• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Europarlamentarų bado akcija neįtikino

Viktorui Uspaskichui panaikinta teisinė neliečiamybė

 Europos Parlamentas (EP) trečiadienį Briuselyje panaikino Darbo partijos įkūrėjo Viktoro Uspaskicho teisinę neliečiamybę.

 Europos Parlamentas (EP) trečiadienį Briuselyje panaikino Darbo partijos įkūrėjo Viktoro Uspaskicho teisinę neliečiamybę.

REKLAMA

Neliečiamybės panaikinimas leis Lietuvos apeliaciniam teismui nagrinėti bylą, kurioje žemesnės instancijos teismas už sukčiavimą ir apgaulingą buhalterinės apskaitos tvarkymą V.Uspaskichui skyrė ketverių metų laisvės atėmimo bausmę.

Nuosprendis įsigalios tik po Apeliacinio teismo sprendimo. Politikas savo kaltę neigia ir vadina procesą politiškai motyvuotu.

Prieš europarlamentarų balsavimą Liberalų ir demokratų aljanso už Europą (ALDE) frakcijos, kuriai priklauso ir V.Uspaskichas, lyderis Guy Verhofstadtas (Gajus Verhofštatas) pasiūlė grąžinti projektą jį parengusiam Teisės reikalų komitetui. Politikas pareiškė, kad prieš V.Uspaskichą Lietuvoje iškelta byla yra politinė. EP daugumos balsų persvara (209 balsai už, 348 prieš, 46 susilaikė) pasiūlymas atmestas ir europarlamentaro neliečiamybė panaikinta.

Kaip trečiadienio vakarą informavo EP spaudos tarnyba, sprendime pažymima, kad neliečiamybės panaikinimas nėra tolygus pareiškimui apie asmens kaltumą ar nekaltumą - dėl to sprendžia Lietuvos teismai. Jame taip pat primenama, kad praėjusioje kadencijoje EP jau buvo panaikinęs V.Uspaskicho neliečiamybę, „o iš dokumentų vis dėlto matyti, kad faktinės kaltinimo aplinkybės visuomet buvo tokios pačios“.

REKLAMA
REKLAMA

„Be to, V.Uspaskichui pateikti kaltinimai nesusiję su jo, kaip Europos Parlamento nario, veikla“, - nurodoma dokumente.

Trečiadienį prieš balsavimą V.Uspaskichas išplatino laišką EP nariams, kuriame žadėjo bado streiką, jei neliečiamybė bus panaikinta, vadino Lietuvos valdžią „banditais“ ir skundėsi žmogaus teisių pažeidimais Lietuvoje.

REKLAMA

Ateityje europarlamentarai turėtų balsuoti dėl dar vieno prokurorų prašymo panaikinti neliečiamybę, kad V.Uspaskichas galėtų būti teisiamas dėl įžeidimo.

V.Uspaskichas neliečiamybę įgijo, kai pernai liepos 1 dieną oficialiai tapo naujos kadencijos Europos Parlamento nariu.

Nagrinėjant Darbo partijos „juodosios buhalterijos“ bylą, V.Uspaskicho teisinė neliečiamybė EP Lietuvos prašymu buvo panaikinta ir prieš beveik penkerius metus, 2010-ųjų rugsėjo 7 dieną.

REKLAMA
REKLAMA

(Papildyta 21:55)

V.Uspaskichas sako, kad Apeliacinio teismo sprendimo lauks Lietuvoje

Europos Parlamentui (EP) trečiadienį panaikinus Darbo partijos laikinojo pirmininko Viktoro Uspaskicho teisinę neliečiamybę, jis sako Apeliacinio teismo sprendimo byloje dėl sukčiavimo lauksiantis Lietuvoje.

„Greičiausiai taip (lauksiu Lietuvoje - BNS), jeigu nesutaps su kokiu Europos Parlamento posėdžiu“, - BNS trečiadienio vakarą telefonu iš Briuselio sakė V.Uspaskichas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jis taip pat patikino, kad europarlamentaro mandato neatsakys.

Europos Parlamentas (EP) trečiadienį Briuselyje panaikino Darbo partijos įkūrėjo Viktoro Uspaskicho teisinę neliečiamybę. Tai leis Lietuvos apeliaciniam teismui nagrinėti bylą, kurioje žemesnės instancijos teismas už sukčiavimą ir apgaulingą buhalterinės apskaitos tvarkymą V.Uspaskichui skyrė ketverių metų laisvės atėmimo bausmę.

REKLAMA

Trečiadienį prieš balsavimą V.Uspaskichas išplatino laišką EP nariams, kuriame vadino Lietuvos valdžią „banditais“, skundėsi žmogaus teisių pažeidimais Lietuvoje. Po balsavimo BNS jis sakė, kad protestuodamas trečiadienį pradėjo bado streiką ir jį tęs bent savaitę.

„Tęsiu. Pas mane nuo balandžio pradžios pavasario sesija, mokslai. Tai nežinau, kaip dėl to daryti. Jei nebūtų mokslų, tai nestabdyčiau. Iki sesijos tikrai tęsiu, per sesiją dar žiūrėsiu, o po sesijos, ko gero, pratęsiu“, - BNS sakė jis.  

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų