Naujos taisyklės sudaro geresnes sąlygas teisėtus interesus turintiems asmenims ar įstaigoms, pavyzdžiui, žurnalistams, visuomenininkams, valdžios atstovams ar priežiūros institucijoms, tiesiogiai ir nemokamai patikrinti nacionaliniuose registruose tikruosius įmonių savininkus. Ši prieiga leistų susipažinti su paskutinių penkerių metų įmonės valdymo istorija. Be to, ES valstybių finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyboms suteikiama daugiau galių sekti, tirti ir aptikti pinigų plovimo ir terorizmo finansavimo atvejus, stabdyti abejotinas perlaidas.
Finansų srityje dirbančios įmonės, pavyzdžiui, bankai, turto valdytojai ar nekilnojamo turto agentai, turės nuodugniau tikrinti savo klientus bei informuoti nacionalines finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybas apie įtartinus lėšų pervedimus. Nuo 2029 m. profesionalūs futbolo klubai turės nustatyti investuotojų, rėmėjų ar agentų tapatybę ir pranešti apie įtartinas perlaidas. Didesnė priežiūra bus taikoma ir labai turtingų asmenų, kurių turtas viršija 50 mln. eurų, pervedimams. Be to, atsiskaitymai grynaisiais ES bus apriboti iki 10 tūkst. eurų.
Atnaujintai kovos su pinigų plovimu direktyvai pritarė 513 EP narių, 25 nepritarė, o 33 susilaikė, o reglamentui pritarė 479 EP nariai, 61 nepritarė, o 32 susilaikė.
EP nariai taip pat patvirtino (482 balsais už, 47 prieš, 38 susilaikius) su ES Taryba jau suderintą sprendimą Frankfurte įsteigti Kovos su pinigų plovimu ir terorizmo finansavimu agentūrą, kuri bus atsakinga už rizikingiausių finansinių bendrovių priežiūrą ir ES nacionalinių priežiūros institucijų veiklos koordinavimą ES.
Visų taisyklių įsigaliojimui dar būtinas formalus ES Tarybos pritarimas.