Estijos ilgametis finansų ministras Jurgenas Ligi (Jurgenas Ligis) sekmadienį pranešė priėmęs sprendimą atsistatydinti iš užimamų pareigų, kad nuramintų aistras, kurios kilo visuomenėje, kai jis sukritikavo kolegą, priklausantį mažesniajai valdančiosios koalicijos partnerei.
Estijoje, kuri yra euro zonos narė, eiliniai parlamento rinkimai vyks kitų metų kovo mėnesį, ir, apžvalgininkų nuomone, ministro atsistatydinimas vargu ar turės įtakos šalies griežtai fiskalinei politikai, ar taps akstinu skelbti pirmalaikius rinkimus.
„Viską pasvėręs, nutariau atsistatydinti iš finansų ministro posto. Darau tai todėl, kad Estijos valstybė man svarbesnė už mano darbą“, - vyriausybės išplatintame pranešime buvo cituojamas J.Ligi, kuris yra Reformų partijos narys.
Trauktis iš vyriausybės jis ryžosi po to, kai keliomis pastarosiomis dienomis niekaip nesiliovė žiniasklaidos remiamas spaudimas ir grasinimai surengti jam interpeliaciją parlamente.
Šurmulys visuomenėje kilo dėl jo socialinio tinklo Facebook“ paskyroje ketvirtadienį pareikštos nuomonės apie Socialdemokratų partijai priklausantį švietimo ministrą Jevgenijų Osinovskį.
„Jis, imigranto sūnus iš rausvos partijos, turėtų būti itin atsargus“, - parašė J.Ligi.
Ministras pirmininkas Taavi Roivas (Tavis Reivas) nedelsdamas patenkino finansų ministro prašymą, tačiau sakė, kad daro tai su sunkia širdimi.
„Jurgenas Ligi penkerius metus buvo labai stiprus finansų ministras. Kaip vyriausybės narys jis buvo labai principingas ir ryžtingas. Jis visada gynė Estijos interesus. Ekonominės krizės metus jam teko priiminėti griežtus sprendimus, - sakė T.Roivas.
„Taip, jo liežuvis kandus, bet jis pasižymi tvirtu būdu ir jam rūpi teisus reikalas“, - pridūrė premjeras.
Pagal dabartinį Reformų partijos ir socialdemokratų koalicijos susitarimą finansų ministro portfelis priklauso Reformų partijai, kuri dabar turės pateikti naują kandidatą į šį postą.
Oficialiai šis sprendimas įsigalios, kai jį patvirtins prezidentas.
Centro dešinės Reformų partija pirmauja nuomonių apklausose, o socialdemokratai prarado paramą, kai parlamentas spalio mėnesį priėmė prieštaringai vertinamą kohabitacijos įstatymą, atveriantį duris gėjų partnerystei.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.