Buvęs darbo partijos vidaus reikalų ministras, o taip pat ir Nacionalinės žemės tarnybos vadovės patarėjas Gintaras Furmanavičius į teismą ateina lydimas advokato. Išklausyti teismo verdikto atvyko ir teisiamas teisininkas Sigitas Živoltas.
Bylos duomenimis, G. Furmanavičius susitarė paimti 20 tūkstančių eurų kyšį iš Živolto. Už šią pinigų sumą G. Furmanavičius bandė paveikti Nacionalinės Žemės tarnybos darbuotojus, kad šie leistų Vilniuje suformuoti žemės sklypą ir dalį vasltybinės žemės, kurioje stovi per sprogimą nuniokota pirtis, prijungti prie įmonės sklypo. Čia jau buvo planuojama statyti administracinius ir gyvenamuosius pastatus.
G. Furmanavičius tikina, kad telefoniniuose įrašuose minimi 20 tūkstančių eurų tėra paskola.
„Ne, mes dėl kyšio nesitarėme. Pas mus buvo sena 2013 metų sutartis, kurios suma buvo minima visą laiką. Čia kur minimi tie 20 tūkstančių. Čia yra paskolos sutartis 2013 metų, kur pridėta prie bylos“, – sako G. Furmanavičius.
Dar 2015 metų rudenį G. Furmanavičius viename Vilniaus restorane susitiko su teisininku Sigitu Živoltu ir susitarė paimti pusę kyšio – 10 tūkstančių eurų. Likusi dalis pinigų turėjo būti paimta jau priėmus sprendimą dėl žemės sklypo prijungimo. Živoltas, teisėsaugos teigimu, siekė gauti 80 tūkstančių eurų kyšį. Bylos duomenimis, iš viso iš savivaldybės įmonės ,,Start Vilnius” atstovų reikalauta 100 tūkstančių eurų kyšio, kad Subačiaus gatvėje būtų leista suformuoti žemės sklypą.
Byloje buvo išklausyti net trijų valandų trukmės telefoniniai pokalbiai, kuriuose, pasak teisėjo, kalbėta ir apie sklypą Subačiaus gatvėje, ir apie 20 tūkstančių eurų sumą.
Tačiau advokatas Stanislovas Liutkevičius tvirtina, neva dalis įrašų buvo padaryti neteisėtai.
„Mūsų viena iš versijų buvo, kad pokalbiai buvo neteisėtai padaryti. Dalis tų pokalbių buvo neteisėti, kadangi Šiaulių apygardos teismo nutartimi buvo leista daryti bendro pobūdžio pasiklausymą, taikyti ne specialiąsias priemones, o technines. O tai yra esminis skirtumas“, – kalbėjo advokatas Stanislovas Liutkevičius.
Teismas G. Furmanavičiui dėl prekybos poveikiu skyrė 3 metų laisvės atėmimo bausmę, ją atidedant dvejiems metams. Kaltu pripažintas ir teisininkas Sigitas Živoltas, jam skirta ketverių metų laisvės atėmimo bausmė, jos vykdymą atidedant trejiems metams. Abiems nuteistiesiems byloje paskirtas įsipareigojimas neišvykti iš gyvenamosios vietos ilgiau nei savaitei, taip pat sumokėti po 750 eurų į Nukentėjusių nuo Nusikaltimų asmenų fondą. Tokį teismo sprendimą žadama skųsti.
„Aš gerbiu teismo sprendimą, nevertinsiu tikėtas ar netikėtas sprendimas. Mes pasitarsime su advokatu, įvertinsime visas aplinkybes ir išnaudosime visas procesines galimybes sprendimą skųsti“, – pasakoja G. Furmanavičius.
Darbo partijos atstovą, buvusį vidaus reikalų ministrą G. Furmanavičių patarėju pasirinko buvusi Nacionalinės žemės tarnybos vadovė Daiva Gineikaitė. Ji iš pareigų pasitraukė po skandalo, kai paaiškėjo, jog vairavo girta ir dar bandė tai nuslėpti. Furmanavičius ėjo ir vidaus reikalų ministro pareigas socialdemokrato Algirdo Brazausko Vyriausybėje.
Daugiau naujienų stebėkite TV3 žiniose: