• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nuo rugsėjo daugiau vaikų iš atokesnių vietovių į mokyklą galės keliauti geltonaisiais autobusiukais. Tačiau savivaldybės skundžiasi, kad autobusiukai mokinių vežiojimo problemos neišsprendžia.

REKLAMA
REKLAMA

Ketvirtadienio popietę Daukanto aikštėje, prie Prezidentūros, išsirikiuos 30 naujų mokyklinių autobusų. Juos savivaldybėms simboliškai perduos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus bei švietimo ir mokslo ministrė Roma Žakaitienė, praneša Lietuvos radijas.

REKLAMA

Šiemet iš viso maždaug už 6 mln. litų nupirkti 46 nauji autobusai, tačiau dalis jų savivaldybes pasieks vėliau.

Geltonaisiais autobusais mokiniai taip pat keliauja į ekskursijas, vežami į konkursus ir sporto varžybas.

Iš viso Lietuvos keliais šiais mokslo metais važinės beveik 400 mokyklinių autobusų, kuriais savivaldybės aprūpinamos nuo 2000 metų.

REKLAMA
REKLAMA

Tuo metu „Lietuvos žinios“ ketvirtadienį rašo, jog gyvenimas parodė, kad vos devyniolikos vietų geltonieji autobusiukai, skirti mokiniams pavėžėti, yra gerokai per maži, o jų eksploatavimas – neracionalus.

„Kaip dovanotam arkliui į dantis, taip dovanotam geltonajam autobusiukui į sėdynių skaičių nežiūrima“, – liūdnai juokavo Rokiškio rajono savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjas Zigmas Mackevičius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vedėjas pabrėžė, jog šie mokiniams vežioti skirti autobusiukai yra gerokai per mažai, todėl neatitinka savo paskirties.

„Kad surinktų visus mokinius, geltonieji autobusiukai privalo nustatytu maršrutu pervažiuoti po du tris kartus. Tad pirmuoju reisu į mokyklas atvežti mokiniai pamokų pradžios privalo laukti valandą ir ilgiau. Tiek pat tenka laukti ir pasibaigus pamokoms. Tačiau tai tik dalis bėdos“, – „Lietuvos žinioms“ teigė Z. Mackevičius.

REKLAMA

Švietimo skyriaus vedėjo teigimu, iki šešių kartų per dieną tuo pačiu maršrutu važinėjantys geltonieji autobusai sunaudoja neracionaliai daug degalų. Tuo metu didesniam autobusui, kad surinktų, o po to išvežiotų namo vaikus, užtektų viso labo dviejų reisų.

Z. Mackevičius nurodė dar vieną bėdą, su kuria susiduria ir geltonųjų autobusų vairuotojai, ir jų keleiviai. Norėdami greičiau nuvažiuoti į mokyklą, o po to namo grįžti mokiniai vairuotojų nuolat prašo nusižengti kelių eismo taisyklėms ir juos įsodinti nepaisant to, kad visos vietos autobuse jau užimtos.

REKLAMA

„Žinau, kad neatsigindami vaikų maldavimų vairuotojai ant vienos sėdynės sodina po kelis mokinius, o to daryti jie šiukštu neturėtų. Gerai, kad kol kas neatsitiko jokios nelaimės. Tačiau jei įvyktų avarija, vairuotojams už kelių eismo taisyklių pažeidimus kalėjimo, ko gero, nepavyktų išvengti“, – nerimavo skyriaus vedėjas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kad mokinius vežiojantys autobusiukai turėtų būti talpesni, mano ir Pasvalio rajono Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Kazys Polekas. Jo teigimu, geltonieji autobusiukai Pasvalio rajone mokinių vežiojimo problemos neišsprendžia.

Transportą, skirtą vežioti mokiniams, tenka samdytis iš autobusų parko. Be to, dėl vieno vaiko pavėžėjimo sutartis sudaryta su jo tėvu. Šešis kilometrus sūnų į mokyklą vežantis vyriškis už tai gauna pinigų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų