Remiantis įvairiais tyrimais nustatyta, kad daugiausia šilumos energijos iššvaistoma pro galines sienas ir stogus. Būtent nuo šių dalių ir pradedama namų renovacija“, — sakė J.D.Kimera.

Lenkijoje taip pat privalomai buvo diegiama daliklinė sistema, leidžianti kiekvienam buto savininkui asmeniškai reguliuoti šilumos intensyvumą. „Šiuo metu daliklinė sistema veikia visuose Lenkijos daugiabučiuose. Žmonės tapo suinteresuoti taupyti energiją — jos suvartojimas įdiegus daliklinę sistemą ir renovavus daugiabučius sumažėjo iki trijų kartų“, — teigė J.D.Kimera. Anot specialisto, lenkų mokamas renovacijos mokestis (apie 40 zlotų, arba apie 35 Lt per mėnesį) yra nepalyginamai mažesnis nei sumos, kurias Lenkijos piliečiai sutaupo nereikalingai nešvaistydami šiluminės energijos.

S.Juodkos teigimu, „Litesko“ jau ne vienerius metus siūlo Lietuvos gyventojams įsirengti daliklinę sistemą, kryptingai investuoja į šilumos ūkio modernizaciją.


Bendrovės „TNS Gallup“ atliktos reprezentatyvios apklausos duomenimis, 79 proc. centralizuotai besišildančių vilniečių, pirkdami naują butą, pirmenybę teiktų centralizuotai individualaus šildymo reguliavimo sistemai.
musu renovavimai kaip visada prasideda ne nuo to galo.
Pirmiausia reiketu ne namus apshiltint o shilumines trasas sutvarkyt, kad vidury ziemos nezhaliuotu pievutes, kur tos trasos praeina - stai ten ir yra didziausias energijos svaistymas.
Kitas etapas - renovuojamam name is esmes perprojektuoti shildymo sistema, kad zmogus galetu pats reguliuotis, kiek jis nori shildytis, kaip kad dabar yra naujos statybos bustuose.
Na ir treciasis etapas, tai pastatu fasadu ir stogu shiltinimas bei langu keitimas.

krutiaks tas kuodis ir nebe pirma karta. gal kartu su cilinsku i prezidentus kadu taikys?
kaip patogu sumaut ant vieno kurpaliaus
kaip patogu sumaut ant vieno kurpaliaus
Cha cha. Kaip čia visus mauna ant vieno kurpaliaus. O kiek tūkstančių mokės 60 kv. m. buto savininkas 10-ties butų sename name? Tokios detalės sąmoningai apienamos, nes nenorima gasdinti žmonių. Bet jei 10-ties butų namo renovacija atseis kelis milijonus, tai kiekvienas butas mokės po kelis šimtus tūkstančių. Dar pridėkit palūkanas. O valstybė kompensuos tuos kelis šimtus tūkstančių šeimai, jei jie turi teisę į šildymo kompensaciją? Tuomet visuomenėje kils skandalas, jei tokiomis sumomis pradės kompensuoti.
REKLAMA
REKLAMA

Skaitomiausios naujienos




Į viršų