Siūlymus didinti Seimo narių algas dabartinėmis sąlygomis Premjeras Andrius Kubilius vertina skeptiškai.
„Palaukime, kol iš tikrųjų galėsime konstatuoti, kad globalios krizės poveikis mūsų ekonomikai ir finansams yra tikrai pasibaigęs. Kol deficitas yra 5 proc. bendrojo vidaus produkto, tai yra per 5 mlrd. litų, tikrai nematau jokių galimybių nei ministrams, nei Seimo nariams galvoti ir kalbėti apie atlyginimų didinimą“, – sakė A. Kubilius.
Naujojo Seimo narių veiklos garantijų įstatymo projektą rengusios darbo grupės nariai išreiškė nuomonę, kad Seimo narių atlyginimai turėtų didėti.
„Tas atlyginimas iš tikrųjų turi atitikti Seimo nario statusą. Suprantu, kad ši idėja negali būti populiari, bet vieną kartą reikia suvokti, kad daugybė garbingų profesionalų, kurie galėtų padaryti nemažai gero valstybei, neina į Seimą ir dėl to, kad jie būtų čia gerokai suvaržyti, o atlyginimas būtų labai nedidelis“, – sakė darbo grupėje dirbęs Egidijus Kūris.
Seimo Etikos ir procedūrų komisijos pirmininko Algimanto Salamakino asmenine nuomone, jeigu Seimo nariams nebūtų sumažinti atlyginimai, „tai atlyginimas buvo normalus, bet čia sprendžia kiekvienas atskirai“. „Pritarčiau gerbiamiems profesoriams, kad tas atlyginimas turi būti normalus, kad tikrai nebūtų labai mažas“, – sakė A. Salamakinas.
Politiką šokiruoja tai, kad priimamas į kokią nors valstybės įmonę darbuotojas kartais gauna 5–6 kartus didesnį atlyginimą nei Seimo narys.
A. Salamakinas Seimo posėdžių sekretoriate įregistravo darbo grupės parengtą Seimo narių veiklos garantijų įstatymo projektą.
Šiuo projektu siekiama įgyvendinti Konstitucinio Teismo 2004 m. liepos 1 d. nutarimą ir atskiru įstatymu nustatyti Seimo narių pareigas, teises ir garantijas.
Įstatymo nuostatas siūloma taikyti naujai išrinkto Seimo nariams susirinkus į pirmąjį posėdį.
A. Salamakinas tikisi, kad įstatymo projektas bus priimtas rudens Seimo sesijoje.