Sveikatos priežiūros specialistai kol kas nerekomenduoja skiepytis kitomis vakcinomis, gavus „Johnson & Johnson“ ar bet kokį kitą skiepą, o du ekspertai netgi ragina palaukti daugiau duomenų.
Visgi Kanados Saskačevano universiteto virusologė Angella Rasmussen savo „Twitter“ paskyroje teigė pasiskiepijusi papildoma „Pfizer“ doze, norėdama pagerinti apsaugą, kurią įgavo balandžio mėnesį pasiskiepijusi „Johnson & Johnson“ vakcina, praneša „Business Insider“.
A. Rasmussen sakė, kad Delta atmainos plitimas Jungtinėje Karalystėje, kur daugiau nei 95 proc. naujų susirgimų yra sukeliami šios atmainos, parodė, jog yra būtina paskiepyti kuo didesnį žmonių skaičių.
Jos teigimu, vis dar nežinoma ar papildoma vakcinos dozė po „Johnson & Johnson“ skiepo padidina apsaugą nuo šių atmainų. Jokių rekomendacijų neturi nei Jungtinių Amerikos Valstijų maisto ir vaistų administracija (FDA), nei Ligų kontrolės ir prevencijos centras (CDC). Tačiau specialistė mano, kad tai tikriausiai suveiks, nes tokie pastiprinimai yra veiksmingi pasiskiepijus beveik bet kokia kita naudojama vakcina.
Ji sakė: „Mums nederėtų laukti, kad galėtume paskelbti rekomendacijas.“
A. Rasmussen ragino žmones, pasiskiepijusius „Johnson & Johnson“ vakcina, ypatingai tuos, kurie gyvena bendruomenėse, kur pasiskiepijusių gyventojų skaičius yra nedidelis, pasikalbėti su savo gydytoju dėl papildomos dozės.
Dr. Anthony‘is Faucis, prezidento Joe Bideno vyriausiasis patarėjas sveikatos klausimais, sakė, kad Delta atmaina JAV sukelia daugiau nei 20 proc. naujų susirgimų, todėl yra „didžiausias iššūkis“ tautos pastangoms išnaikinti Covid-19.
Kol kas nėra duomenų, koks yra „Johnson & Johnson“ efektyvumas prieš Delta atmainą. CDC duomenimis, šią vienos dozės vakciną jau yra gavę daugiau nei 9 milijonai amerikiečių.
Jasonas Gallagheris, Infekcinių ligų profesorius Temple universiteto farmacijos mokykloje, „Reuters“ sakė, kad jis „Johnson & Johnson“ vakcina pasiskiepijo lapkričio mėnesį, klinikinio tyrimo metu, tačiau neseniai jis gavo ir „Pfizer“-„BioNTech“ skiepo nuo koronaviruso dozę.
J. Gallagheris teigė, kad jis buvo sunerimęs dėl duomenų, jog viena arba „Pfizer“, arba „AstraZeneca“ vakcinos dozė turi vos 33 proc. apsaugą nuo Delta atmainos sukeltos koronaviruso infekcijos su simptomais. „Taigi ėmiausi veiksmų“, – sakė ekspertas.
Profesorius Peteris Hotezas, Bayloro medicinos koledžo nacionalinės tropinės medicinos mokyklos dekanas, „Twitter“ teigė, kad antroji „Johnson & Johnson“ arba papildoma „Pfizer“ ar „Moderna“ vakcinų dozė galimai suteiktų geresnę apsaugą nuo naujų atmainų. „Tačiau mums reikia duomenų ir CDC-FDA nurodymų“, – pridūrė jis.
Dr. Johnas Beigelis, JAV Nacionalinio alergijos ir infekcinių ligų instituto klinikinių tyrimų vadovo padėjėjas, pirmadienį „Reuters“ sakė, kad gavusiems „Johnson & Johnson“ vakciną vertėtų palaukti daugiau informacijos.