Ketvirtadienį į Europos moterų krepšinio taurės turnyrą po 10 metų pertraukos grįžo Klaipėdos miesto komanda. „Neptūnas-Amberton“ D grupės starte 62:74 (13:24, 20:28, 13:8, 16:14) pralaimėjo prieš Monpeljė BLMA (Prancūzija), kuri pernai Prancūzijos čempionate nukeliavo iki pusfinalio, o šį sezoną pradėjo 2 pergalėmis.

Klaipėdietės pusę pirmojo kėlinio nenusileido galingoms varžovėms, bet tada pralaimėjo atkarpą rezultatu 2:14 ir varžovės susikrovė dviženklį pranašumą. Antrajame ketvirtyje skirtumas buvo išaugęs iki 22 taškų (28:50).

Po ilgosios pertraukos klaipėdietės pagerino žaidimą. Trečiajame kėlinyje skirtumas sumažėjo iki 14 taškų, o paskutiniame ketvirtyje komandas beskyrė 7 tšk. (53:60). Likus žaisti 3 min. intriga dar labiau išaugo (60:65). Deja, vėliau pasipylė netaiklūs klaipėdiečių metimai, neleidę sukurti sensacijos.

„Neptūnas-Amberton“: Kate Vilka 17 taškų, Marina Solopova 11 (5 atk. kam.), Brigita Sinickaitė 10, Eglė Šventoraitė 7, Rūta Stipra 6, Viktorija Balaban 6, Taylor Murray 5 (8 atk. kam.), Saulė Mikelionytė 0, Urtė Čižauskaitė, Justė Mockevičiūtė ir Urtė Ratavičiūtė nežaidė.

Svečių gretose išsiskyrė Marie-Michelle Milapie (20 tšk., 5 atk. kam.), Jasmine Bailey (17 tšk.) ir Dulcy Fankam (16 tšk., 6 atk. kam.).

Antro turo mačą klaipėdietės žais spalio 17 d. išvykoje prieš Fribūro „BCF Elfic“ (Šveicarija).

Kita Lietuvos komanda – Vilniaus „Kibirkštis“ – spalio 7 d. ir spalio 9 d. taip ir nežaidė prieš Ramlos „Elitzur“ (Izraelis) ekipą, kuriai kilo problemų, bandant atvykti į Lietuvą. Dabar planuojama, kad rungtynės įvyks spalio 30 d. ir lapkričio 22 d. Abu mačai planuojami Vilniuje.

Europos taurės turnyre dalyvauja 48 komandos, suskirstytos į 12 grupių po 4. Po 2 geriausias kiekvienos grupės ekipas bei 4 geriausios trečiąsias vietas užimsiančios komandos pateks į atkrintamąsias varžybas. Ten prie jų prisijungs 4 blogiausios šio sezono Eurolygos ekipos.