„Europos politinės partijos turi ypatingą užduotį prieš artėjančius Europos Parlamento rinkimus – užverbuoti kuo daugiau Europos Sąjungos (ES) piliečių, kad šie įsitrauktų į priešrinkimines diskusijas ir aktyviai balsuotų pačiuose rinkimuose“, – tvirtina Seimo Pirmininko pavaduotojas ir Europos reikalų komiteto pirmininkas Gediminas Kirkilas, reaguodamas į jubiliejiniame Sąjungos reikalų parlamentinių komitetų konferencijos (COSAC) 50-ajame posėdyje vykusią diskusiją apie 2014 m. Europos Parlamento rinkimus kaip platformą diskusijai su piliečiais dėl ES ateities.
Pasak G. Kirkilo, „Europos Parlamento rinkimai 2014 metais bus ypatingi, nes Europos Parlamentas per tuos kelerius metus nuo praėjusių rinkimų 2009-ųjų birželį turėjo galimybių praktiškai įtvirtinti savo padidintas galias, kurias jam garantavo Lisabonos sutartis, įsigaliojusi tų pačių metų gruodį. ES piliečiai jau turėjo tai pajusti, ypač diskusijose dėl ES ilgalaikės 2014–2020 m. finansinės perspektyvos. Tai, tikiuosi, turėtų juos paskatinti ypač atsakingai pažvelgti į savo pilietinę teisę balsuoti“.
„Tuo tarpu bendradarbiavimas ir kartu vykstanti konkurencija tarp nacionalinių parlamentų ir Europos Parlamento ES reikalų svarstyme ir sprendimų priėmime turėtų įtikinti piliečius ateiti prie balsadėžių 2014 kitais metais. Tačiau politinės partijos privalo čia padaryti savo namų darbus, kad piliečiai kuo geriau įsisąmonintų, jog tai, ką jie išrenka į Europos Parlamentą ir į savo šalies parlamentą, turi reikšmės, kokie sprendimai bus priimami ES ir kaip jie paveiks jų kasdienį gyvenimą“ – teigia jis.