„Prezidentės pranešimas yra stiprus ir taiklus, nes kai kurie momentai yra labai taikliai pagauti, pirmiausia, kad demokratijos suteikta galia negalima piktnaudžiauti negerbiant laisvosios visuomenės pažiūrų ir poreikių. Plačiąja prasme - tiek kalbant tiek apie alkoholio ribojimus, tiek apie universitetų imperatyvų jungimą „nuleidžiant“ iš viršaus ir nesitariant su akademinėmis bendruomenėmis“, - BNS teigė G.Paluckas.
Anot jo, pirmieji koalicijos metai suteikia galimybę taisyti daug dalykų ir primena siūlęs pagerinti darbo kokybę visus Vyriausybės planus pirmiausia aptariant koalicijoje ir sulaukti politinio palaikymo, „o ne kelti chaosą“.
Neseniai tapęs naujuoju socialdemokratų vadovu G.Paluckas teigiamai įvertino ir D.Grybauskaitės pastabą, jog pasikeitusios partijų vadovybės „kėlė sėkmingesnio ir saugesnio gyvenimo lūkestį“, taip pat suteikė vilties didesniam skaidrumui.
„Nudžiugino, kad prezidentė įvardijo, kad partijos, persitvarkiusios, atsikračiusios korupcijos ir nomenklatūros šleifo vis tiktai yra demokratijos stuburas, nes įvairūs populistiniai, vienadieniai ar vienmečiai dariniai, augantys nuolat, atvirkščiai - mažina valstybės valdymo kompetenciją ir profesionalumą. Tai - didžiulė užduotis ir partijoms, suformuota prezidentės pranešime, sparčiau eiti permainų keliu, kad būtų užtikrinti sklandūs, pasverti ir produktyvūs pokyčiai, taip laukti mūsų valstybėje“, - teigė G.Paluckas
Prezidentė metiname pranešime išsakė kritikos dėl valdančiųjų politinės atsakomybės stokos priimant Darbo kodekso pakeitimus permetant atsakomybę Trišalei tarybai, taip pat dėl švietimo reformos neapibrėžtumo ir chaoso sakydama, kad tai „panašu į reformos imitaciją“.
Ji sakė, kad su besikeičiančiomis kartomis partijose siejamas ir „kokybinio atsinaujinimo lūkestis“, tačiau kritikavo ir tradicinių partijų atsakomybės ir atskaitomybės nebuvimą, kuri leidžia suvešėti populistinėms jėgoms.