Floridos upė vadinama lamantinų namais – didžiulė galybė jų čia neršia.
Būriai žmonių čia traukia pažiūrėti į putliuosius, mieluosius lamantinus, galinčius sverti ir gerokai virš tonos. Tad ne veltui šie milžinai vadinami jūros karvėmis. Tuo pačiu jie yra labai draugiški ir nebijo žmonių. Ir nors jų vien Floridoje gyvena maždaug 6000, kasmet lamantinų drastiškai mažėja. Vien pernai jų išmirė arti tūkstančio.
„Per pastaruosius metus drastiškai sumažėjo jūros žolės tiek rytinėje, tiek vakarinėje pakrantėje. Bet dar drastiškiau rytinėje Floridos pakrantėje“, – teigia biologė Jessica Mailliez.
O nykstant jūros žolėms, lamantinai nebeturi, ką valgyti ir tiesiog miršta badu. Šių žolių mažėja dėl nuotekų, žmonių ir gyvūnų atliekų, patenkančių į vandens telkinius. Tačiau mielieji lamantinai susiduria ir su kitomis grėsmėmis – dažnai žmonės juos sužeidžia plaukiodami įvairiausiomis motorinėmis vandens transporto priemonėmis.
Be kita ko, lamantinai ir labai lėtai dauginasi – jauniklį atsiveda rečiau nei kas du metus. Tad dabar biologai stengiasi užauginti kuo daugiau jūros žolės, kad bent iš bado jie nemirtų ir populiacija taip greitai nemažėtų. Pasaulyje jų gali būti likę mažiau nei 15 tūkstančių, tačiau tikslios statistikos nėra.
Beje, jūros karvėmis vadinami žinduoliai apipinti ir juokingomis istorijomis. Keliautojas Kristupas Kolumbas lamantinus pirmąkart išvydo XV amžiaus pabaigoje – prie dabartinės Dominikos respublikos krantų. Ir juos palaikė undinėmis. Savo dienoraštyje jis tuomet parašė, kad visos istorijos apie undinių grožį tėra mitas, mat jam jos išvis pasirodė negražios.