Nors prie šventės organizavimo šiemet po pertraukos tradiciškai prisidėjo ir socialdemokratų partija, naują partiją subūrę Gedimino Kirkilo vedami socdarbiečiai liko už borto. Jie čia nebuvo kviesti.
„Vidutinis atlyginimas, kuris yra dabar Europoje apie pusantro tūkstančio, kai kuriose šalyse du tūkstančiai. Būtent toks pats atlyginimas turėtų būti ir Lietuvoje. Kadangi Lietuva jau ganėtinai ilgai yra Europos sąjungos šalis“, – sakė profsąjungų atstovas Artūras Černiauskas.
Skambant muzikai sostinėje, Kudirkos aikštėje Lietuvos profsąjungos mini tarptautinę darbo dieną. Čia susirinko šimtai žmonių, dauguma čia atėjo su šeimomis smagiai praleisti laisvos dienos ir pasišildyti neįprastai karštoje pavasario saulėje, tačiau renginį organizuojančios profsąjungos taip pat siekia atkreipti valdžios dėmesį į atlyginimus, kurie esą nuo europietiškų vis dar atsilieka kelis kartus.
Šiemet renginio dalyviai ir organizatoriai atsisakė eisenos. Anot socialdemokratų lyderio Gintauto Palucko, procesija – nereikalingas sovietmečio simbolis.
Nors socialdemokratai renginio dalis, buvusių partijos senbuvių, atskilusių socdarbiečių čia nematome, jie nebuvo kviesti. Naują politinę jėgą buriantis, buvęs socialdemokratas Gediminas Kirkilas šio dalyko nesureikšmina. Jis tikisi, kad jo naujoji partija prisidės prie renginio jau kitais metais. Tiesa, profsąjungos ir buvę bendražygiai negarantuoja, kad socdarbiečius priims.
Tarptautinė darbo diena pasaulyje pradėta švęsti, daugiau nei prieš šimtmetį. Ši diena ypač aktyviai buvo minima sovietmečiu, todėl atgavus nepriklausomybę politikai jos atsisakė. Vėliau nuspręsta Gegužės 1-ąją vėl įtraukti į švenčių sąrašą.
Plačiau apie tai TV3 reportaže